Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Francisco De Arruda på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Francisco De Arruda: nyckeltal
Det mest visade verket är Bulwark (interior): 200 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 18% av Francisco De Arrudas totala visningar. Sedan Stairs leading to the basement/storage room och Belém Tower - northern wall. Totalt 1 500 besök: 500 på artistsidan, 1 000 på verken. Toppmånad: Jul 2026 med 1 400 besök. En smak sticker ut: Dyster och högtidlig (Känslomässig ton) står för 50% av besöken trots att den endast utgör 20% av katalogen.
Francisco De Arruda: de 10 mest visade verken
Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 10 verk av Francisco De Arruda som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.
-
1
Bulwark (interior), 1500
200 besök · 18,2%
-
2
Stairs leading to the basement/storage room, 1500
100 besök · 9,1%
-
3
Belém Tower - northern wall, 1500
100 besök · 9,1%
-
4
Detail of vault - Portuguese coat of arms, 1500
100 besök · 9,1%
-
5
Upper room (chapel), Order of Christ detail from the Vault, 1500
100 besök · 9,1%
-
6
Belém Tower - detail of vault, 1500
100 besök · 9,1%
-
7
Belém Tower - aerial view, 1500
100 besök · 9,1%
-
8
Belém Tower - detail from drawbridge, 1500
100 besök · 9,1%
-
9
Belém Tower - east facing wall
100 besök · 9,1%
-
10
Bulwark (interior), 1500
100 besök · 9,1%
Hur förändras publiken för Francisco De Arruda från månad till månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hur har Francisco De Arrudas verk visats under året?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer publiken bland Francisco De Arrudas verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Kraftfullt uttryck | 40,0% | 50,0% |
| Dyster och högtidlig | 20,0% | 50,0% |
| Nostalgisk | 20,0% | 0,0% |
| Reflekterande | 20,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 18,5% | 9,1% |
| Mjuk skugga | 37,0% | 45,5% |
| Mjuk luminans | 40,7% | 36,4% |
| Ljusstyrka | 3,7% | 9,1% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 66,7% | 54,5% |
| Dämpad färgsättning | 22,2% | 27,3% |
| Måttlig mjukhet | 11,1% | 18,2% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 66,7% | 54,5% |
| Balanserad | 33,3% | 45,5% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 7,4% | 9,1% |
| Mild | 29,6% | 36,4% |
| Balanserad | 11,1% | 0,0% |
| Stark kontrast | 18,5% | 36,4% |
| Kontrastnivå | 33,3% | 18,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 14,8% | 18,2% |
| Mjukt blandad palett | 14,8% | 9,1% |
| Balanserad harmoni | 14,8% | 9,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 37,0% | 27,3% |
| Enhetlig palett | 18,5% | 36,4% |
Hur ser de mest visade verken av Francisco De Arruda ut under året i jämförelse?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Belém Tower - northern wall | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Belém Tower - eastern and w… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Belém Tower - aerial view | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pplatform of upper terrace/… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Stairs leading to the basem… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Bulwark (interior) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Belém Tower - detail from b… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Belém Tower - detail from b… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Belém Tower - detail from d… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Belém Tower - detail from s… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder publiken till Francisco De Arruda?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för Francisco De Arruda ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
Francisco De Arruda: korta svar
Vilket är det mest visade verket av Francisco De Arruda?
- Bulwark (interior): 200 besök, vilket utgör 18% av alla visningar för Francisco De Arruda. Listan sträcker sig ner till rankning 10.
Hur många besök får Francisco De Arruda?
- 1 500 under tolv månader (500 på artistsidan, 1 000 på verken).
Föredrar publiken en viss typ av verk av Francisco De Arruda?
- Ja, Dyster och högtidlig (Känslomässig ton): 50% av besöken för 20% av katalogen.