Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Fikret Mualla på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Fikret Mualla: vad ett år av besök visar
Moda är det mest visade verket: 800 besök under ett år, vilket motsvarar 50% av all uppmärksamhet som riktats mot Fikret Mualla. Det följs av Moda och Cannes. Konstnärssidan fick 600 besök och verken 900: 1 500 totalt. Intresset har ökat med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 700 besök. De föredrar Mild (Kontrast): 81% av besöken mot 33% av katalogen.
De 6 mest visade verken av Fikret Mualla
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Fikret Mualla.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
0
700
Aug 2026
0
200
Sep 2026
200
0
Okt 2026
400
0
När visas verken av Fikret Mualla?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Fikret Muallas verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Nostalgisk
50,0%
73,3%
Kraftfull och uttrycksfull
25,0%
13,3%
Fridfull
12,5%
13,3%
Lekfull
12,5%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Nostalgisk
25,0%
53,3%
Melankolisk
12,5%
20,0%
Lugn
12,5%
13,3%
Livfull
25,0%
6,7%
Passionerad
12,5%
6,7%
Glädjefylld
12,5%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
0,0%
0,0%
Mjuk skugga
44,4%
25,0%
Mjuk luminans
33,3%
75,0%
Ljusstyrka
22,2%
0,0%
Ljusstark
0,0%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
0,0%
0,0%
Dämpad färgsättning
33,3%
62,5%
Måttlig mjukhet
22,2%
18,8%
Tydlig färgmättnad
33,3%
12,5%
Mättad färg
11,1%
6,2%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Mörka toner
60,0%
100,0%
Neutrala toner
20,0%
0,0%
Pastellfärger
20,0%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
0,0%
0,0%
Balanserad
55,6%
81,2%
Livfulla färger
44,4%
18,8%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
22,2%
6,2%
Mild
33,3%
81,2%
Balanserad
22,2%
0,0%
Stark kontrast
22,2%
12,5%
Kontrastnivå
0,0%
0,0%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
0,0%
0,0%
Mjukt blandad palett
44,4%
62,5%
Balanserad harmoni
11,1%
0,0%
Stark färgmässig enhetlighet
44,4%
37,5%
Enhetlig palett
0,0%
0,0%
Vilka är de mest visade verken av Fikret Mualla, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Untitled
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Paris, Sacré-Cœur
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life with Aubergines
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Street - White
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Bistro
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Moda
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
0
Cannes
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Street - Blue
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Moda
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
På vilka språk följs Fikret Mualla?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Data i en tabell
Språk
Besök
Dela
Norwegian
200
50,0%
Engelska
100
25,0%
Spanska
100
25,0%
Hur många besök per dag får Fikret Mualla, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
Dag
Besök
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
100
tis 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
100
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
0
tis 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
100
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
100
tis 3 Nov
0
ons 4 Nov
0
tors 5 Nov
0
fre 6 Nov
0
lör 7 Nov
400
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
100
tis 10 Nov (prognos)
100
ons 11 Nov (prognos)
0
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
100
lör 14 Nov (prognos)
300
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
200
tis 17 Nov (prognos)
100
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
200
lör 21 Nov (prognos)
300
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
200
tis 24 Nov (prognos)
100
ons 25 Nov (prognos)
0
tors 26 Nov (prognos)
0
fre 27 Nov (prognos)
200
lör 28 Nov (prognos)
400
Vad folk frågar om Fikret Mualla
Vilket verk av Fikret Mualla har flest besök?
Moda först, med 800 besök, vilket motsvarar 50% av visningarna. 6 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Fikret Mualla på OriginalUniqueArt.com?
1 500 besök under tolv månader: 600 till artistsidan, 900 till verken.
Vilka verk av Fikret Mualla matchar besökarnas smak?
Verk beskrivna som Mild (Kontrast) står för 81% av besöken för 33% av katalogen.