Fernando Cueto Amorsolo Publik & toppverk

1892 – 1972

Vad innehåller den här sidan?

Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Fernando Cueto Amorsolo på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.

Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.

Fernando Cueto Amorsolo: nyckeltal

Det mest visade verket är Harvesting: 600 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 24% av Fernando Cueto Amorsolos totala visningar. Sedan Landscape och Village Gathering. Totalt 2 400 besök: 500 på artistsidan, 1 900 på verken. Publiken minskar: 100% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Toppmånad: Jul 2026 med 1 600 besök. En smak sticker ut: Mild (Kontrast) står för 96% av besöken trots att den endast utgör 71% av katalogen.

Fernando Cueto Amorsolo: de 6 mest visade verken

Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 6 verk av Fernando Cueto Amorsolo som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.

  1. Harvesting 1 Harvesting 600 besök · 24,0%
  2. Landscape 2 Landscape 600 besök · 24,0%
  3. Village Gathering 3 Village Gathering 500 besök · 20,0%
  4. Washing By The River 4 Washing By The River 400 besök · 16,0%
  5. Village Landscape 5 Village Landscape 300 besök · 12,0%
  6. Sabong (Cockfighting) 6 Sabong (Cockfighting) 100 besök · 4,0%

Hur förändras publiken för Fernando Cueto Amorsolo från månad till månad?

Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.

Visa siffrorna
MånadKonstnärssidaVerkets sidor
Okt 202500
Nov 202500
Dec 202500
Jan 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Maj 202600
Jun 202600
Jul 20263001 300
Aug 2026200600
Sep 202600

Hur har Fernando Cueto Amorsolos verk visats under året?

Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.

De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.

Hur ser de mest visade verken av Fernando Cueto Amorsolo ut under året i jämförelse?

Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.

Visa siffrorna
KonstverkOkt 2025Nov 2025Dec 2025Jan 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Maj 2026Jun 2026Jul 2026Aug 2026Sep 2026
Village Gathering0000000001003000
Sabong (Cockfighting)00000000010000
Harvesting0000000004002000
Washing By The River00000000030000
Landscape00000000040000
Bathing by the River000000000000
Village Landscape00000000001000

Vilka språk använder publiken till Fernando Cueto Amorsolo?

Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.

Hur ser det dagliga besöksantalet för Fernando Cueto Amorsolo ut, och vad är prognosen?

Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.

Visa siffrorna
DagBesök
tis 29 Sep0
ons 30 Sep0
tors 1 Okt0
fre 2 Okt0
lör 3 Okt0
sön 4 Okt700
mån 5 Okt0
tis 6 Okt0
ons 7 Okt0
tors 8 Okt0
fre 9 Okt0
lör 10 Okt0
sön 11 Okt0
mån 12 Okt100
tis 13 Okt0
ons 14 Okt100
tors 15 Okt0
fre 16 Okt100
lör 17 Okt0
sön 18 Okt0
mån 19 Okt100
tis 20 Okt (prognos)0
ons 21 Okt (prognos)0
tors 22 Okt (prognos)0
fre 23 Okt (prognos)0
lör 24 Okt (prognos)0
sön 25 Okt (prognos)100
mån 26 Okt (prognos)0
tis 27 Okt (prognos)0
ons 28 Okt (prognos)0
tors 29 Okt (prognos)0
fre 30 Okt (prognos)0
lör 31 Okt (prognos)0
sön 1 Nov (prognos)0
mån 2 Nov (prognos)0
tis 3 Nov (prognos)0
ons 4 Nov (prognos)0
tors 5 Nov (prognos)0
fre 6 Nov (prognos)0
lör 7 Nov (prognos)0
sön 8 Nov (prognos)0
mån 9 Nov (prognos)0

Fernando Cueto Amorsolo: korta svar

Vilket är det mest visade verket av Fernando Cueto Amorsolo?

Harvesting: 600 besök, vilket utgör 24% av alla visningar för Fernando Cueto Amorsolo. Listan sträcker sig ner till rankning 6.

Hur många besök får Fernando Cueto Amorsolo?

2 400 under tolv månader (500 på artistsidan, 1 900 på verken).

Föredrar publiken en viss typ av verk av Fernando Cueto Amorsolo?

Ja, Mild (Kontrast): 96% av besöken för 71% av katalogen.