Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Evelyne Axell på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Evelyne Axell: publiken i korthet
Le val vert drar till sig flest blickar: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 15% av alla visningar av Evelyne Axell på OriginalUniqueArt.com. Följs av Self portrait och Erotomobile. Evelyne Axell genererade 1 700 besök: 800 på artistsidan och 900 på enskilda verk. Fler visningar varje månad: besöken ökade med 500% från Sep 2026 till Okt 2026. Den mest intensiva månaden var Okt 2026 med 600 besök. Publiken lutar åt Monokrom (Färgintensitet): 50% av besöken, för 21% av konstnärens katalog.
De 10 verk av Evelyne Axell som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 10 verk av Evelyne Axell som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
Le val vert
300 besök · 15,0%
-
2
Self portrait
300 besök · 15,0%
-
3
Erotomobile
200 besök · 10,0%
-
4
La cible
200 besök · 10,0%
-
5
Auto stop
200 besök · 10,0%
-
6
angela davis II
200 besök · 10,0%
-
7
Autoportrait l'oiseau vert ou femme l'oiseau vert
100 besök · 5,0%
-
8
Le baiser
100 besök · 5,0%
-
9
Marine
100 besök · 5,0%
-
10
L'assemble libre
100 besök · 5,0%
Hur många personer tittar på Evelyne Axell varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 400 |
| Aug 2026 | 100 | 400 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 500 | 100 |
Hur ofta visas verken av Evelyne Axell?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Evelyne Axell?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 4,2% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 25,0% | 40,0% |
| Mjuk luminans | 41,7% | 30,0% |
| Ljusstyrka | 25,0% | 25,0% |
| Ljusstark | 4,2% | 5,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 16,7% | 35,0% |
| Dämpad färgsättning | 16,7% | 5,0% |
| Måttlig mjukhet | 16,7% | 40,0% |
| Tydlig färgmättnad | 41,7% | 10,0% |
| Mättad färg | 8,3% | 10,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 44,4% | 57,1% |
| Mörka toner | 33,3% | 21,4% |
| Neutrala toner | 11,1% | 21,4% |
| Naturtema | 5,6% | 0,0% |
| Varma toner | 5,6% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 20,8% | 50,0% |
| Balanserad | 41,7% | 30,0% |
| Livfulla färger | 37,5% | 20,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,2% | 10,0% |
| Mild | 4,2% | 0,0% |
| Balanserad | 16,7% | 5,0% |
| Stark kontrast | 12,5% | 5,0% |
| Kontrastnivå | 62,5% | 80,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 29,2% | 25,0% |
| Mjukt blandad palett | 16,7% | 15,0% |
| Balanserad harmoni | 20,8% | 35,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 8,3% | 10,0% |
| Enhetlig palett | 25,0% | 15,0% |
Vilka verk av Evelyne Axell drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Le joli mois de mai | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| angela davis II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Self portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Le retour de tarzan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La cible | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Campus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La tchque | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Le fruit dfendu i | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Valentine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Auto stop | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk Evelyne Axell på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Spanska | 300 | 60,0% |
| Tyska | 100 | 20,0% |
| Engelska | 100 | 20,0% |
Hur många personer tittar på Evelyne Axell varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 200 |
| tis 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 400 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 300 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 100 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Evelyne Axell
Vilka verk av Evelyne Axell får mest uppmärksamhet?
- Le val vert, med 300 besök (15% av alla visningar för Evelyne Axell). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många tittar på Evelyne Axell på OriginalUniqueArt.com?
- 1 700 besök under tolv månader: 800 på artistsidan och 900 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Evelyne Axell föredrar folk?
- Monokrom (Färgintensitet): 50% av besöken, jämfört med 21% av katalogen.