Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Eva Hesse på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Eva Hesse: vad ett år av besök visar
Accession II är det mest visade verket: 400 besök under ett år, vilket motsvarar 36% av all uppmärksamhet som riktats mot Eva Hesse. Det följs av Repetition Nineteen III och Right After. Konstnärssidan fick 2 000 besök och verken 500: 2 500 totalt. Intresset har ökat med 1300% från Aug 2026 till Sep 2026. Sep 2026 var den mest intensiva månaden med 1 400 besök. De föredrar Kontrastnivå (Kontrast): 55% av besöken mot 27% av katalogen.
De 5 mest visade verken av Eva Hesse
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Eva Hesse.
När besöker folk Eva Hesses sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 600 | 300 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 1 400 | 0 |
När visas verken av Eva Hesse?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Eva Hesses verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 18,2% | 18,2% |
| Mjuk luminans | 9,1% | 27,3% |
| Ljusstyrka | 36,4% | 45,5% |
| Ljusstark | 36,4% | 9,1% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 45,5% | 45,5% |
| Dämpad färgsättning | 27,3% | 9,1% |
| Måttlig mjukhet | 18,2% | 18,2% |
| Tydlig färgmättnad | 9,1% | 27,3% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 45,5% | 54,5% |
| Jordnära | 27,3% | 45,5% |
| Pastellfärger | 18,2% | 0,0% |
| Monokromt | 9,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 45,5% | 45,5% |
| Balanserad | 36,4% | 27,3% |
| Livfulla färger | 18,2% | 27,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 45,5% | 27,3% |
| Mild | 27,3% | 18,2% |
| Balanserad | 0,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 0,0% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 27,3% | 54,5% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 18,2% | 36,4% |
| Mjukt blandad palett | 9,1% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 18,2% | 9,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 18,2% | 27,3% |
| Enhetlig palett | 36,4% | 27,3% |
Vilka är de mest visade verken av Eva Hesse, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Repetition Nineteen III | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hang Up | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Accession II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tomorrow's Apples (5 in Whi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Right After | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Accession II | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 | 100 | 0 |
| Contingent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk följs Eva Hesse?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Data i en tabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 500 | 31,2% |
| Tyska | 400 | 25,0% |
| Tjeckiska | 300 | 18,8% |
| Danska | 200 | 12,5% |
| Spanska | 100 | 6,2% |
| Svenska | 100 | 6,2% |
Hur många besök per dag får Eva Hesse, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 24 Sep | 100 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 100 |
| mån 28 Sep | 100 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 300 |
| tors 1 Okt | 500 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 100 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 100 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 300 |
| mån 12 Okt | 100 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 200 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 100 |
| tors 22 Okt (prognos) | 200 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 100 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 100 |
| tors 29 Okt (prognos) | 200 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 100 |
Vad folk frågar om Eva Hesse
Vilket verk av Eva Hesse har flest besök?
- Accession II först, med 400 besök, vilket motsvarar 36% av visningarna. 5 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Eva Hesse på OriginalUniqueArt.com?
- 2 500 besök under tolv månader: 2 000 till artistsidan, 500 till verken.
Vilka verk av Eva Hesse matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Kontrastnivå (Kontrast) står för 55% av besöken för 27% av katalogen.