Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Coco Chanel på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Coco Chanel: vad ett år av besök visar
Dress är det mest visade verket: 200 besök under ett år, vilket motsvarar 33% av all uppmärksamhet som riktats mot Coco Chanel. Det följs av Chanel and Oscar de la Renta, ensemble och Blue Suit with Blouse. Konstnärssidan fick 0 besök och verken 600: 600 totalt. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 400 besök. De föredrar Reflekterande (Känslomässig ton): 100% av besöken mot 25% av katalogen.
De 5 mest visade verken av Coco Chanel
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Coco Chanel.
-
1
Dress, 1966
200 besök · 33,3%
-
2
Chanel and Oscar de la Renta, ensemble
100 besök · 16,7%
-
3
Blue Suit with Blouse
100 besök · 16,7%
-
4
Evening ensemble comprising dress and jacket in wine red grosgrain ribbon and eggshell and silver brocade, with ribbon belt, 1959
100 besök · 16,7%
-
5
Day ensemble in black, brown, white, rose, and green knit wool, 1971
100 besök · 16,7%
När besöker folk Coco Chanels sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 0 | 400 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
När visas verken av Coco Chanel?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Coco Chanels verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Lugn | 50,0% | 0,0% |
| Reflekterande | 25,0% | 100,0% |
| Romantisk | 25,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 6,2% | 16,7% |
| Mjuk skugga | 6,2% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 25,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | 6,2% | 0,0% |
| Ljusstark | 56,2% | 83,3% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 93,8% | 100,0% |
| Dämpad färgsättning | 6,2% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 0,0% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 35,7% | 60,0% |
| Pastellfärger | 35,7% | 40,0% |
| Jordnära | 21,4% | 0,0% |
| Monokromt | 7,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 87,5% | 100,0% |
| Balanserad | 12,5% | 0,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 31,2% | 33,3% |
| Mild | 12,5% | 0,0% |
| Balanserad | 6,2% | 16,7% |
| Stark kontrast | 6,2% | 0,0% |
| Kontrastnivå | 43,8% | 50,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 25,0% | 16,7% |
| Mjukt blandad palett | 6,2% | 33,3% |
| Balanserad harmoni | 6,2% | 16,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 37,5% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 25,0% | 33,3% |
Vilka är de mest visade verken av Coco Chanel, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Day ensemble in black, brow… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Ensemble in brown, black an… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Afternoon ensemble comprisi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening suit comprising jac… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Day Ensemble | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening dress\n\nFront deta… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening ensemble comprising… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Grey and pink wool tweed su… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Suit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dress | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk följs Coco Chanel?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Coco Chanel, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 100 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Coco Chanel
Vilket verk av Coco Chanel har flest besök?
- Dress först, med 200 besök, vilket motsvarar 33% av visningarna. 5 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Coco Chanel på OriginalUniqueArt.com?
- 600 besök under tolv månader: 0 till artistsidan, 600 till verken.
Vilka verk av Coco Chanel matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Reflekterande (Känslomässig ton) står för 100% av besöken för 25% av katalogen.