Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Carl Laubin på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Carl Laubin: publiken i korthet
National Trust Grottesca (Garden Buildings of the Trust) drar till sig flest blickar: 500 besök under tolv månader, vilket motsvarar 46% av alla visningar av Carl Laubin på OriginalUniqueArt.com. Följs av Henbury Hall, Cheshire och A View from Candlemaker Row towards the Museum of Scotland. Carl Laubin genererade 1 100 besök: 600 på artistsidan och 500 på enskilda verk. Mindre uppmärksamhet på sistone: antalet besök minskade med 33% från Aug 2026 till Sep 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 500 besök. Publiken lutar åt Mjuk skugga (Ljusstyrka): 45% av besöken, för 17% av konstnärens katalog.
De 6 verk av Carl Laubin som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 6 verk av Carl Laubin som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
National Trust Grottesca (Garden Buildings of the Trust), 1994
500 besök · 45,5%
-
2
Henbury Hall, Cheshire, 2006
200 besök · 18,2%
-
3
A View from Candlemaker Row towards the Museum of Scotland, 1997
100 besök · 9,1%
-
4
Capriccio of Buildings Belonging to the National Trust, 1995
100 besök · 9,1%
-
5
Canary Wharf, London, 1991
100 besök · 9,1%
-
6
View from Richmond Hill, Surrey
100 besök · 9,1%
Hur många personer tittar på Carl Laubin varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 300 | 200 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 200 | 0 |
Hur ofta visas verken av Carl Laubin?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Carl Laubin?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 16,7% | 45,5% |
| Mjuk luminans | 66,7% | 45,5% |
| Ljusstyrka | 16,7% | 9,1% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 16,7% | 9,1% |
| Dämpad färgsättning | 33,3% | 18,2% |
| Måttlig mjukhet | 50,0% | 72,7% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,7% | 9,1% |
| Balanserad | 83,3% | 90,9% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 16,7% | 18,2% |
| Balanserad | 0,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 16,7% | 9,1% |
| Kontrastnivå | 66,7% | 72,7% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,7% | 9,1% |
| Mjukt blandad palett | 33,3% | 18,2% |
| Balanserad harmoni | 50,0% | 72,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 0,0% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Vilka verk av Carl Laubin drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| National Trust Grottesca (G… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| A View from Candlemaker Row… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| View from Richmond Hill, Su… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capriccio of Buildings Belo… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Henbury Hall, Cheshire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Canary Wharf, London | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk Carl Laubin på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Bulgariska | 100 | 100,0% |
Hur många personer tittar på Carl Laubin varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 200 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Carl Laubin
Vilka verk av Carl Laubin får mest uppmärksamhet?
- National Trust Grottesca (Garden Buildings of the Trust), med 500 besök (46% av alla visningar för Carl Laubin). Rankingen ovan listar 6 verk.
Hur många tittar på Carl Laubin på OriginalUniqueArt.com?
- 1 100 besök under tolv månader: 600 på artistsidan och 500 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Carl Laubin föredrar folk?
- Mjuk skugga (Ljusstyrka): 45% av besöken, jämfört med 17% av katalogen.