Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Betsy Graves Reyneau på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Betsy Graves Reyneau: publiken i korthet
George Washington Carver drar till sig flest blickar: 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 15% av alla visningar av Betsy Graves Reyneau på OriginalUniqueArt.com. Följs av George Washington Carver och Walter Francis White. Betsy Graves Reyneau genererade 1 100 besök: 200 på artistsidan och 900 på enskilda verk. Fler visningar varje månad: besöken ökade med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 600 besök. Publiken lutar åt Ljusstyrka (Ljusstyrka): 69% av besöken, för 46% av konstnärens katalog.
De 10 verk av Betsy Graves Reyneau som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 10 verk av Betsy Graves Reyneau som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
George Washington Carver, 1942
200 besök · 15,4%
-
2
George Washington Carver, 1942
100 besök · 7,7%
-
3
Walter Francis White, 1945
100 besök · 7,7%
-
4
Charles Richard Drew, 1953
100 besök · 7,7%
-
5
Mary Mills, 1952
100 besök · 7,7%
-
6
Lester B. Granger, 1951
100 besök · 7,7%
-
7
Claude Barnett, 1953
100 besök · 7,7%
-
8
Richmond Barthe, 1946
100 besök · 7,7%
-
9
Dr. Ralph Johnson Bunche, 1948
100 besök · 7,7%
-
10
William Ayers Campbell, 1944
100 besök · 7,7%
Hur många personer tittar på Betsy Graves Reyneau varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 0 | 600 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hur ofta visas verken av Betsy Graves Reyneau?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Betsy Graves Reyneau?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 7,7% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 38,5% | 15,4% |
| Ljusstyrka | 46,2% | 69,2% |
| Ljusstark | 7,7% | 15,4% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 76,9% | 92,3% |
| Dämpad färgsättning | 20,5% | 7,7% |
| Måttlig mjukhet | 2,6% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 79,5% | 92,3% |
| Balanserad | 20,5% | 7,7% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 5,1% | 7,7% |
| Stark kontrast | 15,4% | 38,5% |
| Kontrastnivå | 79,5% | 53,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 41,0% | 53,8% |
| Mjukt blandad palett | 20,5% | 23,1% |
| Balanserad harmoni | 17,9% | 7,7% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 20,5% | 15,4% |
| Enhetlig palett | 0,0% | 0,0% |
Vilka verk av Betsy Graves Reyneau drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hugh Mulzac | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Joe Louis | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| William Ayers Campbell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Richmond Barthe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Mary Church Terrell | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dr. Anna Arnold Hedgeman | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Channing Heggie Tobias | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Walter Francis White | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aaron Douglas | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Theodore Kenneth Lawless | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk Betsy Graves Reyneau på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Franska | 200 | 66,7% |
| Engelska | 100 | 33,3% |
Hur många personer tittar på Betsy Graves Reyneau varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 200 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 100 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 200 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 100 |
| tors 12 Nov (prognos) | 100 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 300 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 100 |
| tors 19 Nov (prognos) | 100 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 300 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 200 |
| tors 26 Nov (prognos) | 200 |
Frågor om Betsy Graves Reyneau
Vilka verk av Betsy Graves Reyneau får mest uppmärksamhet?
- George Washington Carver, med 200 besök (15% av alla visningar för Betsy Graves Reyneau). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många tittar på Betsy Graves Reyneau på OriginalUniqueArt.com?
- 1 100 besök under tolv månader: 200 på artistsidan och 900 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Betsy Graves Reyneau föredrar folk?
- Ljusstyrka (Ljusstyrka): 69% av besöken, jämfört med 46% av katalogen.