Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för André Dunoyer De Segonzac på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
André Dunoyer De Segonzac: vad ett år av besök visar
La Bouteille de vin är det mest visade verket: 200 besök under ett år, vilket motsvarar 25% av all uppmärksamhet som riktats mot André Dunoyer De Segonzac. Det följs av The Farm on the Estate (La Ferme dans la terre) och Panier et ombrelle en Provence. Konstnärssidan fick 100 besök och verken 700: 800 totalt. Intresset har minskat med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 700 besök. De föredrar Mjuk luminans (Ljusstyrka): 100% av besöken mot 69% av katalogen.
De 7 mest visade verken av André Dunoyer De Segonzac
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av André Dunoyer De Segonzac.
-
1
La Bouteille de vin, 1955
200 besök · 25,0%
-
2
The Farm on the Estate (La Ferme dans la terre), 1923
100 besök · 12,5%
-
3
Panier et ombrelle en Provence
100 besök · 12,5%
-
4
Still Life with Two Glasses of Wine, 1959
100 besök · 12,5%
-
5
Nude with a Newspaper (Nu au journal), 1921
100 besök · 12,5%
-
6
Nature morte aux fleurs et citrons
100 besök · 12,5%
-
7
Model Dressing, 1912
100 besök · 12,5%
När besöker folk André Dunoyer De Segonzacs sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
När visas verken av André Dunoyer De Segonzac?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland André Dunoyer De Segonzacs verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 25,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 6,2% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 68,8% | 100,0% |
| Ljusstyrka | 0,0% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 43,8% | 37,5% |
| Dämpad färgsättning | 25,0% | 37,5% |
| Måttlig mjukhet | 18,8% | 12,5% |
| Tydlig färgmättnad | 12,5% | 12,5% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 54,5% | 40,0% |
| Neutrala toner | 18,2% | 40,0% |
| Mörka toner | 18,2% | 20,0% |
| Monokromt | 9,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 31,2% | 25,0% |
| Balanserad | 56,2% | 62,5% |
| Livfulla färger | 12,5% | 12,5% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 12,5% | 0,0% |
| Mild | 25,0% | 0,0% |
| Balanserad | 12,5% | 12,5% |
| Stark kontrast | 18,8% | 37,5% |
| Kontrastnivå | 31,2% | 50,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,5% | 37,5% |
| Mjukt blandad palett | 12,5% | 12,5% |
| Balanserad harmoni | 31,2% | 37,5% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 37,5% | 12,5% |
| Enhetlig palett | 6,2% | 0,0% |
Vilka är de mest visade verken av André Dunoyer De Segonzac, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| La Bouteille de vin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Model Dressing | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Young Girl in a Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with a Piece of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pasturage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nude with a Newspaper (Nu a… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with a Cabbage (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Church at Villiers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Farm on the Estate (La… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Eggs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk följs André Dunoyer De Segonzac?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får André Dunoyer De Segonzac, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om André Dunoyer De Segonzac
Vilket verk av André Dunoyer De Segonzac har flest besök?
- La Bouteille de vin först, med 200 besök, vilket motsvarar 25% av visningarna. 7 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för André Dunoyer De Segonzac på OriginalUniqueArt.com?
- 800 besök under tolv månader: 100 till artistsidan, 700 till verken.
Vilka verk av André Dunoyer De Segonzac matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Mjuk luminans (Ljusstyrka) står för 100% av besöken för 69% av katalogen.