Format papira

Vodič za studentske radove

The Hope Beyond

Ime Razred Datum

Jacob Thompson, The Hope Beyond (1879). Domen javnog dobra. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svetlom: crtež, pravu boju ispod vernisa, čisti pigment

Osnovne informacije

Umetnik
Jacob Thompson originaluniqueart.com/sr/artists/jacob-thompson/
Podaci o umetniku
1810 – 1885
Slikano
1879
Originalne dimenzije
112 x 183 cm

U kontekstu

The Hope Beyond — Jacob Thompson

Dimenzije

Originalne dimenzije su 112 × 183 cm (visina × širina), prikazane ovde pored odrasle osobe prosečne visine.

Godina nastanka

  1. 1810
  2. 1820
  3. 1830
  4. 1840
  5. 1850
  6. 1860
  7. 1870
  8. 1880

Red iznad: godine. Red ispod: koliko je umetnik imao godina na početku i na kraju svakog perioda — 0 u rođenju, 75 u smrti.

Naslikano kada je umetnik imao 69 godina. Umetnik je doživeo 75. 5 od 6 datiranih dela ovog umetnika u našem katalogu nastalo je ranije.

Osenčeno: životni vek umetnika Jacob Thompson (1810–1885) ▲ ovo delo, 1879 svaka datirana slika, deceniju po deceniju

Slična dela

Izaberite jedno od gore navedenih dela: navedite dve stvari koje su mu zajedničke sa ovim i jednu stvar koja ga razlikuje.

Još dela koja se mogu postaviti pored ovog: originaluniqueart.com/sr/art/similar/jacob-thompson-the-hope-beyond-AQT393-en/

Paleta boja

Izmereno na osnovu slike

    Glavna boja

    Espresso #635849

    Katalogizovana paleta

    • #635849
    • #857561
    • #453A2D
    • #A89C83

    Ove boje unutar cele umetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Paleta
    Earthy Dominantna grupa boja na slici.
    Naziv glavne boje
    Espresso
    Intenzitet
    Balanced Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedne prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Gentle Razlika u svetlini i zasićenosti boja širom slike.
    Harmonija
    Strong Color Unity Koliko se dobro boje uklapaju, od kontrastnih do potpuno ujedinjenih.
    Osvetljenost
    Balanced Koliko je slika u celini svetla ili tamna, od duboke senke do najsvetlijih tonova.
    Zasićenost
    Subtle Color Koliko su boje čiste i snažne, od skoro sivih do potpuno živopisnih.

    Gde u svetu se posmatra ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova slika sama po sebi ima premalo zabeleženih posetilaca da bi se napravila mapa, pa ploča prikazuje svaki rad koji je kreirao Jacob Thompson tokom poslednjih dvanaest meseci — ukupno u 1 zemalja. Odakle ovi podaci potiču

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Ujedinjeno Kraljevstvo 100,0%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na mapi. Da li se muzej u kojem se čuva ova slika nalazi u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi sa dalekih mesta mogli posmatrati.

    1 najposećenijih dela umetnika Jacob Thompson

    1. 1 The Hope Beyond, 1879 ova slika 100,0%

    Zajedno, ova dela privlače 100,0% pažnje koju su slike ovog umetnika dobile tokom poslednjih dvanaest meseci. Katalog sadrži 10 dela ovog umetnika, od kojih je 1 pregledano barem jednom. Ova slika zauzima 1 mesto među njima, sa 100,0% te pažnje. Isto važi i za mesec po mesec

    Barovi mere pažnju, ne kvalitet. Odaberite rad na vrhu i ovaj: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom pored toga koliko je dobro naslikana.

    Umetnik i muzej

    Umetnik

    Jacob Thompson

    Jacob Thompson: A Cumberland Visionary

    Jacob Thompson (1806-1879) stands as a significant, yet often overlooked, figure in 19th-century English landscape painting. Born into a family steeped in Quaker tradition – his father, Merrick Thompson, was a linen manufacturer and a respected member of the Society of Friends – Jacob’s artistic aspirations initially met with resistance. Apprenticed to a house painter, he nonetheless pursued his passion relentlessly, fueled by an innate talent and a determination that ultimately secured him recognition from influential patrons like Lord Lonsdale. His work offers a serene glimpse into the beauty of Cumberland and Scotland, capturing not just the visual landscape but also a sense of quiet contemplation and connection with nature – hallmarks of the Romantic movement.

    Thompson’s early training benefited immensely from introductions to Sir Thomas Lawrence at the British Museum and the Royal Academy. These formative experiences provided him with technical skills and exposure to classical composition, which he skillfully adapted to his own distinctive style. Unlike many artists of his time who focused solely on grand historical scenes or fashionable portraiture, Thompson chose to depict the familiar – the rolling hills of Cumberland, the dramatic Highland scenery, and the everyday lives intertwined with these landscapes. This deliberate focus allowed him to develop a deeply personal and evocative approach to painting.

    Early Works & Patronage

    Thompson’s artistic journey began modestly in 1824 with “View in Cumberland,” exhibited at the Society of British Artists. However, it was his 1832 depiction of "The Druids Cutting Down the Mistletoe" that truly garnered attention and secured him a crucial patron: Lord Lonsdale. This painting, showcasing figures amidst a misty woodland scene, established his reputation for capturing atmospheric detail and narrative elements within a landscape setting. Subsequent works, including “Harvest Home in the Fourteenth Century” (1837), presented to Earl of Lonsdale, further solidified his position as an artist capable of both technical proficiency and artistic sensitivity.

    Lord Lonsdale’s support proved invaluable, providing Thompson with opportunities for study, commissions, and exposure within London's art circles. He benefited from the patronage system prevalent at the time, a network that facilitated access to galleries, exhibitions, and influential collectors. This access allowed him to hone his skills, experiment with different subjects, and gradually establish himself as a respected landscape painter.

    Themes & Style

    Thompson’s paintings are characterized by a remarkable attention to detail and a masterful use of light and shadow. He frequently depicted scenes of rural life – farmers harvesting crops, shepherds tending their flocks, and villagers engaged in everyday activities – often set against the backdrop of dramatic Cumberland or Scottish landscapes. His compositions typically feature a sense of spaciousness and tranquility, inviting the viewer to lose themselves in the beauty of the natural world.

    While influenced by the Romantic movement’s emphasis on emotion and imagination, Thompson's style is distinctively restrained. He avoided overtly sentimental depictions, instead focusing on capturing the essence of his subjects with a quiet dignity and understated elegance. His use of color is subtle and harmonious, creating a sense of realism that belies the idealized qualities often associated with Romantic landscape painting. Subjects like “Going to Church” exemplify this – a simple scene rendered with remarkable sensitivity to light, atmosphere, and human connection.

    Later Years & Legacy

    Despite periods of relative obscurity following the 1840s, Thompson continued to paint throughout his life, producing works that reflected his evolving artistic sensibilities. He shifted towards depicting scenes from the Highlands, capturing their rugged beauty and dramatic landscapes with a keen eye for detail. His later paintings, such as “The Highland Ferry-Boat” (1847) and “The Course of True Love Never Did Run Smooth” (1854), demonstrate his continued mastery of technique and his ability to evoke a sense of place and atmosphere.

    Jacob Thompson’s legacy is perhaps less celebrated than that of some of his contemporaries, yet his work remains a valuable contribution to English landscape painting. His depictions of Cumberland and Scotland offer a poignant reminder of the beauty of the natural world and the enduring appeal of quiet contemplation. His paintings are now housed in various collections, including the Penrith and Eden Museum, ensuring that his vision continues to inspire and captivate viewers today.

    Saznajte više

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji vodi na stranicu za preuzimanje The Hope Beyond

    originaluniqueart.com/sr/art/download/jacob-thompson-the-hope-beyond-AQT393-en/

    Citiranje ovog umetničkog dela

    MLA
    Thompson, Jacob. The Hope Beyond. 1879, https://originaluniqueart.com/sr/art/jacob-thompson-the-hope-beyond-AQT393-en/
    APA
    Thompson, Jacob (1879). The Hope Beyond [Painting]. https://originaluniqueart.com/sr/art/jacob-thompson-the-hope-beyond-AQT393-en/
    Chicago
    Jacob Thompson. The Hope Beyond. 1879. https://originaluniqueart.com/sr/art/jacob-thompson-the-hope-beyond-AQT393-en/
    Harvard
    Thompson, Jacob (1879) The Hope Beyond. Available at: https://originaluniqueart.com/sr/art/jacob-thompson-the-hope-beyond-AQT393-en/

    Pogledajte pažljivije

    The Hope Beyond — Jacob Thompson

    Pažljiviji pogled

    Odgovorite svojim rečima. Ovde nema netačnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Šta vam prvo privuče pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. Koliko lica možete pronaći? ____ (u našem katalogu ih je izbrojano 8 — slažete li se?)
    4. Vratite se na George John (1758–1834), 2nd Earl Spencer, ranije u ovom vodiču. Navedite dve stvari koje to delo deli sa ovim radom i jednu koja ih razlikuje.
    5. Jacob Thompson je imao oko 69 godina kada je ovo nastalo. Šta u ovom delu podseća na rad umetnika u toj životnoj fazi?

    Vaš odgovor

    Napišite kratak pasus o ovom umetničkom delu. Koristite činjenice iz prethodnih delova ovog vodiča i svoje odgovore navedene iznad.

    Pitanja i odgovori

    Kolika je luminancija dela „The Hope Beyond”, Jacob Thompson?

    „The Hope Beyond”, Jacob Thompson ima luminancu od Soft Shadow. Luminanca opisuje koliko se čini da boje reflektuju svetlosti.

    Gde mogu pronaći umetnička dela slična delu „The Hope Beyond”, Jacob Thompson?

    Stranica Slična dela za delo „The Hope Beyond”, Jacob Thompson prikazuje srodna umetnička dela.

    Kako mogu da preuzmem sliku dela „The Hope Beyond”, Jacob Thompson?

    Slika dela „The Hope Beyond”, Jacob Thompson može se preuzeti na stranici za preuzimanje ovog umetničkog dela: Preuzimanje: preuzimanje digitalne slike visoke rezolucije.