Format papirja

Priročnik za študentska dela

In the Gorge, Lydford, Devon

Ime in priimek Razred Datum

Frederick John Widgery, In the Gorge, Lydford, Devon. Dostopno v javni lastnini. Oglejte si to platno pod premikajočo svetlobo: risbe, pravo barvo pod lakom in golo pigmentacijo

Podrobnosti

Umetnik
Frederick John Widgery originaluniqueart.com/sl/artists/frederick-john-widgery/
Datumi rojstva in smrti umetnika
1861 – 1942
Prvotna velikost
69 x 103 cm

V kontekstu

In the Gorge, Lydford, Devon — Frederick John Widgery

Dimenzije

Prvotne dimenzije so 69 × 103 cm (višina × širina), prikazane tukaj v primerjavi z odraslo osebo povprečne višine.

Kdaj bi bilo to lahko slikano?

  1. 1860
  2. 1870
  3. 1880
  4. 1890
  5. 1900
  6. 1910
  7. 1920
  8. 1930
  9. 1940

Zgornja vrstica: leta. Spodnja vrstica: starost umetnika na začetku in koncu vsakega obdobja — 0 ob rojstvu, 81 ob smrti.

Osenčeno: življenjsko obdobje Frederick John Widgery (1861–1942) vsaka datirana slika, desetletje za desetletjem

Za ta posnetek ni v evidenci natančne leta — glede na življenjsko dobo umetnika in slog dela, za katero desetletje bi ugledali?

Primerjajte z

Izberite eno od zgoraj navedenih del: navedite dve stvari, ki sta si z njim skupni, in eno stvar, ki je drugačna.

Več del, ki bi jih postavili ob to: originaluniqueart.com/sl/art/similar/frederick-john-widgery-in-the-gorge-lydford-devon-AR2928-en/

Barve

Izmerjeno na podlagi slike

    Glavna barva

    Driftwood #9a8457

    Shranjena paleta

    • #9A8457
    • #382F23
    • #C0AE87
    • #6C5835

    Te barve v celotni umetnikovi paleti Poiščite druge slike po barvi

    Paleta barv
    Earthy Prevladujoča barvna družina na sliki.
    Naziv primarne barve
    Driftwood
    Intenzivnost
    Balanced Stopnja zasičenosti in raznolikost barv, od enotnega, zamegljenega odtisa do številnih živahnih barv.
    Kontrast
    Bold V kolikšni meri se barve po svetlini in zasičenosti razlikujejo skozi celotno sliko.
    Harmonija
    Unified Palette Stopnja harmonije barv, od kontrastnih do popolnoma ujednotenih.
    Zasvetlina
    Balanced Razmera svetloosti in temnine slike v celoti, od globokih senc do svetlih visokih svetlob.
    Zasičenost
    Balanced Soft Kolikograščena in močna so barve, od skoraj sivih do popolnoma živahnih.

    Kje po svetu se gleda ta slika?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% in več
    Ta slika sama po sebi nima dovolj zabeleženih obiskovalcev za izdelavo zemljevida, zato plošča prikazuje vsako del avtorja Frederick John Widgery v zadnjih dvanajst mesecih — skupaj 1 držav. Od kod ti podatki prihajajo

    Deset vodilnih držav

    1. 1 Kitajska 100,0%

    Na zemljevidu poiščite tri najtemnejše države. Ali se muzej, ki čuva to sliko, nahaja v kateri od njih? Zapišite en razlog, zakaj bi jo lahko gledali ljudje z daljave.

    3 najbolj gledanih del umetnika Frederick John Widgery

    1. 1 William Widgery (1822–1893) 33,3%
    2. 2 In the Gorge, Lydford, Devon ta slika 33,3%
    3. 3 Okehampton Castle, Devon 33,3%

    Skupaj ti deli predstavljajo 99,9% vse pozornosti, ki so platna te umetnice dobila v zadnjih dvanajst mesecih. Katalog vsebuje 8 del te umetnice, pri čemer je bilo 3 vsaj enkrat ogledanih. Ta slika zaseda 2 mesto med njimi, s 33,3% takšne pozornosti. Isto velja tudi za vsak posamezen mesec

    Stolpci merijo pozornost, ne kakovost. Izberite del na vrhu in to: navedite eno stvar, ki bi lahko naredila sliko znano, oltre tem, kako je dobro naslikana.

    Umetnik in muzej

    Umetnik

    Frederick John Widgery

    Frederick John Widgery: A Devonshire Painter of Light and Landscape

    Frederick John Widgery, a name perhaps less familiar than some of his contemporaries, nevertheless holds a significant place in the history of 19th-century British landscape painting. Born in May 1861 in Exeter, England, Widgery’s artistic journey was deeply rooted in the rugged beauty of Devon and Cornwall – regions he would dedicate his life to capturing with remarkable sensitivity and skill. His story is one intertwined with familial legacy, a quiet dedication to observation, and a subtle yet powerful contribution to the evolving traditions of English landscape art.

    Widgery’s artistic lineage began with his father, William Widgery, a self-taught artist who instilled in Frederick a profound appreciation for the natural world. This early influence proved pivotal; while Frederick pursued formal training – attending Exeter School of Art, the South Kensington Museum School, and briefly studying at the Académie Royale des Beaux-Arts d’Antwerpen under Charles Verlat – he never entirely abandoned the directness and observational acuity that characterized his father's work. This blend of academic grounding and personal vision is a hallmark of Widgery’s style.

    His artistic development unfolded across several key periods. Initially, he spent time in London, honing his skills at the South Kensington School of Art. However, a yearning for the familiar landscapes of Devon ultimately drew him back to his home county. He established himself as an artist working primarily from his studio at 20a Queen Street, Exeter, a location that afforded him easy access to the very subjects he sought to portray. This proximity allowed for countless hours spent observing light and atmosphere on Dartmoor, the coastline, and the surrounding countryside – elements which would become central to his artistic practice.

    The Language of Light and Terrain

    Widgery’s paintings are immediately recognizable by their masterful handling of light and color. He wasn't interested in dramatic, theatrical effects; rather, he sought to capture the subtle nuances of daylight as it played across the moorland tors, reflected on the sea, or filtered through the coastal foliage. His palette was restrained – predominantly muted greens, browns, greys, and blues – yet within this limited range, he achieved a remarkable depth and luminosity. He employed a technique characterized by loose brushstrokes and a focus on atmospheric perspective, creating an illusion of distance and space that is both convincing and deeply evocative.

    His subjects were predominantly landscapes: Dartmoor’s vast expanses, the dramatic cliffs of Cornwall, and the rolling hills of Devon. He frequently depicted scenes of rural life – shepherds tending their flocks, fishermen casting their nets, and cottages nestled amongst the fields. However, it was his ability to capture the feeling of a place—the sense of solitude, tranquility, and connection to nature—that truly set his work apart. He avoided overtly sentimental depictions, instead presenting a quietly observant view of the world around him.

    Influences and Artistic Connections

    While Widgery’s artistic journey was largely independent, it's clear that he drew inspiration from several sources. The influence of his father is undeniable, as evidenced by the directness of his observation and the emphasis on capturing the essence of the landscape. Furthermore, he studied under Hubert von Herkomer at Bushey School of Art, a renowned figure in the English art world known for his meticulous realism and attention to detail. This training provided him with valuable technical skills, which he skillfully integrated into his own distinctive style.

    Beyond these formal influences, Widgery’s work reflects the broader artistic currents of the Victorian era – a period marked by a renewed interest in landscape painting and a growing appreciation for the beauty of the British countryside. Artists like Turner and Constable, who had championed the depiction of nature as a subject worthy of serious artistic attention, provided a precedent for Widgery's approach.

    A Civic Life and Artistic Legacy

    Frederick John Widgery’s life extended beyond his artistic pursuits. He was actively involved in local civic affairs, serving as Mayor of Exeter from 1903 to 1904. He also held positions on the Town Planning Committee and contributed significantly to the cultural development of the city. This commitment to community reflects a broader sense of responsibility and engagement with the world around him.

    Despite not achieving widespread fame during his lifetime, Widgery’s work has been steadily recognized for its quiet beauty and understated elegance. His paintings are now held in public collections and private hands, offering a valuable glimpse into the artistic sensibilities of a lesser-known but nonetheless significant figure in British landscape art. His legacy lies not in grand pronouncements or revolutionary innovations, but rather in his patient observation, his skillful technique, and his ability to capture the enduring spirit of Devon and Cornwall.

    Notable Works

    Okehampton Castle, Devon (1908): A quintessential example of Widgery’s style, capturing the grandeur of the castle against a dramatic sky.

    Sky Study, Wind WSW (c. 1925): Demonstrates his mastery of atmospheric perspective and subtle color variations.

    William Widgery (father) portrait (1890s): A poignant depiction of his father, reflecting the influence of his artistic lineage.

    Further research into Frederick John Widgery’s life and work can be found at resources such as the Exeter Civic Society website (https://extercivicsociety.org.uk/plaques/frederick-john-widgery/) and online art databases like askART (https://www.askart.com/artist/Frederick_John_Widgery/11137611/Frederick_John_Widgery.aspx).

    Preberite več

    • Avtor Frederick John Widgery originaluniqueart.com/sl/artists/frederick-john-widgery/
    • Podobna dela Več del za primerjavo originaluniqueart.com/sl/art/similar/frederick-john-widgery-in-the-gorge-lydford-devon-AR2928-en/

    Preverite na spletu

    QR koda za dostop do strani za prenos In the Gorge, Lydford, Devon

    originaluniqueart.com/sl/art/download/frederick-john-widgery-in-the-gorge-lydford-devon-AR2928-en/

    Navodila za citiranje umetniškega dela

    MLA
    Widgery, Frederick John. In the Gorge, Lydford, Devon. n.d., https://originaluniqueart.com/sl/art/frederick-john-widgery-in-the-gorge-lydford-devon-AR2928-en/
    APA
    Widgery, Frederick John (n.d.). In the Gorge, Lydford, Devon [Painting]. https://originaluniqueart.com/sl/art/frederick-john-widgery-in-the-gorge-lydford-devon-AR2928-en/
    Chicago
    Frederick John Widgery. In the Gorge, Lydford, Devon. n.d. https://originaluniqueart.com/sl/art/frederick-john-widgery-in-the-gorge-lydford-devon-AR2928-en/
    Harvard
    Widgery, Frederick John (n.d.) In the Gorge, Lydford, Devon. Available at: https://originaluniqueart.com/sl/art/frederick-john-widgery-in-the-gorge-lydford-devon-AR2928-en/

    Poglejte bližje

    In the Gorge, Lydford, Devon — Frederick John Widgery

    Poglejte rafinirano

    Odgovorite z lastnimi besedami. Tukaj ni napačnih odgovorov — so le odgovori, ki jih lahko razložite.

    1. Kaj vas najprej pritegne in zakaj?
    2. Katere barve ali oblike ustvarjajo vzdušje — in kakšno je to vzdušje?
    3. Poglejte nazaj na William Widgery (1822–1893), ki ste ga prej videli v tem priročniku. Navedite dve stvari, ki jih deli z tem delom, in eno, ki je drugačnja.
    4. Kaj je imel avtor morda v mislih, ko je želel, da bi občutil?
    5. Če bi lahko umetniku zastavili le eno vprašanje o tem delu, katero bi to bilo?

    Vaš odgovor

    Zapišite kratek odstavek o tem umetniškem delu. Uporabite dejstva iz prejšnjih delov tega priročnika in svoje odgovore zgoraj.

    Vprašanja in odgovori

    Katera je prevladujoča barvna tonina dela "In the Gorge, Lydford, Devon" avtorja Frederick John Widgery?

    "In the Gorge, Lydford, Devon" nagnjeno k Ochre to Sepia tonu.

    Kakšna je dejanska velikost dela "In the Gorge, Lydford, Devon" avtorja Frederick John Widgery?

    Originalne dimenzije dela "In the Gorge, Lydford, Devon" znašajo 69 x 103 cm. Prvotne mere so koristna referenca pri izbiri velikosti reprodukcije.

    Kolikšno je intenzivno barvno dojemanje v delu "In the Gorge, Lydford, Devon" avtorja Frederick John Widgery?

    Intenzivnost barv dela "In the Gorge, Lydford, Devon" je Balanced. Intenzivnost opisuje, kako močne se zameščajo barve.