Papier

Sprievodca študentskou tvorbou

Mrs. Catherine Edwards

Meno Trieda Dátum

William Hogarth, Mrs. Catherine Edwards. Verejná doména Pozrite si toto plátno pri pohyblivom svetle: kresbu, skutočnú farbu pod lakom, čistý pigment

Základné informácie

Umenec
William Hogarth originaluniqueart.com/sk/artists/william-hogarth_sk/
Životné obdobia umelca
1697 – 1764
Materiál
Oil On Canvas
Pohyb
Baroque Dramatic, theatrical pictures using deep shadow and strong diagonals to pull you into the action.
Obdobie
Renaissance
Artistic style
Realistic
Influences
Classical Art
Notable elements or techniques
Detailed portraiture; Dramatic lighting
Subject or theme
Portraiture; Female Dignity

V kontexte

Mrs. Catherine Edwards — William Hogarth

Kedy mohlo byť toto dielo namalované?

  1. 1690
  2. 1700
  3. 1710
  4. 1720
  5. 1730
  6. 1740
  7. 1750
  8. 1760

Horný riadok: roky. Dolný riadok: vek umelca na začiatku a na konci každého obdobia — 0 pri narodení, 67 pri smrti.

Shaded: životný príbeh William Hogarth (1697–1764) každý datovaný obraz, dekáda po dekáde

Prvé diela: až do 1735 Hlavné pracovné roky: 1735–1750 Neskoré diela: od 1750

Tieto tri pásma delia diela, ktoré tento katalóg obsahuje, na prvé štvrtinu, strednú polovicu a poslednú štvrtinu. Ne predstavujú úplný výsadok umelca: ten úzky úsek môže byť skôr chýbajúc záznam v archíve než obdobie menšej aktivity. Tie isté roky, v ktorých sa odráža život umelca

Pri tomto zázname nie je v evidencii uvedené presné yılové obdobie — ak by ste brali do úvahy životný pomer umelca a štýl diela, ktoré dekády by ste odhadli?

Podobné diela

Vyberte si jedno z vyššie uvedených diel: uveďte dve veci, ktoré má spoločné s týmto, a jednu vec, v ktorej sa líšia.

Ďalšie diela, ktoré sa k tomuto hodia: originaluniqueart.com/sk/art/similar/william-hogarth-mrs-catherine-edwards-8BWM9S-en/

Farby

Zmerané z obrazu

    Hlavná farba

    Espresso #573919

    Uložená paleta

    • #573919
    • #967C3B
    • #2E2014
    • #C1B36A

    Tieto farby v rámci celej umeleckej palety Nájdite ďalšie obrazy podľa farby

    Paleta
    Earthy Dominantná farebná skupina na obraze.
    Dominantná farba
    Espresso
    Saturácia
    Balanced Ako veľmi sýte a rozmanité sú farby, od jedného tlmeného odtieňa až po mnoho jasných.
    Kontrast
    Bold Miera rozdielov v jasnosti a saturácii farieb v rámci celého obrazu.
    Harmónia
    Strong Color Unity Ako dobre spolu pôsobia farby, od kontrastných až po úplne harmonické.
    Jasnosť
    Deep_shadow Celkový kontrast obrazu, od hlbokých tieňov až po jasné svetlé miesta.
    Saturácia
    Balanced Soft Aký čistý a silný je farebný rozsah, od takmer sivej až po plne živé tóny.

    Kde na svete sa na tento obraz pozırı?

    • pod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a viac
    Tento jediný obraz má príliš málo zaznamenaných návštevníkov na to, aby sa ich dal zmapovať, preto táto karta uvádza každé dielo od William Hogarth za posledných dvanásteros月的 — celkovo 35 krajín. Z ktorej časti sveta pochádzajú tieto údaje

    Desať vedúcich krajín

    1. 1 Čína 49,1%
    2. 2 Rumunsko 9,4%
    3. 3 Spojené štáty americké 8,4%
    4. 4 Singapur 4,3%
    5. 5 Hongkong 3,6%
    6. 6 Francúzsko 3,3%
    7. 7 Taliansko 3,3%
    8. 8 Argentína 2,0%
    9. 9 Kolumbia 2,0%
    10. 10 Španielsko 1,5%
    11. · 25 ďalšie krajiny 13,1%

    Nájdite na mape tri najtmavšie krajiny. Nachádza sa múzeum, ktoré uchováva tento obraz, v ktorejkoľom z nich? Napíšte jeden dôvod, prečo by sa naň mohli pozerať ľudia zďaleka.

    20 najsledovanejších diel umelca William Hogarth

    1. 1 Doska jedna, z A Rake's Progress 6,1%
    2. 2 The Marriage Contract, 1745 3,4%
    3. 3 Plát číslo dva z Časti pokroku šľachtica 2,7%
    4. 4 Manžestrá a móda: 6. Smrť dámky 2,7%
    5. 5 Šesť platov, z A Rake's Progress 2,3%
    6. 6 The Death of the Earl 2,1%
    7. 7 Marriage à la Mode, 1743 1,9%
    8. 8 Noc, plat 4 z série Štyria časy dňa 1,9%
    9. 9 William Hogarth, Portrét kapitána Thomasa Corama, 1740 © Coram v starostlivosti Foundling Museum, 1740 1,7%
    10. 10 The Marriage of Stephen Beckingham and Mary Cox, 1729 1,7%
    11. 11 Satan, hriech a smrť (Scéna z Miltona), 1735 1,5%
    12. 12 The Banquet, 1755 1,5%
    13. 13 The Madhouse, 1735 1,5%
    14. 14 The Countess's Morning Levee, 1745 1,5%
    15. 15 Marriage à la Mode, 1743 1,3%
    16. 16 Canvassing for Votes 1,3%
    17. 17 The Pool of Bethesda, 1736 1,3%
    18. 18 Gin Lane, 1750 1,3%
    19. 19 Self portrait, 1745 1,1%
    20. 75 Mrs. Catherine Edwards tento obraz 0,4%

    Spolu tieto diela si 차지li 39,2% celkového záujmu, ktorý si za posledných dvanásterí mesiacov získali obrazy tohto umelca. Katalóg obsahuje 241 diel tohto umelca, z ktorých bolo 159 aspoň raz pozretých. Tento obraz sa v tomto poriadí umiestňuje na 75 mieste, pričom získal 0,4% takejto pozornosti. Stále to platí, mesiac po mesiaci

    Prúžky predstavujú mieru pozornosti, nie kvalitu. Vyberte si dielo na vrchole a toto jedno: uveďte jednu vec, ktorá by mohla urobiť obraz slávnym okrem toho, ako dobre je namalovaný.

    O tomto umedení

    Mrs. Catherine Edwards — William Hogarth

    William Hogarth’s Mrs Catherine Edwards: A Portrait of Dignity and Observation

    William Hogarth, a London Life in Ink and Paint: The World of William Hogarth

    Born in London in 1697, William Hogarth began his career as an engraver before turning to painting later in life. He became known for his satirical depictions of everyday life and society's moral failings, often using humor and irony to convey his messages. His innovative approach to art earned him widespread acclaim during his lifetime and continues to influence artists today. Hogarth’s artistic vision was profoundly shaped by the social landscape of his era – a period marked by burgeoning ambition alongside anxieties about societal stability and an unflinching gaze upon hypocrisy. This formative experience instilled within him both a passion for meticulous detail and a commitment to exposing uncomfortable truths, qualities that would become hallmarks of his distinctive style.

    Style: Hogarth’s Mrs Catherine Edwards exemplifies the Baroque style, characterized by dramatic lighting, rich textures, and an emphasis on realism—a deliberate departure from the idealized forms favored by earlier artistic traditions.

    Technique: Employing oil paint on canvas, Hogarth meticulously rendered every nuance of his subject's appearance and demeanor. His brushstrokes are precise yet expressive, capturing subtle emotions and conveying a profound understanding of human psychology.

    A Window into Georgian Society

    The painting portrays Mrs. Catherine Edwards, the wife of Sir Richard Edwards—a prominent lawyer and politician who served as Lord Chief Justice from 1754 to 1760. Commissioned by Sir Richard himself as a gesture of affection or perhaps as an acknowledgement of his wife’s beauty and grace, “Mrs Catherine Edwards” offers a glimpse into the opulent lifestyle of Georgian England—a society obsessed with status, propriety, and outward appearances. Hogarth skillfully captures this atmosphere through carefully considered composition and color choices.

    Historical Context: Created around 1742, the artwork reflects the prevailing social conventions of its time, where portraits served as symbols of wealth and influence.

    Social Commentary: Beyond mere aesthetic beauty, Hogarth’s work engages in subtle critique—observing the complexities of human relationships and exposing unspoken anxieties beneath a veneer of refinement.

    Symbolism and Emotional Resonance

    The woman's attire – a corset and petticoat visible beneath her dress – speaks volumes about the constraints imposed upon women during this period, highlighting the pressures to conform to societal expectations regarding modesty and decorum. Her gaze directed slightly away from the viewer conveys a sense of composure and dignity—a deliberate contrast to the often turbulent emotions displayed in Hogarth’s other portraits. The floral arrangement she holds symbolizes femininity and beauty, reinforcing the idealized image of womanhood prevalent during the Baroque era.

    “Mrs Catherine Edwards” remains a testament to Hogarth's unparalleled ability to distill complex psychological states into visual form—a captivating portrait that continues to resonate with audiences today.

    Discover Your Own Masterpiece

    If you’re captivated by Mrs. Catherine Edwards or any other masterpiece from history, consider ordering a hand-painted reproduction through our website at /en/art/list/ Our skilled artists will create an exquisite replica of your chosen artwork using high-quality materials and techniques that ensure its longevity and beauty for generations to come. Explore the museum quality reproductions available on our website Learn about the Rococo style and its influence on art history Explore the works of other famous artists, such as those found in the Mu

    Umenec a múzeum

    Umenec

    William Hogarth

    Miesto narodenia Londýn, Spojené kráľovstvo

    William Hogarth: A London Life in Ink and Paint

    William Hogarth, narodený v srdci Londína v roku 1697, bol oveľa viac ako len umelec – bol vizuálnym historikom, ostražitým pozoruháčom na ľudskú povahu a satyrickým komentátorom spoločenských prúdov svojho času. Jeho život je neodmysliteľne spojený s tkanivom samotného Anglicka v období zásadných transformácií – jeho vzrastajúce ambície, hlboké obavy a všadeprítomné skryté nedostatky sa v jeho pozoruhodne detailných a často ostrých dielach objavili v plnom rozsahu. Syn bojujúceho latinistického učiteľa, Hogarthovo skoré skúsenosti mu zanechali lásku k učeniu a ostrahy voči sociálnej nerovnosti – základ, ktorý sa ukázal ako zásadný pre formovanie jeho umeleckej vizií. Počas svojho úvodného života bol zamestnaný ako graver, rýchlo však dokázal, že má talent, ktorý presahuje len technické zručnosti; mal vrosenú schopnosť pozorovať nuansy ľudského správania a premeniť ich na pútavé vizuálne príbehy. Avšak bol frustrovaný obmedzeniami tradičného gravírovania a hľadal vyjadriacejší umelecký kanál. To ho viedlo k štúdiám na St Martin’s Lane Academy a pod vedením Sir Jamesa Thornhilla, kde zdokonalil svoje zručnosti v maľbe a kompozícii, absorboval vplyvy, ktoré neskôr ovplyvnili jeho jedinečný štýl.

    The Birth of Modern Moral Subjects

    Hogarthova skutočná inovácia nebola čo mal namaľovať, ale ako. Pioneering označil „moderné morálne témy“ – sériu obrazov určených na rozprávať príbeh, často s výrazným satirickým nádychom. Neboli to izolované portréty alebo krajinky; boli vizuálne romány odvíjané pred očami diváka, ponúkajúce bodaný komentár na súčasné spoločenské pomery. A Harlot's Progress, vytvorený v roku 1742, stojí ako jeden z jeho najznámejších príkladov. Táto séria šiestich obrazov podrobne sleduje tragický pád Mary, mladá žena prichádzajúca do Londýna plná nádeje, ale rýchlo podľahnutá pokušeniám a nebezpečenstvám mesta. Každé scény sú nakreslené s precíznym detailom, plné symbolických prvkov odhaľujúcich morálnu rozkladajúcu sa okolo nej. Podobne A Rake's Progress, začatý v roku 1733, mapuje zbavenie sa rozumnosti Tom Rakewella, muža, ktorý zbytočne stráca svoje dedičstvo na hazardné hry, dekadenciu a nakoniec šípy. Tieto príbehy neboli len varovné príklady; boli bezúmečným portrétom spoločnosti, ktorá zápasila s otázkami triedy, morálky a sociálneho postupu. Hogarthova génia spočívala v jeho schopnosti zdvihnúť každodenné scény – ruchy Londýnskej ulice, opulentné interiéry bohatých, skromný život chudobných – na umenie, ktoré rezonovalo s jeho publikom hlboko. Nevyhýbal sa zobrazovať tvrdú realitu života, prezentoval ju kombináciou humoru a súcite, čo núkalo divákov konfrontovať nepríjemné pravdy o sebe aj o ich spoločnosti.

    Technika a vplyvy: Synéza rôznych štýlov

    Hogarthov umelecký štýl bol jedinečnou kombináciou rozmanitých vplyvov. Veľmi si vážil realizmus a vyprávacie detaily nájdené v dielach holandských žánrových majstrov, ako je Pieter de Hooch, čo sa prejavilo v jeho precíznych zobrazovaniach interiérov a každodenného života. Francúzske satirické tlačiarstvo tiež zohrávalo úlohu pri formovaní jeho prístupu k sociálnemu komentáru. Avšak Hogarth nebol len napodobiteľom týchto zdrojov; spájal ich do niečoho úplne nového a jedinečného pre seba. Jeho technika bola charakterizovaná maľstvom a precíznym vyjadrením, čo sa prejavilo najmä v jeho gravírovaniach. Používal výrazný metód prepletenia línie, ktorý vytváral hĺbku a textúru, čím oživoval svoje scény pozoruhodne jasne. Okrem umenia mal Hogarth vplyv literárnych diel, najmä tých od Jonathana Swifta a Henryho Fieldinga, ktorých satirický humor formoval jeho vlastné sociálne pozorovania. Věřil, že umenie by nemalo byť len krásne, ale aj morálne, vyzývať divákov, aby kriticky premýšľali o svete okolo seba a o svojom mieste v ňom.

    Hlavné úspechy a historický význam

    Dopad Williama Hogartha sa rozprestiera ďalej ako len do umenia 18. storočia. Jeho diela získali obrovskú popularitu vďaka masovému prvému vydaniu obrazov založených na jeho obrazoch, čím bol jeho satirický komentár dostupný širšiemu publiku ako kedykoľvek predtým. Je všeobecne považovaný za predchodcu politických karikátorov a komiksov, položil základy vizuálnemu rozprávaniu v populárnej kultúre. Artisti ako James Gillray a George Cruikshank boli priamo ovplyvnení jeho štýlom, pokračovali v jeho tradícii satirického komentára. Aj Charles Lamb, známy esejista, si všimol vyprávaciu silu Hogarthových obrazov, často hovoril, že sú „ako knihy na čítanie a nie len na prezerať“.

    Hogarth stanovil jedinečnú britskú umeleckú identitu.

    Jeho diela poskytujú neoceniteľné vedomosti o spoločnosti v Anglicku v 18. storočí.

    Ovplyvnil generácie umelcov a satirikov.

    William Hogarth zomrel v roku 1764, zanechal za sebou dedičstvo, ktoré rezonuje dodnes. Zostáva kľúčovou postavou dejín britského umenia, oslavovaný pre svoj inovatívny prístup k rozprávaniu príbehov, jeho bezúmečný sociálny komentár a trvalú schopnosť zachytiť komplexity ľudského života. Jeho obrazy a gravíry nie sú len historické artefakty; sú živé okná do zapomenutého obdobia, ponúkajúce nepretržité vedomosti o ľuďoch a ich chybných sklonách. Ukázal, že umenie môže byť zábavné aj poučné, vyzývať divákov, aby kriticky premýšľali o svete okolo seba a o svojom mieste v ňom.

    Viac informácií si môžete prečítať tu

    Získajte informácie online

    QR kód odkazujúci na stránku na stiahnutie Mrs. Catherine Edwards

    originaluniqueart.com/sk/art/download/william-hogarth-mrs-catherine-edwards-8BWM9S-en/

    Citácia diela

    MLA
    Hogarth, William. Mrs. Catherine Edwards. n.d., https://originaluniqueart.com/sk/art/william-hogarth-mrs-catherine-edwards-8BWM9S-en/
    APA
    Hogarth, William (n.d.). Mrs. Catherine Edwards [Painting]. https://originaluniqueart.com/sk/art/william-hogarth-mrs-catherine-edwards-8BWM9S-en/
    Chicago
    William Hogarth. Mrs. Catherine Edwards. n.d. https://originaluniqueart.com/sk/art/william-hogarth-mrs-catherine-edwards-8BWM9S-en/
    Harvard
    Hogarth, William (n.d.) Mrs. Catherine Edwards. Available at: https://originaluniqueart.com/sk/art/william-hogarth-mrs-catherine-edwards-8BWM9S-en/

    Pozrite si bližšie

    Mrs. Catherine Edwards — William Hogarth

    Detailný pohľad

    Odpovedajte vlastnými slovami. Neexistujú tu žiadne nesprávne odpovede – len také, ktoré dokážete vysvetliť.

    1. Čo vás pri pohľade na toto dielo upúta ako prvé a prečo?
    2. Ktoré farby alebo tvary vytvárajú atmosféru — a aká je táto atmosféra?
    3. V našom katalógu je toto dielo zaúčtované pod: female-portrait, elegant dress, floral arrangement. Súhlasíte s tým? Čo by ste pridali alebo odobrali?
    4. Pozrite sa opätovne na Šesť platov, z A Rake's Progress, ktorú ste spomínali skôr v tejto príručke. Uveďte dve veci, ktoré má toto dielo spoločné s týmto, a jednu, v ktorej sa líši.
    5. Baroque: Dramatic, theatrical pictures using deep shadow and strong diagonals to pull you into the action. Kde sa to v tomto diele dá vidieť?

    Vaša odpoveď

    Napíšte krátky odstavec o tomto umeleckom diele. Využite informácie z predchádzajúcich častí tohto sprievodcu a svoje vyššie uvedené odpovede.

    Umenlecký kvíz

    Mrs. Catherine Edwards — William Hogarth

    Ako dobre poznáte toto dielo?

    Zvoľte jednu odpoveď pre každú z 5 otázok nižšie. Každá má presne jednu správnu odpoveď.

    1. 1. What artistic movement is William Hogarth’s ‘Mrs Catherine Edwards’ primarily associated with?

      • A Renaissance
      • B Baroque
      • C Rococo
    2. 2. The painting depicts the wife of whom prominent figure?

      • A George Washington
      • B Ludwig XIV
      • C Sir Richard Edwards
    3. 3. What is a notable characteristic of Hogarth’s style that distinguishes him from other artists of his time?

      • A Emphasis on idealized beauty
      • B Use of classical mythology
      • C Satirical commentary on social issues
    4. 4. What material was used to create ‘Mrs Catherine Edwards’?

      • A Bronze
      • B Marble
      • C Oil
    5. 5. Where is ‘Mrs Catherine Edwards’ currently housed?

      • A The Louvre Museum
      • B The Metropolitan Museum of Art
      • C Musée d'Art et d'Histoire, Geneva

    Môj výsledok: ____ zo 5

    Kľúč k správnym odpovediam — pre učiteľa

    Táto strana začína novú vytlačenú stránku, takže ju môžete z kópií jednoducho vynechať.

    1B · 2C · 3C · 4C · 5C

    Skontrolujte každú odpoveď v porovnaní s katalógovým záznamom pre tento obraz

    Otázky a odpovede

    Kde by mala byť vystavená reprodukcia diela „Mrs. Catherine Edwards“ od William Hogarth?

    Formát (Portrait) a odporúčaný priestor (Living Room) sú dve informácie o umiestnení zaznamenané pre „Mrs. Catherine Edwards“ od William Hogarth.

    Koľko ľudí si prezera "Mrs. Catherine Edwards"?

    Pre dielo „Mrs. Catherine Edwards“ existuje stránka Štatistiky. Zobrazuje mesačnú návštevnosť tohto diela a ďalších prác daného umelca s rozdelením podľa krajín a jazykov.

    Prečo je „Mrs. Catherine Edwards“ od William Hogarth odporúčané ako darček?

    „Mrs. Catherine Edwards“ vyžaruje Calm pocit a jeho odporúčaný darček je Wedding.