Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Winston Spencer Churchill de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Winston Spencer Churchill: ce an de vizite a fost
Coast Scene near Marseilles este lucrarea cea mai vizualizată: 800 vizualizări într-un an, 11% din toată atenția acordată lui Winston Spencer Churchill. Urmează La Fontaine de Vaucluse (II) și Lake Carezza with the Dolomites in the Distance (I). Pagina artistului a primit 800 vizite, iar operele 5.500: 6.300 în total. Atenția a scăzut cu 94% de la Aug 2026 la Sep 2026. Aug 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 3.300 vizite. Vizionare de pe dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (46%) și tablete (2%). Aceștia preferă Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică): 35% din vizite față de 12% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Winston Spencer Churchill
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Winston Spencer Churchill.
-
1
Coast Scene near Marseilles, 1935
800 vizualizări · 10,8%
-
2
La Fontaine de Vaucluse (II), 1948
600 vizualizări · 8,1%
-
3
Lake Carezza with the Dolomites in the Distance (I), 1940
600 vizualizări · 8,1%
-
4
Palm Trees and People at Marrakech, 1935
600 vizualizări · 8,1%
-
5
Fontaine de Vaucluse, 1948
400 vizualizări · 5,4%
-
6
Doris de Lavigne (1901–1942), Viscountess Castlerosse, 1930
400 vizualizări · 5,4%
-
7
Lake Louise, Alberta, Canada (I), 1929
300 vizualizări · 4,1%
-
8
The Dining Room at Chartwell with Diana Churchill (1909–1963), Later Lady Duncan Sandys, 1933
200 vizualizări · 2,7%
-
9
Red Rocks in the South of France, 1950
200 vizualizări · 2,7%
-
10
The Thames at Taplow, 1935
200 vizualizări · 2,7%
Când vizitează oamenii pagina lui Winston Spencer Churchill?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 100 |
| Iul 2026 | 300 | 2.400 |
| Aug 2026 | 500 | 2.800 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
Când sunt expuse lucrările lui Winston Spencer Churchill?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Winston Spencer Churchill?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 4,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 12,0% | 9,5% |
| Lumină moderată | 42,0% | 50,0% |
| Echilibru luminos | 40,0% | 40,5% |
| Luminos | 2,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 10,0% | 5,4% |
| Culori discrete | 50,0% | 58,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 26,0% | 20,3% |
| Culori clar saturate | 14,0% | 16,2% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 59,5% | 47,5% |
| Nuanțe pământii | 24,3% | 42,6% |
| Nuanțe închise | 10,8% | 6,6% |
| Monocrom | 2,7% | 1,6% |
| Culori pastelate | 2,7% | 1,6% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 4,0% | 2,7% |
| Echilibrat | 72,0% | 68,9% |
| Vibrant | 24,0% | 28,4% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 20,0% | 9,5% |
| Nuanțe blânde | 34,0% | 41,9% |
| Echilibrat | 10,0% | 4,0% |
| Contrast accentuat | 32,0% | 32,4% |
| Contrast maxim | 4,0% | 12,2% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 20,0% | 9,5% |
| Paletă de culori delicate mixate | 12,0% | 35,1% |
| Armonie echilibrată | 20,0% | 24,3% |
| Unitate cromatică puternică | 48,0% | 31,1% |
| Paletă unitară | 0,0% | 0,0% |
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Winston Spencer Churchill, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ightham Mote | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mimizan Lake (C.72) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Living Room at Port Lym… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bottlescape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sir John Lavery (1856–1941) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bronze Buddha and Scarlet H… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Scene on the River Loup, Al… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rocks near Cannes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A View at Cap Martin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Italian Garden Scene (forme… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Winston Spencer Churchill?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 3.300 | 52,4% |
| telefoane mobile | 2.900 | 46,0% |
| tablete | 100 | 1,6% |
În ce limbi este urmărit Winston Spencer Churchill?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 100 | 100,0% |
Câte vizite zilnice primește Winston Spencer Churchill și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Mar 22 Sep | 0 |
| Mie 23 Sep | 500 |
| Joi 24 Sep | 0 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 200 |
| Mar 29 Sep | 100 |
| Mie 30 Sep | 100 |
| Joi 1 Oct | 100 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 100 |
| Dum 4 Oct | 100 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 200 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 1.000 |
| Lun 12 Oct | 600 |
| Mar 13 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 14 Oct (previzualizare) | 500 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 200 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 800 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 600 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 500 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 200 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 1.000 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 700 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 600 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 200 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 100 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 1.100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 800 |
Întrebări despre Winston Spencer Churchill
Care este cea mai vizitată operă a lui Winston Spencer Churchill?
- Coast Scene near Marseilles în primul rând, cu 800 vizualizări, reprezentând 11% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Winston Spencer Churchill pe OriginalUniqueArt.com?
- 6.300 vizite în ultimele douăsprezece luni: 800 pe pagina artistului, 5.500 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Winston Spencer Churchill?
- Audiența provine de pe dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (46%) și tablete (2%); dispozitive de navigare generează 52% din vizite.
Ce lucrări ale lui Winston Spencer Churchill se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
- Lucrurile descrise ca Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică) primesc 35% din vizite pentru 12% din catalog.