Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Utagawa Kunisada Ii de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Utagawa Kunisada Ii: ce an de vizite a fost
Sumo-e, Ukiyo-e prints of Sumo Wrestler este lucrarea cea mai vizualizată: 500 vizualizări într-un an, 31% din toată atenția acordată lui Utagawa Kunisada Ii. Urmează Sumo-e, Ukiyo-e prints of Sumo Wrestler, și True Feelings in Akashi, Delight over a Trist. Pagina artistului a primit 1.400 vizite, iar operele 1.200: 2.600 în total. Atenția a scăzut cu 25% de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 1.800 vizite. Aceștia preferă Armonie echilibrată (Armonie cromatică): 67% din vizite față de 25% din catalog.
Cele 7 cele mai vizionate opere ale lui Utagawa Kunisada Ii
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Utagawa Kunisada Ii.
-
1
Sumo-e, Ukiyo-e prints of Sumo Wrestler
500 vizualizări · 31,2%
-
2
Sumo-e, Ukiyo-e prints of Sumo Wrestler,
400 vizualizări · 25,0%
-
3
True Feelings in Akashi, Delight over a Trist, 1860
200 vizualizări · 12,5%
-
4
The Wintry Blast; Clear Weather After a Storm; The Actor Ichikawa Danjuro VIII as Ashikaga Mitsuuji
100 vizualizări · 6,2%
-
5
Actor Bando Shiuka Playing the Courtesan Yamanaya Urazato, 1851
100 vizualizări · 6,2%
-
6
Tokyo Civilization Famous Places: Contests: Ginza Brick Stone, 1874
100 vizualizări · 6,2%
-
7
The Osaka actor Kataoka Gado as An no Heibei in
100 vizualizări · 6,2%
Când vizitează oamenii pagina lui Utagawa Kunisada Ii?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 700 | 1.100 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sep 2026 | 300 | 100 |
| Oct 2026 | 300 | 0 |
Când sunt expuse lucrările lui Utagawa Kunisada Ii?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Utagawa Kunisada Ii?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
| Atmosferă | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nostalgic | 57,1% | 57,1% |
| Impactant | 7,1% | 28,6% |
| Clasic | 14,3% | 7,1% |
| Dramatic | 7,1% | 7,1% |
| Serenitate | 14,3% | 0,0% |
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Liniștit | 35,7% | 14,3% |
| Energic | 14,3% | 28,6% |
| Impunător | 7,1% | 35,7% |
| Nostalgic | 14,3% | 7,1% |
| Dramatic | 7,1% | 7,1% |
| Plin de bucurie | 14,3% | 0,0% |
| Tranchil | 7,1% | 7,1% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 6,2% | 6,7% |
| Lumină moderată | 50,0% | 26,7% |
| Echilibru luminos | 43,8% | 66,7% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 18,8% | 6,7% |
| Culori discrete | 37,5% | 53,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 43,8% | 40,0% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 6,2% | 6,7% |
| Echilibrat | 87,5% | 60,0% |
| Vibrant | 6,2% | 33,3% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 0,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 31,2% | 6,7% |
| Echilibrat | 25,0% | 46,7% |
| Contrast accentuat | 12,5% | 0,0% |
| Contrast maxim | 31,2% | 46,7% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 25,0% | 26,7% |
| Paletă de culori delicate mixate | 12,5% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 25,0% | 66,7% |
| Unitate cromatică puternică | 31,2% | 6,7% |
| Paletă unitară | 6,2% | 0,0% |
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Utagawa Kunisada Ii, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The bell cricket (Chapter 3… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tokyo Civilization Famous P… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Tokyo Ginza Brick House Pro… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Capital (Edo) Takanawa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| True Feelings in Akashi, De… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| True Feelings in Akashi, De… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Actor Bando Shiuka Playing… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Congratulatory announcement… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Prostitute Listening to Sin… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| True Feelings in Akashi, De… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este urmărit Utagawa Kunisada Ii?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite zilnice primește Utagawa Kunisada Ii și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 200 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 100 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi | 0 |
| Joi 5 Noi | 0 |
| Vin 6 Noi | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 100 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 100 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 27 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Utagawa Kunisada Ii
Care este cea mai vizitată operă a lui Utagawa Kunisada Ii?
- Sumo-e, Ukiyo-e prints of Sumo Wrestler în primul rând, cu 500 vizualizări, reprezentând 31% din totalul vizualizărilor. 7 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Utagawa Kunisada Ii pe OriginalUniqueArt.com?
- 2.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 1.400 pe pagina artistului, 1.200 la opere.
Ce lucrări ale lui Utagawa Kunisada Ii se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
- Lucrurile descrise ca Armonie echilibrată (Armonie cromatică) primesc 67% din vizite pentru 25% din catalog.