Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Theodore Earl Butler de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Theodore Earl Butler: ce an de vizite a fost
Grainstacks, Giverny este lucrarea cea mai vizualizată: 400 vizualizări într-un an, 17% din toată atenția acordată lui Theodore Earl Butler. Urmează Lili Butler in Claude Monet's Garden și Fish Weirs at Veules-les-Roses. Pagina artistului a primit 700 vizite, iar operele 2.000: 2.700 în total. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 2.000 vizite. Aceștia preferă Culori clar saturate (Saturație culoare): 46% din vizite față de 25% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Theodore Earl Butler
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Theodore Earl Butler.
-
1
Grainstacks, Giverny, 1897
400 vizualizări · 16,7%
-
2
Lili Butler in Claude Monet's Garden, 1911
300 vizualizări · 12,5%
-
3
Fish Weirs at Veules-les-Roses, 1905
200 vizualizări · 8,3%
-
4
La Cour de Rome et la Gare Sant-Lazare, 1922
200 vizualizări · 8,3%
-
5
Giverny Trees, Wind, and Snow, 1892
100 vizualizări · 4,2%
-
6
Sailboats on the Water, 1906
100 vizualizări · 4,2%
-
7
Interior after Dinner, 1911
100 vizualizări · 4,2%
-
8
The Gardeners, 1895
100 vizualizări · 4,2%
-
9
The Seine near Giverny, 1911
100 vizualizări · 4,2%
-
10
Garden Path with Iris, 1907
100 vizualizări · 4,2%
Când vizitează oamenii pagina lui Theodore Earl Butler?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 100 |
| Iul 2026 | 400 | 1.600 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 200 |
Când sunt expuse lucrările lui Theodore Earl Butler?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Theodore Earl Butler?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 13,9% | 12,5% |
| Lumină moderată | 38,9% | 33,3% |
| Echilibru luminos | 30,6% | 33,3% |
| Luminos | 16,7% | 20,8% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 11,1% | 0,0% |
| Culori discrete | 11,1% | 8,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 52,8% | 45,8% |
| Culori clar saturate | 25,0% | 45,8% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 50,0% | 33,3% |
| Nuanțe pământii | 16,7% | 33,3% |
| Nuanțe închise | 16,7% | 22,2% |
| Natură | 8,3% | 5,6% |
| Culori pastelate | 8,3% | 5,6% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 8,3% | 0,0% |
| Echilibrat | 44,4% | 33,3% |
| Vibrant | 47,2% | 66,7% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 25,0% | 16,7% |
| Nuanțe blânde | 33,3% | 25,0% |
| Echilibrat | 5,6% | 4,2% |
| Contrast accentuat | 13,9% | 29,2% |
| Contrast maxim | 22,2% | 25,0% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 52,8% | 29,2% |
| Paletă de culori delicate mixate | 8,3% | 20,8% |
| Armonie echilibrată | 5,6% | 4,2% |
| Unitate cromatică puternică | 27,8% | 37,5% |
| Paletă unitară | 5,6% | 8,3% |
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Theodore Earl Butler, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Cards Players | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lili Butler in Claude Monet… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Interior after Dinner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Un Jardin, Maison Baptiste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lili Butler Reading at the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| La Cour de Rome et la Gare… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Seine near Giverny | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Garden Path with Iris | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Giverny Church, Sunset | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Grainstacks, Giverny | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 |
În ce limbi este urmărit Theodore Earl Butler?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 200 | 66,7% |
| Germană | 100 | 33,3% |
Câte vizite zilnice primește Theodore Earl Butler și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 300 |
| Mie 14 Oct | 100 |
| Joi 15 Oct | 100 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 400 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 500 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 200 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 600 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 200 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 200 |
Întrebări despre Theodore Earl Butler
Care este cea mai vizitată operă a lui Theodore Earl Butler?
- Grainstacks, Giverny în primul rând, cu 400 vizualizări, reprezentând 17% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Theodore Earl Butler pe OriginalUniqueArt.com?
- 2.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 700 pe pagina artistului, 2.000 la opere.
Ce lucrări ale lui Theodore Earl Butler se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
- Lucrurile descrise ca Culori clar saturate (Saturație culoare) primesc 46% din vizite pentru 25% din catalog.