Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Robert Delaunay de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Robert Delaunay: publicul într-o privire
Orașul Paris atrage cele mai multe priviri: 12.400 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 42% din totalul vizualizărilor lui Robert Delaunay pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Turnişorul Eiffel și Simultaneous Contrasts Sun and Moon. Robert Delaunay a atras 33.600 vizite: 10.900 pe pagina artistului și 22.700 pe lucrările individuale. Mai mulți spectatori în fiecare lună: vizitele au crescut cu 25% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai agitată lună a fost Oct 2026, cu 12.000 vizite. Publicul citește în Italiană (22%), Engleză (20%) și Franceză (18%). Publicul urmărește din Italia (19%), Statele Unite ale Americii (14%) și Ucraina (12%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (63%), telefoane mobile (31%) și tablete (7%). Publicul tinde spre Modern (Atmosferă): 55% din vizite, pentru 9% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Robert Delaunay care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Robert Delaunay cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
Câți oameni vizionează pe Robert Delaunay în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
100
Iul 2026
1.700
6.300
Aug 2026
300
3.400
Sep 2026
4.000
5.600
Oct 2026
4.700
7.300
Câte ori sunt vizualate operele lui Robert Delaunay?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Robert Delaunay?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Modern
8,7%
55,0%
Elegant
34,8%
24,0%
Serenitate
13,0%
12,2%
Impactant
39,1%
5,9%
Liniște
0,0%
2,8%
Dramatic
4,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Energic
39,1%
49,1%
Contemplativă
8,7%
20,2%
Tranchil
17,4%
13,6%
Liniștit
8,7%
10,8%
Plin de bucurie
0,0%
2,8%
Romantic
13,0%
1,4%
Speranță și lumină
4,3%
1,4%
Nostalgic
4,3%
0,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
5,7%
Umbră difuză
10,0%
5,4%
Lumină moderată
44,0%
65,7%
Echilibru luminos
38,0%
22,2%
Luminos
4,0%
1,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
16,0%
49,5%
Culori discrete
24,0%
3,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
32,0%
28,0%
Culori clar saturate
26,0%
19,2%
Culoare intensă
2,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
30,2%
64,5%
Culori neutre
46,5%
19,7%
Nuanțe închise
20,9%
12,1%
Natură
0,0%
3,8%
Culori pastelate
2,3%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
16,0%
47,8%
Echilibrat
44,0%
25,2%
Vibrant
40,0%
26,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
5,7%
Nuanțe blânde
26,0%
12,1%
Echilibrat
6,0%
0,0%
Contrast accentuat
32,0%
54,9%
Contrast maxim
24,0%
27,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
52,0%
71,0%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
11,8%
Armonie echilibrată
10,0%
1,4%
Unitate cromatică puternică
14,0%
14,8%
Paletă unitară
8,0%
1,0%
Care sunt lucrările lui Robert Delaunay care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Orașul Paris
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
2.200
2.900
3.500
Turnişorul Eiffel
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
1.200
200
The Eiffel Tower
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
300
100
Window
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Three Graces
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
La ville de Paris
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
Endless Rhythm (Rythme sans…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Political Drama
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Road in Laon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
Eiffel Tower
0
0
0
0
0
0
0
100
600
200
100
100
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Robert Delaunay?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
21.100
62,8%
telefoane mobile
10.300
30,7%
tablete
2.200
6,5%
În ce limbi urmăresc oamenii pe Robert Delaunay?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
1.100
22,4%
Engleză
1.000
20,4%
Franceză
900
18,4%
Chinese
400
8,2%
Spaniolă
300
6,1%
Poloneză
200
4,1%
Rusă
200
4,1%
Bulgară
100
2,0%
Cehă
100
2,0%
Japoneză
100
2,0%
Câți oameni vizionează Robert Delaunay în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Lun 12 Oct
600
Mar 13 Oct
600
Mie 14 Oct
900
Joi 15 Oct
1.500
Vin 16 Oct
400
Sâm 17 Oct
300
Dum 18 Oct
1.300
Lun 19 Oct
500
Mar 20 Oct
500
Mie 21 Oct
600
Joi 22 Oct
900
Vin 23 Oct
500
Sâm 24 Oct
900
Dum 25 Oct
500
Lun 26 Oct
300
Mar 27 Oct
1.200
Mie 28 Oct
600
Joi 29 Oct
300
Vin 30 Oct
300
Sâm 31 Oct
200
Dum 1 Noi
900
Lun 2 Noi (previzualizare)
300
Mar 3 Noi (previzualizare)
500
Mie 4 Noi (previzualizare)
500
Joi 5 Noi (previzualizare)
600
Vin 6 Noi (previzualizare)
300
Sâm 7 Noi (previzualizare)
300
Dum 8 Noi (previzualizare)
600
Lun 9 Noi (previzualizare)
200
Mar 10 Noi (previzualizare)
400
Mie 11 Noi (previzualizare)
400
Joi 12 Noi (previzualizare)
500
Vin 13 Noi (previzualizare)
200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
200
Dum 15 Noi (previzualizare)
500
Lun 16 Noi (previzualizare)
200
Mar 17 Noi (previzualizare)
300
Mie 18 Noi (previzualizare)
300
Joi 19 Noi (previzualizare)
400
Vin 20 Noi (previzualizare)
200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
200
Dum 22 Noi (previzualizare)
400
Întrebări despre Robert Delaunay
Care sunt lucrările lui Robert Delaunay care atrag cea mai multă atenție?
Orașul Paris, cu 12.400 vizualizări (42% din totalul vizualizărilor lui Robert Delaunay). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Robert Delaunay pe OriginalUniqueArt.com?
33.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 10.900 pe pagina artistului și 22.700 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Robert Delaunay?
Oamenii îl urmăresc pe Robert Delaunay de pe dispozitive de navigare (63%), telefoane mobile (31%) și tablete (7%); dispozitive de navigare reprezintă 63% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe Robert Delaunay?
În Italiană (22%), Engleză (20%) și Franceză (18%). Italiană conduce cu 22%.
Ce tip de lucrări ale lui Robert Delaunay preferă oamenii?
Modern (Atmosferă): 55% din vizite, față de 9% din catalog.