Remedios Varo Privirea asupra operei

1908 – 1963

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Remedios Varo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Remedios Varo: ce an de vizite a fost

The call este lucrarea cea mai vizualizată: 3.500 vizualizări într-un an, 8% din toată atenția acordată lui Remedios Varo. Urmează Embroidering the Earth's mantle și Cats' Paradise. Pagina artistului a primit 17.700 vizite, iar operele 38.700: 56.400 în total. Atenția a crescut cu 93% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 25.600 vizite. Vizitatorii citesc în Suedeză (20%), Spaniolă (18%) și Italiană (15%). Vizitatorii provin din Suedia (21%), Italia (16%) și Mexic (11%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%). Aceștia preferă Nuanțe închise (Paletă de culori): 50% din vizite față de 23% din catalog.

Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Remedios Varo

Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Remedios Varo.

  1. The call 1 The call 3.500 vizualizări · 7,9%
  2. Embroidering the Earth's mantle 2 Embroidering the Earth's mantle 3.000 vizualizări · 6,8%
  3. Cats' Paradise 3 Cats' Paradise 1.800 vizualizări · 4,1%
  4. Creation of birds 4 Creation of birds 1.700 vizualizări · 3,8%
  5. Dead leaves 5 Dead leaves 1.600 vizualizări · 3,6%
  6. Vegetarian vampire 6 Vegetarian vampire 1.300 vizualizări · 2,9%
  7. The farewell 7 The farewell 1.200 vizualizări · 2,7%
  8. Harmony 8 Harmony 1.200 vizualizări · 2,7%
  9. The other clock 3 9 The other clock 3 1.100 vizualizări · 2,5%
  10. Premonition 10 Premonition 1.100 vizualizări · 2,5%

Când vizitează oamenii pagina lui Remedios Varo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Datele într-un tabel
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026200400
Iul 20266.30019.300
Aug 20262.6007.700
Sep 20268.60011.300

Când sunt expuse lucrările lui Remedios Varo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Remedios Varo, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Datele într-un tabel
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Embroidering the Earth's ma…000000001005004001.200
The other clock 3000000000100200700
Star catcher0000000002000300
Premonition000000000300300100
Born again 10000000000600100
Icon (open)00000000010000
Meeting000000000200500100
The call0000000006009001.400
Spiral transit00000000040000
Capillary locomotion 300000000001000

Care este distribuția pe dispozitive a audienței Remedios Varo?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Datele într-un tabel
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare31.60056,0%
telefoane mobile22.30039,5%
tablete2.5004,4%

În ce limbi este urmărit Remedios Varo?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Datele într-un tabel
LimbăViziteDistribuie
Suedeză2.40020,0%
Spaniolă2.10017,5%
Italiană1.80015,0%
Portugheză9007,5%
Engleză8006,7%
Germană6005,0%
Japoneză4003,3%
Poloneză4003,3%
Rusă4003,3%
Cehă3002,5%

Câte vizite zilnice primește Remedios Varo și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Datele într-un tabel
ZiuaVizite
Joi 8 Oct1.300
Vin 9 Oct1.300
Sâm 10 Oct500
Dum 11 Oct900
Lun 12 Oct1.300
Mar 13 Oct900
Mie 14 Oct500
Joi 15 Oct900
Vin 16 Oct1.400
Sâm 17 Oct2.600
Dum 18 Oct2.000
Lun 19 Oct9.000
Mar 20 Oct800
Mie 21 Oct800
Joi 22 Oct1.700
Vin 23 Oct1.300
Sâm 24 Oct2.400
Dum 25 Oct1.700
Lun 26 Oct1.900
Mar 27 Oct1.900
Mie 28 Oct1.400
Joi 29 Oct (previzualizare)1.600
Vin 30 Oct (previzualizare)1.600
Sâm 31 Oct (previzualizare)2.200
Dum 1 Noi (previzualizare)1.900
Lun 2 Noi (previzualizare)4.900
Mar 3 Noi (previzualizare)1.400
Mie 4 Noi (previzualizare)1.100
Joi 5 Noi (previzualizare)1.800
Vin 6 Noi (previzualizare)1.800
Sâm 7 Noi (previzualizare)2.500
Dum 8 Noi (previzualizare)2.100
Lun 9 Noi (previzualizare)5.600
Mar 10 Noi (previzualizare)1.600
Mie 11 Noi (previzualizare)1.200
Joi 12 Noi (previzualizare)2.000
Vin 13 Noi (previzualizare)2.000
Sâm 14 Noi (previzualizare)2.800
Dum 15 Noi (previzualizare)2.300
Lun 16 Noi (previzualizare)6.200
Mar 17 Noi (previzualizare)1.800
Mie 18 Noi (previzualizare)1.400

Întrebări despre Remedios Varo

Care este cea mai vizitată operă a lui Remedios Varo?

The call în primul rând, cu 3.500 vizualizări, reprezentând 8% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.

Cât de mare este audiența lui Remedios Varo pe OriginalUniqueArt.com?

56.400 vizite în ultimele douăsprezece luni: 17.700 pe pagina artistului, 38.700 la opere.

Ce dispozitive folosește publicul lui Remedios Varo?

Audiența provine de pe dispozitive de navigare (56%), telefoane mobile (40%) și tablete (4%); dispozitive de navigare generează 56% din vizite.

Ce limbi folosesc urmăritorii lui Remedios Varo?

Suedeză (20%), Spaniolă (18%) și Italiană (15%); Suedeză acoperă 20%.

Ce lucrări ale lui Remedios Varo se potrivesc gusturilor vizitatorilor?

Lucrurile descrise ca Nuanțe închise (Paletă de culori) primesc 50% din vizite pentru 23% din catalog.