Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Rembrandt de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Rembrandt: publicul într-o privire
Rembrandt van Rijn atrage cele mai multe priviri: 74.800 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 13% din totalul vizualizărilor lui Rembrandt pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Predarea de anatomie a Dr. Nicolae Tulp [1632] și Întoarcerea Fiului Pierdut. Rembrandt a atras 675.600 vizite: 144.100 pe pagina artistului și 531.500 pe lucrările individuale. Mai puțini vizitatori în ultima perioadă: numărul de vizite a scăzut cu 17%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 380.700 vizite. Publicul citește în Engleză (38%), Rusă (14%) și Spaniolă (8%). Publicul urmărește din Statele Unite ale Americii (14%), Coreea de Sud (10%) și Rusia (6%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%). Publicul tinde spre Echilibrat (Contrast): 22% din vizite, pentru 0% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Rembrandt care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Rembrandt cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
Câți oameni vizionează pe Rembrandt în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
500
13.800
Iul 2026
40.800
339.900
Aug 2026
45.400
108.000
Sep 2026
57.400
69.800
Câte ori sunt vizualate operele lui Rembrandt?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Rembrandt?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
64,9%
69,9%
Elegant
10,8%
10,9%
Liniște
10,8%
7,0%
Nostalgic
2,7%
3,6%
Romantic
0,0%
3,4%
Serenitate
0,0%
2,4%
Mistic
0,0%
1,7%
Clasic
10,8%
1,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
48,6%
32,5%
Contemplativă
27,0%
23,4%
Dramatic
5,4%
19,4%
Sobru
5,4%
9,7%
Sacru
2,7%
3,8%
Misterios
5,4%
3,4%
Romantic
0,0%
2,3%
Liniștit
2,7%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
54,0%
63,8%
Umbră difuză
18,0%
18,5%
Lumină moderată
18,0%
7,9%
Echilibru luminos
6,0%
6,8%
Luminos
4,0%
3,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
56,0%
32,5%
Culori discrete
20,0%
42,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
20,1%
Culori clar saturate
4,0%
3,5%
Culoare intensă
0,0%
1,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
66,7%
79,2%
Culori neutre
13,9%
12,6%
Nuanțe închise
11,1%
6,6%
Monocrom
5,6%
1,4%
Culori pastelate
2,8%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
56,0%
51,5%
Echilibrat
40,0%
44,1%
Vibrant
4,0%
4,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
30,0%
14,9%
Nuanțe blânde
28,0%
29,6%
Echilibrat
0,0%
22,3%
Contrast accentuat
14,0%
14,5%
Contrast maxim
28,0%
18,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
5,3%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
5,9%
Armonie echilibrată
8,0%
7,2%
Unitate cromatică puternică
44,0%
51,9%
Paletă unitară
32,0%
29,6%
Care sunt lucrările lui Rembrandt care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Rembrandt van Rijn
0
0
0
0
0
0
0
0
100
26.900
27.900
15.500
Predarea de anatomie a Dr.…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
10.800
9.600
2.500
The return of the prodigal…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
5.400
3.100
1.700
Autoritră Portret cu două c…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
1.600
1.800
The Feast of Belshazzar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.500
500
800
Mircea cea evreiască (sau N…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
3.400
3.400
1.700
Aristotel contemplând un bu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
2.700
Demonstrația Anatomiei Braț…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.500
300
400
Filosoful în meditație
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
700
1.700
Self Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
100
0
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Rembrandt?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
429.100
63,5%
telefoane mobile
223.800
33,1%
tablete
22.700
3,4%
În ce limbi urmăresc oamenii pe Rembrandt?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
23.000
37,6%
Rusă
8.600
14,1%
Spaniolă
4.900
8,0%
Koreană
3.700
6,0%
Portugheză
2.500
4,1%
Italiană
1.900
3,1%
Bulgară
1.700
2,8%
Germană
1.700
2,8%
Poloneză
1.500
2,5%
Franceză
1.200
2,0%
Câți oameni vizionează Rembrandt în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
4.800
Dum 27 Sep
8.300
Lun 28 Sep
5.100
Mar 29 Sep
6.100
Mie 30 Sep
5.300
Joi 1 Oct
8.300
Vin 2 Oct
5.000
Sâm 3 Oct
6.000
Dum 4 Oct
5.400
Lun 5 Oct
5.900
Mar 6 Oct
8.600
Mie 7 Oct
7.300
Joi 8 Oct
7.600
Vin 9 Oct
7.600
Sâm 10 Oct
5.000
Dum 11 Oct
7.500
Lun 12 Oct
7.200
Mar 13 Oct
6.900
Mie 14 Oct
6.300
Joi 15 Oct
5.400
Vin 16 Oct
8.500
Sâm 17 Oct (previzualizare)
5.500
Dum 18 Oct (previzualizare)
7.400
Lun 19 Oct (previzualizare)
6.400
Mar 20 Oct (previzualizare)
7.600
Mie 21 Oct (previzualizare)
6.600
Joi 22 Oct (previzualizare)
7.500
Vin 23 Oct (previzualizare)
7.400
Sâm 24 Oct (previzualizare)
5.700
Dum 25 Oct (previzualizare)
7.700
Lun 26 Oct (previzualizare)
6.600
Mar 27 Oct (previzualizare)
7.800
Mie 28 Oct (previzualizare)
6.800
Joi 29 Oct (previzualizare)
7.700
Vin 30 Oct (previzualizare)
7.600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
5.800
Dum 1 Noi (previzualizare)
7.800
Lun 2 Noi (previzualizare)
6.700
Mar 3 Noi (previzualizare)
8.000
Mie 4 Noi (previzualizare)
7.000
Joi 5 Noi (previzualizare)
7.900
Vin 6 Noi (previzualizare)
7.800
Întrebări despre Rembrandt
Care sunt lucrările lui Rembrandt care atrag cea mai multă atenție?
Rembrandt van Rijn, cu 74.800 vizualizări (13% din totalul vizualizărilor lui Rembrandt). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Rembrandt pe OriginalUniqueArt.com?
675.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 144.100 pe pagina artistului și 531.500 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Rembrandt?
Oamenii îl urmăresc pe Rembrandt de pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 64% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe Rembrandt?
În Engleză (38%), Rusă (14%) și Spaniolă (8%). Engleză conduce cu 38%.
Ce tip de lucrări ale lui Rembrandt preferă oamenii?
Echilibrat (Contrast): 22% din vizite, față de 0% din catalog.