Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Pierre-Auguste Renoir de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Pierre-Auguste Renoir: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Les Grandes Baigneuses: 44.500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 4% din vizualizările lui Pierre-Auguste Renoir. Apoi Déjeuner sur l'onde și Dansul la Moulin de la Galette. În total 980.000 vizualizări: 107.900 pe pagina artistului, 872.100 pe opere. Audiența crește: cu 47% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 567.300 vizualizări. Limbi utilizate de audiență: Engleză (24%), Bulgară (16%) și Spaniolă (7%). Țările audienței: Bulgaria (17%), Statele Unite ale Americii (7%) și Italia (5%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%). O preferință iese în evidență: Nostalgic (Atmosferă) atrage 16% din vizite, deși reprezintă doar 0% din catalog.
Pierre-Auguste Renoir: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Pierre-Auguste Renoir pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Pierre-Auguste Renoir de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
300
26.100
Iul 2026
25.500
541.800
Aug 2026
20.600
75.300
Sep 2026
26.900
90.700
Oct 2026
34.600
138.200
Cum sunt vizionate operele lui Pierre-Auguste Renoir pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Pierre-Auguste Renoir?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
38,0%
35,3%
Romantic
42,0%
34,0%
Nostalgic
0,0%
15,6%
Elegant
12,0%
7,6%
Liniște
4,0%
6,4%
Eteric
2,0%
0,4%
Jucăuș
0,0%
0,2%
Dramatic
0,0%
0,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
18,0%
25,5%
Liniștit
30,0%
19,7%
Plin de bucurie
12,0%
16,4%
Romantic
18,0%
15,8%
Nostalgic
6,0%
8,5%
Contemplativă
12,0%
7,9%
Melancolic
4,0%
4,7%
Reconfortant
0,0%
1,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
8,0%
7,6%
Umbră difuză
44,0%
38,3%
Lumină moderată
36,0%
44,0%
Echilibru luminos
10,0%
8,6%
Luminos
2,0%
1,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
8,0%
10,1%
Culori discrete
28,0%
30,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
30,8%
Culori clar saturate
34,0%
27,8%
Culoare intensă
0,0%
1,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
47,6%
49,9%
Nuanțe închise
35,7%
31,5%
Culori neutre
14,3%
16,7%
Culori pastelate
0,0%
0,8%
Natură
0,0%
0,6%
Monocrom
2,4%
0,4%
Călduroase
0,0%
0,2%
Vibrant și intens
0,0%
0,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
12,0%
12,1%
Echilibrat
58,0%
56,9%
Vibrant
30,0%
31,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
5,2%
Nuanțe blânde
28,0%
17,1%
Echilibrat
10,0%
16,4%
Contrast accentuat
22,0%
21,8%
Contrast maxim
28,0%
39,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
14,3%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
15,7%
Armonie echilibrată
14,0%
17,7%
Unitate cromatică puternică
54,0%
40,6%
Paletă unitară
10,0%
11,8%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Pierre-Auguste Renoir pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Dansul la Moulin de la Gale…
0
0
0
0
0
0
0
0
5.500
3.700
4.900
9.700
Déjeuner sur l'onde
0
0
0
0
0
0
0
300
19.300
5.900
4.500
6.600
Tinere Fete la Pian
0
0
0
0
0
0
0
0
3.200
1.400
1.200
2.600
Irene Cahen d'Anvers (cunos…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
300
300
Les Grandes Baigneuses
0
0
0
0
0
0
0
0
8.900
7.100
7.900
15.200
Le Balançoire
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
Dans la Bougival
0
0
0
0
0
0
0
100
3.600
1.100
1.500
1.100
La Grenouillère
0
0
0
0
0
0
0
0
3.300
4.200
4.400
6.000
Descoperă "Umbrele" de Pier…
0
0
0
0
0
0
0
0
3.100
1.000
1.500
2.400
Logia
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
300
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Pierre-Auguste Renoir?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
728.000
74,3%
telefoane mobile
224.900
22,9%
tablete
27.100
2,8%
Ce limbi folosește publicul lui Pierre-Auguste Renoir?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
8.500
23,9%
Bulgară
5.600
15,7%
Spaniolă
2.500
7,0%
Rusă
2.500
7,0%
Franceză
1.900
5,3%
Koreană
1.900
5,3%
Italiană
1.700
4,8%
Portugheză
1.700
4,8%
Olandeză
1.100
3,1%
Japoneză
1.000
2,8%
Cum arată vizitele zilnice la Pierre-Auguste Renoir și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Mie 14 Oct
8.000
Joi 15 Oct
6.400
Vin 16 Oct
8.400
Sâm 17 Oct
10.200
Dum 18 Oct
6.400
Lun 19 Oct
9.300
Mar 20 Oct
12.600
Mie 21 Oct
8.300
Joi 22 Oct
11.700
Vin 23 Oct
9.700
Sâm 24 Oct
7.300
Dum 25 Oct
9.100
Lun 26 Oct
10.100
Mar 27 Oct
9.600
Mie 28 Oct
7.400
Joi 29 Oct
10.900
Vin 30 Oct
8.900
Sâm 31 Oct
8.500
Dum 1 Noi
10.000
Lun 2 Noi
9.400
Mar 3 Noi
9.400
Mie 4 Noi (previzualizare)
8.100
Joi 5 Noi (previzualizare)
10.000
Vin 6 Noi (previzualizare)
9.300
Sâm 7 Noi (previzualizare)
8.900
Dum 8 Noi (previzualizare)
8.800
Lun 9 Noi (previzualizare)
9.900
Mar 10 Noi (previzualizare)
10.900
Mie 11 Noi (previzualizare)
8.300
Joi 12 Noi (previzualizare)
10.100
Vin 13 Noi (previzualizare)
9.400
Sâm 14 Noi (previzualizare)
9.100
Dum 15 Noi (previzualizare)
8.900
Lun 16 Noi (previzualizare)
10.100
Mar 17 Noi (previzualizare)
11.100
Mie 18 Noi (previzualizare)
8.400
Joi 19 Noi (previzualizare)
10.300
Vin 20 Noi (previzualizare)
9.600
Sâm 21 Noi (previzualizare)
9.200
Dum 22 Noi (previzualizare)
9.000
Lun 23 Noi (previzualizare)
10.200
Mar 24 Noi (previzualizare)
11.200
Pierre-Auguste Renoir: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Pierre-Auguste Renoir?
Les Grandes Baigneuses: 44.500 vizualizări, 4% din totalul vizualizărilor lui Pierre-Auguste Renoir. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Pierre-Auguste Renoir?
980.000 în ultimele douăsprezece luni (107.900 pe pagina artistului, 872.100 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Pierre-Auguste Renoir de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduce cu 74%.
Pierre-Auguste Renoir este urmărit în mai multe limbi?
Da: Engleză (24%), Bulgară (16%) și Spaniolă (7%). Engleză conduce cu 24%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Pierre-Auguste Renoir?
Da, Nostalgic (Atmosferă): 16% din vizitele pentru 0% din catalog.