Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Peter Paul Rubens de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Peter Paul Rubens: ce an de vizite a fost
Uciderea Innocenților este lucrarea cea mai vizualizată: 5.400 vizualizări într-un an, 2% din toată atenția acordată lui Peter Paul Rubens. Urmează Coborârea de pe Cruce și Judecata Celui de Sus. Pagina artistului a primit 11.000 vizite, iar operele 238.100: 249.100 în total. Atenția a crescut cu 81% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 182.600 vizite. Vizitatorii citesc în Spaniolă (22%), Rusă (15%) și Engleză (11%). Vizitatorii provin din Mexic (18%), Franţa (12%) și Brazilia (8%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%). Aceștia preferă Contrast maxim (Contrast): 50% din vizite față de 34% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Peter Paul Rubens
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Peter Paul Rubens.
Când vizitează oamenii pagina lui Peter Paul Rubens?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
10.500
Iul 2026
3.000
179.600
Aug 2026
900
19.000
Sep 2026
7.000
29.000
Când sunt expuse lucrările lui Peter Paul Rubens?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Peter Paul Rubens?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
65,1%
74,8%
Elegant
18,6%
10,9%
Romantic
9,3%
8,1%
Luxuos
4,7%
1,7%
Serenitate
0,0%
1,7%
Eteric
2,3%
0,7%
Liniște
0,0%
0,5%
Nostalgic
0,0%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
37,2%
38,5%
Impunător
14,0%
10,7%
Melancolic
7,0%
10,0%
Sacru
2,3%
8,9%
Romantic
14,0%
8,2%
Misterios
9,3%
6,4%
Contemplativă
2,3%
6,2%
Sobru
0,0%
2,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
44,0%
30,3%
Umbră difuză
40,0%
50,2%
Lumină moderată
10,0%
15,7%
Echilibru luminos
0,0%
2,3%
Luminos
6,0%
1,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
18,0%
19,4%
Culori discrete
36,0%
40,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
38,0%
29,9%
Culori clar saturate
8,0%
10,0%
Culoare intensă
0,0%
0,2%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
82,2%
83,5%
Nuanțe închise
11,1%
12,1%
Culori neutre
4,4%
3,7%
Monocrom
2,2%
0,3%
Culori pastelate
0,0%
0,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
24,0%
29,0%
Echilibrat
68,0%
61,5%
Vibrant
8,0%
9,6%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
4,9%
Nuanțe blânde
8,0%
10,4%
Echilibrat
20,0%
8,0%
Contrast accentuat
32,0%
26,8%
Contrast maxim
34,0%
49,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
5,3%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
8,4%
Armonie echilibrată
12,0%
18,3%
Unitate cromatică puternică
58,0%
59,1%
Paletă unitară
14,0%
8,9%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Peter Paul Rubens, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Uciderea Innocenților
0
0
0
0
0
0
0
0
300
1.900
400
1.400
Vânătoarea cu Lupi
0
0
0
0
0
0
0
0
100
2.100
100
600
Hercules Intoxicat
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.300
0
900
Sfântul Augustin
0
0
0
0
0
0
0
0
200
800
200
400
Sfântul Petru Pavel Rubens…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
1.300
100
200
Miracolul Sfântului Ignatiu…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1.500
500
200
Sosirea Mariei I de Medici…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.200
400
400
Mercury și Argus
0
0
0
0
0
0
0
0
100
600
300
0
Sfaturi și Satiri
0
0
0
0
0
0
0
0
300
1.100
0
300
Judecata Celui de Sus
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.800
600
1.000
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Peter Paul Rubens?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
217.000
87,1%
telefoane mobile
29.200
11,7%
tablete
2.900
1,2%
În ce limbi este urmărit Peter Paul Rubens?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
2.500
21,9%
Rusă
1.700
14,9%
Engleză
1.200
10,5%
Franceză
1.200
10,5%
Italiană
700
6,1%
Portugheză
700
6,1%
Germană
600
5,3%
Estonă
400
3,5%
Chinese
300
2,6%
Arabă
200
1,8%
Câte vizite zilnice primește Peter Paul Rubens și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
1.800
Joi 24 Sep
2.900
Vin 25 Sep
2.100
Sâm 26 Sep
3.200
Dum 27 Sep
1.500
Lun 28 Sep
3.800
Mar 29 Sep
3.000
Mie 30 Sep
1.500
Joi 1 Oct
1.300
Vin 2 Oct
3.600
Sâm 3 Oct
2.600
Dum 4 Oct
2.700
Lun 5 Oct
2.600
Mar 6 Oct
4.500
Mie 7 Oct
2.900
Joi 8 Oct
3.100
Vin 9 Oct
2.300
Sâm 10 Oct
2.500
Dum 11 Oct
2.100
Lun 12 Oct
3.400
Mar 13 Oct
8.800
Mie 14 Oct (previzualizare)
2.800
Joi 15 Oct (previzualizare)
3.300
Vin 16 Oct (previzualizare)
3.600
Sâm 17 Oct (previzualizare)
3.700
Dum 18 Oct (previzualizare)
2.800
Lun 19 Oct (previzualizare)
4.400
Mar 20 Oct (previzualizare)
7.300
Mie 21 Oct (previzualizare)
3.000
Joi 22 Oct (previzualizare)
3.600
Vin 23 Oct (previzualizare)
3.900
Sâm 24 Oct (previzualizare)
4.100
Dum 25 Oct (previzualizare)
3.100
Lun 26 Oct (previzualizare)
4.800
Mar 27 Oct (previzualizare)
8.000
Mie 28 Oct (previzualizare)
3.200
Joi 29 Oct (previzualizare)
3.800
Vin 30 Oct (previzualizare)
4.200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
4.300
Dum 1 Noi (previzualizare)
3.300
Lun 2 Noi (previzualizare)
5.100
Mar 3 Noi (previzualizare)
8.500
Întrebări despre Peter Paul Rubens
Care este cea mai vizitată operă a lui Peter Paul Rubens?
Uciderea Innocenților în primul rând, cu 5.400 vizualizări, reprezentând 2% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Peter Paul Rubens pe OriginalUniqueArt.com?
249.100 vizite în ultimele douăsprezece luni: 11.000 pe pagina artistului, 238.100 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Peter Paul Rubens?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%); dispozitive de navigare generează 87% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Peter Paul Rubens?
Spaniolă (22%), Rusă (15%) și Engleză (11%); Spaniolă acoperă 22%.
Ce lucrări ale lui Peter Paul Rubens se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Contrast maxim (Contrast) primesc 50% din vizite pentru 34% din catalog.