Peter Paul Rubens Privirea asupra operei

1577 – 1640

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Peter Paul Rubens de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Peter Paul Rubens: ce an de vizite a fost

Uciderea Innocenților este lucrarea cea mai vizualizată: 8.400 vizualizări într-un an, 2% din toată atenția acordată lui Peter Paul Rubens. Urmează Romulus and Remus și Căderea celor păcătuitori. Pagina artistului a primit 27.400 vizite, iar operele 293.200: 320.600 în total. Atenția a crescut cu 99% de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 182.600 vizite. Vizitatorii citesc în Spaniolă (19%), Franceză (12%) și Engleză (11%). Vizitatorii provin din Franţa (8%), Mexic (8%) și Germania (7%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (2%). Aceștia preferă Contrast maxim (Contrast): 50% din vizite față de 24% din catalog.

Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Peter Paul Rubens

Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Peter Paul Rubens.

  1. Uciderea Innocenților 1 Uciderea Innocenților, 1637 8.400 vizualizări · 2,3%
  2. Romulus and Remus 2 Romulus and Remus, 1616 7.600 vizualizări · 2,1%
  3. Căderea celor păcătuitori 3 Căderea celor păcătuitori, 1620 7.300 vizualizări · 2,0%
  4. Coborârea de pe Cruce 4 Coborârea de pe Cruce, 1614 6.900 vizualizări · 1,9%
  5. Vânătoarea cu Lupi 5 Vânătoarea cu Lupi, 1621 5.200 vizualizări · 1,4%
  6. Rubens, Helena Fourment și fiul său Petru Pavel 6 Rubens, Helena Fourment și fiul său Petru Pavel, 1639 4.500 vizualizări · 1,2%
  7. Judecata Celui de Sus 7 Judecata Celui de Sus, 1617 4.400 vizualizări · 1,2%
  8. Miracolul Sfântului Ignatiu al Loiolai 8 Miracolul Sfântului Ignatiu al Loiolai, 1618 4.300 vizualizări · 1,2%
  9. Bătălia Amazonilor 9 Bătălia Amazonilor, 1618 4.100 vizualizări · 1,1%
  10. Sosirea Mariei I de Medici la Marsilia 10 Sosirea Mariei I de Medici la Marsilia, 1625 4.000 vizualizări · 1,1%

Când vizitează oamenii pagina lui Peter Paul Rubens?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Datele într-un tabel
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 202610010.500
Iul 20263.000179.600
Aug 202690019.000
Sep 20267.00029.000
Oct 202616.40055.100

Când sunt expuse lucrările lui Peter Paul Rubens?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Peter Paul Rubens, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Datele într-un tabel
Lucrare de artăNoi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026Oct 2026
Înălțarea Crucii0000000001000200
Castor și Pollux le răpăcit…000000000300100300
Coborârea de pe Cruce00000000000700
Cele trei grație, prado00000000004002.000
Saturn00000000000100
Căderea celor păcătuitori000000001.3006006002.400
Samson și Delila0000000030000200
Originea Căii Lactee000000000000
Capul Meduzei00000000200000
Rubens și Isabella Brant în…00000000200000

Care este distribuția pe dispozitive a audienței Peter Paul Rubens?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Datele într-un tabel
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare251.30078,4%
telefoane mobile63.00019,7%
tablete6.3002,0%

În ce limbi este urmărit Peter Paul Rubens?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Datele într-un tabel
LimbăViziteDistribuie
Spaniolă3.00018,6%
Franceză2.00012,4%
Engleză1.70010,6%
Germană1.2007,5%
Portugheză1.2007,5%
Rusă1.1006,8%
Georgiană6003,7%
Bulgară5003,1%
Estonă5003,1%
Italiană5003,1%

Câte vizite zilnice primește Peter Paul Rubens și care este următorul pas?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Datele într-un tabel
ZiuaVizite
Dum 11 Oct2.100
Lun 12 Oct3.400
Mar 13 Oct8.700
Mie 14 Oct2.000
Joi 15 Oct4.200
Vin 16 Oct2.000
Sâm 17 Oct2.900
Dum 18 Oct4.400
Lun 19 Oct5.400
Mar 20 Oct3.400
Mie 21 Oct4.100
Joi 22 Oct7.100
Vin 23 Oct4.800
Sâm 24 Oct4.000
Dum 25 Oct5.200
Lun 26 Oct4.400
Mar 27 Oct4.000
Mie 28 Oct9.000
Joi 29 Oct5.200
Vin 30 Oct5.100
Sâm 31 Oct7.400
Dum 1 Noi (previzualizare)5.500
Lun 2 Noi (previzualizare)6.200
Mar 3 Noi (previzualizare)7.600
Mie 4 Noi (previzualizare)7.100
Joi 5 Noi (previzualizare)7.800
Vin 6 Noi (previzualizare)5.600
Sâm 7 Noi (previzualizare)6.800
Dum 8 Noi (previzualizare)6.200
Lun 9 Noi (previzualizare)7.000
Mar 10 Noi (previzualizare)8.500
Mie 11 Noi (previzualizare)8.000
Joi 12 Noi (previzualizare)8.700
Vin 13 Noi (previzualizare)6.300
Sâm 14 Noi (previzualizare)7.500
Dum 15 Noi (previzualizare)6.700
Lun 16 Noi (previzualizare)7.600
Mar 17 Noi (previzualizare)9.200
Mie 18 Noi (previzualizare)8.700
Joi 19 Noi (previzualizare)9.500
Vin 20 Noi (previzualizare)6.800
Sâm 21 Noi (previzualizare)8.200

Întrebări despre Peter Paul Rubens

Care este cea mai vizitată operă a lui Peter Paul Rubens?

Uciderea Innocenților în primul rând, cu 8.400 vizualizări, reprezentând 2% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.

Cât de mare este audiența lui Peter Paul Rubens pe OriginalUniqueArt.com?

320.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 27.400 pe pagina artistului, 293.200 la opere.

Ce dispozitive folosește publicul lui Peter Paul Rubens?

Audiența provine de pe dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (2%); dispozitive de navigare generează 78% din vizite.

Ce limbi folosesc urmăritorii lui Peter Paul Rubens?

Spaniolă (19%), Franceză (12%) și Engleză (11%); Spaniolă acoperă 19%.

Ce lucrări ale lui Peter Paul Rubens se potrivesc gusturilor vizitatorilor?

Lucrurile descrise ca Contrast maxim (Contrast) primesc 50% din vizite pentru 24% din catalog.