Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Paul Signac de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Paul Signac: ce an de vizite a fost
Piniul de la St. Tropez este lucrarea cea mai vizualizată: 6.500 vizualizări într-un an, 10% din toată atenția acordată lui Paul Signac. Urmează Dimineața (Camera de zi) și Notre-Dame-de-la-Garde (La Bonne-Mere), Marseilles. Pagina artistului a primit 12.900 vizite, iar operele 50.600: 63.500 în total. Atenția a crescut cu 56% de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 31.800 vizite. Vizitatorii citesc în Italiană (22%), Germană (19%) și Engleză (10%). Vizitatorii provin din Italia (25%), Germania (12%) și Coreea de Sud (9%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (20%) și tablete (5%). Aceștia preferă Tranchil (Ton emoțional): 75% din vizite față de 54% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Paul Signac
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Paul Signac.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
1.200
Iul 2026
2.400
29.400
Aug 2026
300
4.100
Sep 2026
3.300
6.800
Oct 2026
6.700
9.100
Când sunt expuse lucrările lui Paul Signac?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Paul Signac?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
61,5%
81,0%
Nostalgic
0,0%
9,0%
Liniște
7,7%
6,2%
Elegant
23,1%
2,6%
Clasic
0,0%
0,6%
Inspirațional
7,7%
0,4%
Dramatic
0,0%
0,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
53,8%
74,6%
Contemplativă
15,4%
12,6%
Liniștit
23,1%
10,2%
Nostalgic
0,0%
1,9%
Energic
7,7%
0,4%
Melancolic
0,0%
0,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
0,0%
Umbră difuză
4,0%
1,5%
Lumină moderată
20,0%
34,6%
Echilibru luminos
54,0%
37,3%
Luminos
22,0%
26,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
15,7%
Culori discrete
40,0%
27,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
40,8%
Culori clar saturate
14,0%
15,7%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
78,7%
69,9%
Nuanțe pământii
10,6%
16,0%
Culori pastelate
8,5%
8,1%
Nuanțe închise
2,1%
3,4%
Culori metalice
0,0%
1,6%
Natură
0,0%
0,7%
Monocrom
0,0%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
6,0%
4,7%
Echilibrat
68,0%
53,9%
Vibrant
26,0%
41,4%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
26,0%
18,0%
Nuanțe blânde
22,0%
29,9%
Echilibrat
18,0%
11,8%
Contrast accentuat
18,0%
16,6%
Contrast maxim
16,0%
23,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
44,0%
57,0%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
8,5%
Armonie echilibrată
12,0%
13,9%
Unitate cromatică puternică
24,0%
17,5%
Paletă unitară
2,0%
3,2%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Paul Signac, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Piniul de la St. Tropez
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
200
700
1.900
Dimineața (Camera de zi)
0
0
0
0
0
0
0
0
800
200
1.200
300
Boulevard de Clichy 1886
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
200
Two Cypresses, Mistral, Opu…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
500
100
Notre-Dame-de-la-Garde (La…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
700
Capo de Noli
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
0
100
Venice, The Pink Cloud
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
100
0
Steamboats, Rotterdam
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
The Tuna Boats, Groix
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Port at Sunset, Saint-T…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Paul Signac?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
47.900
75,4%
telefoane mobile
12.700
20,0%
tablete
2.900
4,6%
În ce limbi este urmărit Paul Signac?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
1.500
22,1%
Germană
1.300
19,1%
Engleză
700
10,3%
Spaniolă
600
8,8%
Poloneză
500
7,4%
Koreană
400
5,9%
Olandeză
400
5,9%
Chinese
400
5,9%
Cehă
300
4,4%
Japoneză
300
4,4%
Câte vizite zilnice primește Paul Signac și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct
800
Mie 14 Oct
900
Joi 15 Oct
600
Vin 16 Oct
800
Sâm 17 Oct
1.200
Dum 18 Oct
300
Lun 19 Oct
600
Mar 20 Oct
600
Mie 21 Oct
1.700
Joi 22 Oct
600
Vin 23 Oct
1.100
Sâm 24 Oct
1.700
Dum 25 Oct
500
Lun 26 Oct
1.600
Mar 27 Oct
800
Mie 28 Oct
800
Joi 29 Oct
1.800
Vin 30 Oct
600
Sâm 31 Oct
700
Dum 1 Noi
900
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 3 Noi (previzualizare)
900
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.400
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.300
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.100
Sâm 7 Noi (previzualizare)
1.500
Dum 8 Noi (previzualizare)
700
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.300
Mar 10 Noi (previzualizare)
1.000
Mie 11 Noi (previzualizare)
1.600
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.400
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.700
Dum 15 Noi (previzualizare)
800
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.300
Mar 17 Noi (previzualizare)
1.100
Mie 18 Noi (previzualizare)
1.700
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.500
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.800
Dum 22 Noi (previzualizare)
800
Întrebări despre Paul Signac
Care este cea mai vizitată operă a lui Paul Signac?
Piniul de la St. Tropez în primul rând, cu 6.500 vizualizări, reprezentând 10% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Paul Signac pe OriginalUniqueArt.com?
63.500 vizite în ultimele douăsprezece luni: 12.900 pe pagina artistului, 50.600 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Paul Signac?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (20%) și tablete (5%); dispozitive de navigare generează 75% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Paul Signac?
Italiană (22%), Germană (19%) și Engleză (10%); Italiană acoperă 22%.
Ce lucrări ale lui Paul Signac se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Tranchil (Ton emoțional) primesc 75% din vizite pentru 54% din catalog.