Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Paul Cézanne de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Paul Cézanne: publicul într-o privire
Jucătorii de cărți atrage cele mai multe priviri: 21.900 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 4% din totalul vizualizărilor lui Paul Cézanne pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Băieții Mari (Philadelphia) și Coș cu mere. Paul Cézanne a atras 575.700 vizite: 81.600 pe pagina artistului și 494.100 pe lucrările individuale. Mai mulți spectatori în fiecare lună: vizitele au crescut cu 72% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 323.300 vizite. Publicul citește în Engleză (29%), Rusă (10%) și Koreană (7%). Publicul urmărește din Statele Unite ale Americii (12%), Coreea de Sud (7%) și Germania (6%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%). Publicul tinde spre Echilibrat (Intensitatea culorii): 65% din vizite, pentru 52% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Paul Cézanne care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Paul Cézanne cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
Câți oameni vizionează pe Paul Cézanne în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
15.600
Iul 2026
17.900
305.400
Aug 2026
16.300
43.400
Sep 2026
19.500
45.500
Oct 2026
27.800
84.200
Câte ori sunt vizualate operele lui Paul Cézanne?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Paul Cézanne?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
32,0%
38,3%
Liniște
30,0%
35,9%
Elegant
14,0%
11,1%
Nostalgic
2,0%
5,0%
Dramatic
8,0%
3,5%
Romantic
2,0%
3,6%
Terțoase
12,0%
1,7%
Eteric
0,0%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
46,0%
49,0%
Tranchil
24,0%
27,4%
Liniștit
16,0%
10,1%
Melancolic
6,0%
7,5%
Nostalgic
0,0%
1,8%
Misterios
0,0%
1,1%
Romantic
0,0%
1,0%
Dramatic
0,0%
0,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
26,0%
15,8%
Umbră difuză
42,0%
39,9%
Lumină moderată
20,0%
31,3%
Echilibru luminos
10,0%
10,2%
Luminos
2,0%
2,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
20,0%
11,7%
Culori discrete
38,0%
36,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
36,0%
40,5%
Culori clar saturate
6,0%
11,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
63,3%
58,1%
Culori neutre
20,0%
21,3%
Nuanțe închise
10,0%
13,7%
Natură
0,0%
4,9%
Culori pastelate
3,3%
1,0%
Monocrom
3,3%
0,9%
Călduroase
0,0%
0,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
34,0%
15,7%
Echilibrat
52,0%
65,4%
Vibrant
14,0%
18,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
5,8%
Nuanțe blânde
26,0%
18,4%
Echilibrat
12,0%
18,1%
Contrast accentuat
26,0%
26,9%
Contrast maxim
28,0%
30,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
34,0%
28,3%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
17,4%
Armonie echilibrată
14,0%
16,4%
Unitate cromatică puternică
32,0%
33,1%
Paletă unitară
8,0%
4,8%
Care sunt lucrările lui Paul Cézanne care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Jucătorii de cărți
0
0
0
0
0
0
0
0
3.400
2.800
3.700
8.100
Mont Sainte-Victoire Seen f…
0
0
0
0
0
0
0
0
900
300
500
2.000
Băieții Mari (Philadelphia)
0
0
0
0
0
0
0
0
2.900
1.500
2.900
3.300
Coș cu mere
0
0
0
0
0
0
0
0
1.900
1.600
2.500
3.000
Băiatul în vestă roșie
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
300
Mardi Gras
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Munții Sainte-Victoire
0
0
0
0
0
0
0
0
800
600
100
300
Omul călcat
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
100
Mere și portocale
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Les Grandes Baigneuses
0
0
0
0
0
0
0
200
1.300
200
400
2.400
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Paul Cézanne?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
426.500
74,1%
telefoane mobile
127.600
22,2%
tablete
21.600
3,8%
În ce limbi urmăresc oamenii pe Paul Cézanne?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
8.200
29,1%
Rusă
2.900
10,3%
Koreană
2.000
7,1%
Portugheză
1.800
6,4%
Spaniolă
1.500
5,3%
Bulgară
1.200
4,3%
Arabă
1.100
3,9%
Germană
1.100
3,9%
Suedeză
1.100
3,9%
Italiană
900
3,2%
Câți oameni vizionează Paul Cézanne în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Dum 11 Oct
4.000
Lun 12 Oct
4.800
Mar 13 Oct
4.900
Mie 14 Oct
4.400
Joi 15 Oct
4.200
Vin 16 Oct
4.300
Sâm 17 Oct
7.300
Dum 18 Oct
9.100
Lun 19 Oct
6.000
Mar 20 Oct
6.700
Mie 21 Oct
5.900
Joi 22 Oct
9.000
Vin 23 Oct
7.400
Sâm 24 Oct
5.100
Dum 25 Oct
4.300
Lun 26 Oct
6.500
Mar 27 Oct
9.500
Mie 28 Oct
5.200
Joi 29 Oct
9.700
Vin 30 Oct
5.400
Sâm 31 Oct
5.500
Dum 1 Noi (previzualizare)
6.900
Lun 2 Noi (previzualizare)
6.900
Mar 3 Noi (previzualizare)
8.400
Mie 4 Noi (previzualizare)
6.200
Joi 5 Noi (previzualizare)
9.100
Vin 6 Noi (previzualizare)
6.800
Sâm 7 Noi (previzualizare)
7.100
Dum 8 Noi (previzualizare)
7.500
Lun 9 Noi (previzualizare)
7.500
Mar 10 Noi (previzualizare)
9.100
Mie 11 Noi (previzualizare)
6.700
Joi 12 Noi (previzualizare)
9.900
Vin 13 Noi (previzualizare)
7.400
Sâm 14 Noi (previzualizare)
7.700
Dum 15 Noi (previzualizare)
8.000
Lun 16 Noi (previzualizare)
8.000
Mar 17 Noi (previzualizare)
9.700
Mie 18 Noi (previzualizare)
7.100
Joi 19 Noi (previzualizare)
10.500
Vin 20 Noi (previzualizare)
7.900
Sâm 21 Noi (previzualizare)
8.200
Întrebări despre Paul Cézanne
Care sunt lucrările lui Paul Cézanne care atrag cea mai multă atenție?
Jucătorii de cărți, cu 21.900 vizualizări (4% din totalul vizualizărilor lui Paul Cézanne). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Paul Cézanne pe OriginalUniqueArt.com?
575.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 81.600 pe pagina artistului și 494.100 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Paul Cézanne?
Oamenii îl urmăresc pe Paul Cézanne de pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 74% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe Paul Cézanne?
În Engleză (29%), Rusă (10%) și Koreană (7%). Engleză conduce cu 29%.
Ce tip de lucrări ale lui Paul Cézanne preferă oamenii?
Echilibrat (Intensitatea culorii): 65% din vizite, față de 52% din catalog.