Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Pál Szinyei Merse de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Pál Szinyei Merse: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Lady in Violet: 500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 22% din vizualizările lui Pál Szinyei Merse. Apoi Mare azzuro și Faun and Nymph. În total 3.000 vizualizări: 900 pe pagina artistului, 2.100 pe opere. Luna de vârf: Iul 2026 cu 2.100 vizualizări. Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (80%), telefoane mobile (13%) și tablete (7%). O preferință iese în evidență: Nuanțe pământii (Paletă de culori) atrage 100% din vizite, deși reprezintă doar 69% din catalog.
Pál Szinyei Merse: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Pál Szinyei Merse pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
-
1
Lady in Violet, 1874
500 vizualizări · 21,7%
-
2
Mare azzuro, 1902
300 vizualizări · 13,0%
-
3
Faun and Nymph
300 vizualizări · 13,0%
-
4
Blooming Apple Trees, 1902
200 vizualizări · 8,7%
-
5
Picnic in May, 1873
200 vizualizări · 8,7%
-
6
Oculi -
200 vizualizări · 8,7%
-
7
Clothes Drying, 1869
100 vizualizări · 4,3%
-
8
Lady in Violet, 1874
100 vizualizări · 4,3%
-
9
Portrait of the Artist's Wife, 1880
100 vizualizări · 4,3%
-
10
Melting Snow, 1885
100 vizualizări · 4,3%
Cum se modifică audiența lui Pál Szinyei Merse de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 0 |
| Iul 2026 | 600 | 1.500 |
| Aug 2026 | 0 | 400 |
| Sep 2026 | 200 | 200 |
Cum sunt vizionate operele lui Pál Szinyei Merse pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Pál Szinyei Merse?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 16,0% | 4,3% |
| Umbră difuză | 42,0% | 56,5% |
| Lumină moderată | 28,0% | 39,1% |
| Echilibru luminos | 8,0% | 0,0% |
| Luminos | 6,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 46,0% | 47,8% |
| Culori discrete | 28,0% | 26,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 24,0% | 26,1% |
| Culori clar saturate | 2,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 69,4% | 100,0% |
| Culori neutre | 19,4% | 0,0% |
| Nuanțe închise | 5,6% | 0,0% |
| Monocrom | 2,8% | 0,0% |
| Culori pastelate | 2,8% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 50,0% | 47,8% |
| Echilibrat | 46,0% | 52,2% |
| Vibrant | 4,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 12,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 6,0% | 4,3% |
| Echilibrat | 12,0% | 0,0% |
| Contrast accentuat | 22,0% | 26,1% |
| Contrast maxim | 48,0% | 69,6% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 22,0% | 39,1% |
| Paletă de culori delicate mixate | 20,0% | 30,4% |
| Armonie echilibrată | 22,0% | 17,4% |
| Unitate cromatică puternică | 26,0% | 13,0% |
| Paletă unitară | 10,0% | 0,0% |
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Pál Szinyei Merse pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portrait of László Szinyei… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Artist's Studio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Faun/on the other side Love… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Faun and Nymph | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of the Artist's Wi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Guelder rose | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Ninon Szinyei M… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mallows | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Blooming Apple Trees | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Centaur and Fauns | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Pál Szinyei Merse?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 2.400 | 80,0% |
| telefoane mobile | 400 | 13,3% |
| tablete | 200 | 6,7% |
Ce limbi folosește publicul lui Pál Szinyei Merse?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Germană | 100 | 50,0% |
| Franceză | 100 | 50,0% |
Cum arată vizitele zilnice la Pál Szinyei Merse și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 100 |
| Joi 1 Oct | 100 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 100 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 100 |
| Mie 14 Oct | 200 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 100 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 200 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 100 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 200 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 100 |
Pál Szinyei Merse: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Pál Szinyei Merse?
- Lady in Violet: 500 vizualizări, 22% din totalul vizualizărilor lui Pál Szinyei Merse. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Pál Szinyei Merse?
- 3.000 în ultimele douăsprezece luni (900 pe pagina artistului, 2.100 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Pál Szinyei Merse de pe un telefon sau de pe un computer?
- Pe ambele: dispozitive de navigare (80%), telefoane mobile (13%) și tablete (7%); dispozitive de navigare conduce cu 80%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Pál Szinyei Merse?
- Da, Nuanțe pământii (Paletă de culori): 100% din vizitele pentru 69% din catalog.