Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Pablo Picasso de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Pablo Picasso: ce an de vizite a fost
Guernica este lucrarea cea mai vizualizată: 102.100 vizualizări într-un an, 9% din toată atenția acordată lui Pablo Picasso. Urmează Trei muzicieni și Tinerele din Avignon. Pagina artistului a primit 314.500 vizite, iar operele 423.400: 737.900 în total. Atenția a crescut cu 49% de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 343.500 vizite. Vizitatorii citesc în Engleză (19%), Spaniolă (8%) și Rusă (7%). Vizitatorii provin din Statele Unite ale Americii (7%), Coreea de Sud (6%) și Franţa (6%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (37%) și tablete (5%). Aceștia preferă Lumină moderată (Luminanță): 42% din vizite față de 26% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Pablo Picasso
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Pablo Picasso.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
500
6.100
Iul 2026
48.300
295.200
Aug 2026
50.800
78.500
Sep 2026
91.400
12.500
Oct 2026
123.500
31.100
Când sunt expuse lucrările lui Pablo Picasso?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Pablo Picasso?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
58,3%
43,6%
Liniște
8,3%
13,8%
Elegant
20,8%
12,3%
Impactant
0,0%
9,2%
Nostalgic
0,0%
5,9%
Serenitate
4,2%
5,8%
Romantic
4,2%
2,8%
Modern
0,0%
2,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
60,4%
46,9%
Contemplativă
18,8%
23,3%
Dramatic
2,1%
14,8%
Misterios
8,3%
4,1%
Liniștit
2,1%
4,1%
Romantic
0,0%
1,2%
Sobru
0,0%
1,2%
Tensiune și neliniște
4,2%
1,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
8,7%
Umbră difuză
34,0%
30,5%
Lumină moderată
26,0%
41,8%
Echilibru luminos
28,0%
13,6%
Luminos
8,0%
5,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
22,0%
24,4%
Culori discrete
18,0%
18,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
26,7%
Culori clar saturate
34,0%
29,4%
Culoare intensă
0,0%
0,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe închise
23,8%
36,4%
Nuanțe pământii
40,5%
33,2%
Culori neutre
30,9%
26,9%
Culori pastelate
4,8%
2,5%
Monocrom
0,0%
0,3%
Natură
0,0%
0,3%
Apus
0,0%
0,2%
Călduroase
0,0%
0,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
16,0%
26,1%
Echilibrat
48,0%
42,0%
Vibrant
36,0%
31,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
6,4%
Nuanțe blânde
16,0%
10,4%
Echilibrat
12,0%
11,0%
Contrast accentuat
20,0%
15,8%
Contrast maxim
44,0%
56,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
22,0%
20,9%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
13,4%
Armonie echilibrată
10,0%
10,0%
Unitate cromatică puternică
26,0%
32,9%
Paletă unitară
32,0%
22,8%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Pablo Picasso, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Guernica
0
0
0
0
0
0
0
100
24.100
16.800
700
1.100
Tinerele din Avignon
0
0
0
0
0
0
0
0
8.300
4.700
0
1.000
Femeia plângătoare
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
200
Bătrânul chitarist
0
0
0
0
0
0
0
0
500
300
0
200
Femeile din Alger (Versiune…
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
900
0
0
Copil cu țigară
0
0
0
0
0
0
0
0
2.700
3.100
200
300
Viața
0
0
0
0
0
0
0
0
1.500
400
0
200
Fata din fața oglinzii
0
0
0
0
0
0
0
0
900
0
0
100
Femeie șezândă: Dora Maar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Familia Saltimbancilor
0
0
0
0
0
0
0
0
1.800
600
200
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Pablo Picasso?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
434.600
58,9%
telefoane mobile
269.500
36,5%
tablete
33.800
4,6%
În ce limbi este urmărit Pablo Picasso?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
23.000
18,8%
Spaniolă
10.000
8,2%
Rusă
8.300
6,8%
Koreană
8.100
6,6%
Franceză
7.200
5,9%
Portugheză
6.200
5,1%
Suedeză
5.400
4,4%
Finlandeză
5.100
4,2%
Italiană
4.700
3,8%
Română
4.200
3,4%
Câte vizite zilnice primește Pablo Picasso și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Mie 14 Oct
18.800
Joi 15 Oct
22.200
Vin 16 Oct
15.800
Sâm 17 Oct
14.600
Dum 18 Oct
14.700
Lun 19 Oct
19.500
Mar 20 Oct
24.500
Mie 21 Oct
25.500
Joi 22 Oct
23.500
Vin 23 Oct
20.500
Sâm 24 Oct
15.500
Dum 25 Oct
24.300
Lun 26 Oct
23.200
Mar 27 Oct
25.800
Mie 28 Oct
28.600
Joi 29 Oct
25.700
Vin 30 Oct
22.900
Sâm 31 Oct
24.600
Dum 1 Noi
26.700
Lun 2 Noi
29.000
Mar 3 Noi
29.100
Mie 4 Noi (previzualizare)
32.300
Joi 5 Noi (previzualizare)
31.700
Vin 6 Noi (previzualizare)
26.200
Sâm 7 Noi (previzualizare)
24.300
Dum 8 Noi (previzualizare)
29.100
Lun 9 Noi (previzualizare)
31.800
Mar 10 Noi (previzualizare)
35.200
Mie 11 Noi (previzualizare)
35.500
Joi 12 Noi (previzualizare)
34.700
Vin 13 Noi (previzualizare)
28.800
Sâm 14 Noi (previzualizare)
26.600
Dum 15 Noi (previzualizare)
32.000
Lun 16 Noi (previzualizare)
34.900
Mar 17 Noi (previzualizare)
38.600
Mie 18 Noi (previzualizare)
38.100
Joi 19 Noi (previzualizare)
37.300
Vin 20 Noi (previzualizare)
31.000
Sâm 21 Noi (previzualizare)
28.600
Dum 22 Noi (previzualizare)
34.400
Lun 23 Noi (previzualizare)
37.500
Mar 24 Noi (previzualizare)
41.500
Întrebări despre Pablo Picasso
Care este cea mai vizitată operă a lui Pablo Picasso?
Guernica în primul rând, cu 102.100 vizualizări, reprezentând 9% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Pablo Picasso pe OriginalUniqueArt.com?
737.900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 314.500 pe pagina artistului, 423.400 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Pablo Picasso?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (37%) și tablete (5%); dispozitive de navigare generează 59% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Pablo Picasso?
Engleză (19%), Spaniolă (8%) și Rusă (7%); Engleză acoperă 19%.
Ce lucrări ale lui Pablo Picasso se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Lumină moderată (Luminanță) primesc 42% din vizite pentru 26% din catalog.