Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Max Ernst de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Max Ernst: ce an de vizite a fost
Europa După Ploi II este lucrarea cea mai vizualizată: 8.100 vizualizări într-un an, 6% din toată atenția acordată lui Max Ernst. Urmează Ochiul Tăcerii și Surrealism și pictură. Pagina artistului a primit 41.300 vizite, iar operele 82.100: 123.400 în total. Atenția a scăzut cu 8% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 72.700 vizite. Vizitatorii citesc în Engleză (26%), Franceză (24%) și Germană (12%). Vizitatorii provin din Statele Unite ale Americii (20%), Suedia (10%) și Germania (7%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (28%) și tablete (5%). Aceștia preferă Nuanțe pământii (Paletă de culori): 47% din vizite față de 26% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Max Ernst
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Max Ernst.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.700
Iul 2026
11.800
60.900
Aug 2026
9.300
16.200
Sep 2026
20.200
3.300
Când sunt expuse lucrările lui Max Ernst?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Max Ernst?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Mistic
37,2%
49,3%
Dramatic
18,6%
21,8%
Liniște
9,3%
12,2%
Eteric
14,0%
4,9%
Serenitate
7,0%
3,9%
Romantic
4,7%
2,7%
Elegant
2,3%
2,3%
Terțoase
4,7%
0,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
70,8%
62,2%
Melancolic
2,1%
12,6%
Contemplativă
14,6%
9,2%
Tensiune și neliniște
2,1%
4,9%
Dramatic
0,0%
3,5%
Tranchil
2,1%
1,8%
Romantic
2,1%
1,7%
Liniștit
2,1%
1,5%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
12,0%
13,4%
Umbră difuză
36,0%
37,5%
Lumină moderată
28,0%
32,5%
Echilibru luminos
14,0%
10,7%
Luminos
10,0%
5,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
28,0%
22,9%
Culori discrete
26,0%
22,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
37,3%
Culori clar saturate
20,0%
15,5%
Culoare intensă
4,0%
2,2%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
25,7%
46,9%
Nuanțe închise
34,3%
27,3%
Culori neutre
34,3%
20,2%
Culori pastelate
2,9%
4,0%
Monocrom
2,9%
0,8%
Natură
0,0%
0,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
36,0%
31,7%
Echilibrat
36,0%
45,2%
Vibrant
28,0%
23,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
5,8%
Nuanțe blânde
18,0%
15,8%
Echilibrat
20,0%
12,5%
Contrast accentuat
10,0%
9,3%
Contrast maxim
48,0%
56,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
30,0%
36,1%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
18,0%
Armonie echilibrată
14,0%
13,0%
Unitate cromatică puternică
26,0%
24,8%
Paletă unitară
14,0%
8,1%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Max Ernst, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Elefantul Celebes
0
0
0
0
0
0
0
0
300
1.000
1.200
300
Europa După Ploi II
0
0
0
0
0
0
0
0
100
3.200
1.200
200
De acest lucru nu vor ști n…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
100
0
Orașul Întreg
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
100
0
Celebes sau Elefant Celebes
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Napoleon în deșert
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
0
0
Îmbrăcarea miresei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
100
0
Robirea miresei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Oedipus Rex
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
0
0
Les dieux obscurs (Zeii înt…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
100
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Max Ernst?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
81.800
66,3%
telefoane mobile
35.000
28,4%
tablete
6.600
5,3%
În ce limbi este urmărit Max Ernst?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
5.300
26,0%
Franceză
4.800
23,5%
Germană
2.400
11,8%
Spaniolă
1.600
7,8%
Koreană
900
4,4%
Rusă
900
4,4%
Portugheză
800
3,9%
Slovacă
700
3,4%
Suedeză
600
2,9%
Cehă
500
2,5%
Câte vizite zilnice primește Max Ernst și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
3.900
Dum 27 Sep
3.100
Lun 28 Sep
6.000
Mar 29 Sep
2.400
Mie 30 Sep
2.500
Joi 1 Oct
3.600
Vin 2 Oct
3.300
Sâm 3 Oct
2.500
Dum 4 Oct
3.200
Lun 5 Oct
3.900
Mar 6 Oct
4.600
Mie 7 Oct
4.100
Joi 8 Oct
5.700
Vin 9 Oct
5.200
Sâm 10 Oct
4.000
Dum 11 Oct
3.700
Lun 12 Oct
4.600
Mar 13 Oct
4.400
Mie 14 Oct
4.000
Joi 15 Oct
4.300
Vin 16 Oct
3.400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
3.800
Dum 18 Oct (previzualizare)
3.600
Lun 19 Oct (previzualizare)
5.300
Mar 20 Oct (previzualizare)
4.100
Mie 21 Oct (previzualizare)
3.900
Joi 22 Oct (previzualizare)
4.900
Vin 23 Oct (previzualizare)
4.300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
3.900
Dum 25 Oct (previzualizare)
3.800
Lun 26 Oct (previzualizare)
5.500
Mar 27 Oct (previzualizare)
4.300
Mie 28 Oct (previzualizare)
4.000
Joi 29 Oct (previzualizare)
5.200
Vin 30 Oct (previzualizare)
4.500
Sâm 31 Oct (previzualizare)
4.100
Dum 1 Noi (previzualizare)
3.900
Lun 2 Noi (previzualizare)
5.700
Mar 3 Noi (previzualizare)
4.500
Mie 4 Noi (previzualizare)
4.200
Joi 5 Noi (previzualizare)
5.300
Vin 6 Noi (previzualizare)
4.700
Întrebări despre Max Ernst
Care este cea mai vizitată operă a lui Max Ernst?
Europa După Ploi II în primul rând, cu 8.100 vizualizări, reprezentând 6% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Max Ernst pe OriginalUniqueArt.com?
123.400 vizite în ultimele douăsprezece luni: 41.300 pe pagina artistului, 82.100 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Max Ernst?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (66%), telefoane mobile (28%) și tablete (5%); dispozitive de navigare generează 66% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Max Ernst?
Engleză (26%), Franceză (24%) și Germană (12%); Engleză acoperă 26%.
Ce lucrări ale lui Max Ernst se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Nuanțe pământii (Paletă de culori) primesc 47% din vizite pentru 26% din catalog.