Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Max Ernst de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Max Ernst: ce an de vizite a fost
Europa După Ploi II este lucrarea cea mai vizualizată: 20.600 vizualizări într-un an, 8% din toată atenția acordată lui Max Ernst. Urmează Elefantul Celebes și Ochiul Tăcerii. Pagina artistului a primit 62.900 vizite, iar operele 88.200: 151.100 în total. Atenția a crescut cu 18% de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 72.700 vizite. Vizitatorii citesc în Engleză (31%), Spaniolă (11%) și Germană (11%). Vizitatorii provin din Germania (12%), Statele Unite ale Americii (11%) și Franţa (7%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (63%), telefoane mobile (31%) și tablete (6%). Aceștia preferă Contrast maxim (Contrast): 58% din vizite față de 34% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Max Ernst
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Max Ernst.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.700
Iul 2026
11.800
60.900
Aug 2026
9.300
16.200
Sep 2026
20.200
3.300
Oct 2026
21.600
6.100
Când sunt expuse lucrările lui Max Ernst?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Max Ernst?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Mistic
37,0%
51,8%
Dramatic
15,2%
20,8%
Liniște
15,2%
11,1%
Eteric
4,3%
4,5%
Elegant
2,2%
3,4%
Serenitate
8,7%
3,3%
Romantic
4,3%
1,7%
Nostalgic
0,0%
0,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
45,8%
62,7%
Melancolic
10,4%
12,7%
Contemplativă
12,5%
8,4%
Tensiune și neliniște
2,1%
4,1%
Dramatic
6,2%
3,5%
Romantic
2,1%
3,0%
Liniștit
4,2%
1,5%
Tranchil
8,3%
1,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
14,0%
13,4%
Umbră difuză
32,0%
38,3%
Lumină moderată
22,0%
33,8%
Echilibru luminos
20,0%
10,0%
Luminos
12,0%
4,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
22,6%
Culori discrete
20,0%
21,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
38,8%
Culori clar saturate
14,0%
14,4%
Culoare intensă
4,0%
2,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
28,6%
47,5%
Nuanțe închise
20,0%
28,6%
Culori neutre
37,1%
19,1%
Culori pastelate
11,4%
3,4%
Natură
0,0%
0,8%
Monocrom
2,9%
0,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
44,0%
30,2%
Echilibrat
30,0%
48,3%
Vibrant
26,0%
21,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
20,0%
5,5%
Nuanțe blânde
28,0%
16,2%
Echilibrat
10,0%
11,6%
Contrast accentuat
8,0%
8,6%
Contrast maxim
34,0%
58,1%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
30,0%
38,0%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
19,5%
Armonie echilibrată
8,0%
12,0%
Unitate cromatică puternică
28,0%
23,2%
Paletă unitară
18,0%
7,2%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Max Ernst, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Celebes sau Elefant Celebes
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Elefantul Celebes
0
0
0
0
0
0
0
300
1.000
1.200
300
100
Europa După Ploi II
0
0
0
0
0
0
0
100
3.200
1.200
200
200
De acest lucru nu vor ști n…
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
100
0
100
Orașul Întreg
0
0
0
0
0
0
0
0
900
100
0
1.200
Napoleon în deșert
0
0
0
0
0
0
0
0
800
0
0
0
Îmbrăcarea miresei
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
100
0
300
Robirea miresei
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
100
Tentarea Sfântului Anton
0
0
0
0
0
0
0
100
1.400
200
100
0
Fecioara bătând copilul Hri…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Max Ernst?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
95.300
63,1%
telefoane mobile
46.300
30,6%
tablete
9.500
6,3%
În ce limbi este urmărit Max Ernst?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
7.000
30,7%
Spaniolă
2.600
11,4%
Germană
2.500
11,0%
Koreană
1.700
7,5%
Portugheză
1.100
4,8%
Franceză
1.000
4,4%
Rusă
1.000
4,4%
Poloneză
700
3,1%
Slovacă
700
3,1%
Italiană
600
2,6%
Câte vizite zilnice primește Max Ernst și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Mie 14 Oct
3.900
Joi 15 Oct
4.200
Vin 16 Oct
3.300
Sâm 17 Oct
5.500
Dum 18 Oct
3.400
Lun 19 Oct
3.400
Mar 20 Oct
4.200
Mie 21 Oct
3.400
Joi 22 Oct
7.400
Vin 23 Oct
3.700
Sâm 24 Oct
1.700
Dum 25 Oct
6.100
Lun 26 Oct
3.400
Mar 27 Oct
4.300
Mie 28 Oct
6.300
Joi 29 Oct
9.200
Vin 30 Oct
5.400
Sâm 31 Oct
5.100
Dum 1 Noi
5.200
Lun 2 Noi
4.700
Mar 3 Noi
8.400
Mie 4 Noi (previzualizare)
6.800
Joi 5 Noi (previzualizare)
10.400
Vin 6 Noi (previzualizare)
6.200
Sâm 7 Noi (previzualizare)
6.200
Dum 8 Noi (previzualizare)
7.400
Lun 9 Noi (previzualizare)
5.800
Mar 10 Noi (previzualizare)
8.500
Mie 11 Noi (previzualizare)
7.600
Joi 12 Noi (previzualizare)
11.600
Vin 13 Noi (previzualizare)
6.900
Sâm 14 Noi (previzualizare)
6.900
Dum 15 Noi (previzualizare)
8.200
Lun 16 Noi (previzualizare)
6.400
Mar 17 Noi (previzualizare)
9.500
Mie 18 Noi (previzualizare)
8.300
Joi 19 Noi (previzualizare)
12.700
Vin 20 Noi (previzualizare)
7.600
Sâm 21 Noi (previzualizare)
7.500
Dum 22 Noi (previzualizare)
9.000
Lun 23 Noi (previzualizare)
7.000
Mar 24 Noi (previzualizare)
10.300
Întrebări despre Max Ernst
Care este cea mai vizitată operă a lui Max Ernst?
Europa După Ploi II în primul rând, cu 20.600 vizualizări, reprezentând 8% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Max Ernst pe OriginalUniqueArt.com?
151.100 vizite în ultimele douăsprezece luni: 62.900 pe pagina artistului, 88.200 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Max Ernst?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (63%), telefoane mobile (31%) și tablete (6%); dispozitive de navigare generează 63% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Max Ernst?
Engleză (31%), Spaniolă (11%) și Germană (11%); Engleză acoperă 31%.
Ce lucrări ale lui Max Ernst se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Contrast maxim (Contrast) primesc 58% din vizite pentru 34% din catalog.