Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maurits Cornelis Escher de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Maurits Cornelis Escher: publicul într-o privire
Desen Aquarelu 70 Fluture atrage cele mai multe priviri: 2.100 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 11% din totalul vizualizărilor lui Maurits Cornelis Escher pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Eye și Limit III. Maurits Cornelis Escher a atras 19.700 vizite: 8.300 pe pagina artistului și 11.400 pe lucrările individuale. Mai puțini vizitatori în ultima perioadă: numărul de vizite a scăzut cu 5%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 11.800 vizite. Publicul citește în Greacă (19%), Engleză (19%) și Italiană (10%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (24%) și tablete (3%). Publicul tinde spre Nuanțe pământii (Paletă de culori): 27% din vizite, pentru 10% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Maurits Cornelis Escher care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Maurits Cornelis Escher cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
-
1
Desen Aquarelu 70 Fluture
2.100 vizualizări · 11,4%
-
2
Eye
800 vizualizări · 4,3%
-
3
Limit III
700 vizualizări · 3,8%
-
4
Sky and Water I
700 vizualizări · 3,8%
-
5
fish
500 vizualizări · 2,7%
-
6
Fluorescent Sea
500 vizualizări · 2,7%
-
7
Perspective
400 vizualizări · 2,2%
-
8
Bond of Union, 1956
400 vizualizări · 2,2%
-
9
E94
400 vizualizări · 2,2%
-
10
79
400 vizualizări · 2,2%
Câți oameni vizionează pe Maurits Cornelis Escher în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 400 |
| Iul 2026 | 3.900 | 7.900 |
| Aug 2026 | 1.800 | 2.000 |
| Sep 2026 | 2.500 | 1.100 |
Câte ori sunt vizualate operele lui Maurits Cornelis Escher?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Maurits Cornelis Escher?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 4,0% | 5,4% |
| Umbră difuză | 12,0% | 13,5% |
| Lumină moderată | 28,0% | 37,8% |
| Echilibru luminos | 26,0% | 31,9% |
| Luminos | 30,0% | 11,3% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 74,0% | 64,3% |
| Culori discrete | 8,0% | 4,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 14,0% | 12,4% |
| Culori clar saturate | 4,0% | 17,3% |
| Culoare intensă | 0,0% | 1,6% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 82,0% | 60,7% |
| Nuanțe pământii | 10,3% | 26,7% |
| Nuanțe închise | 2,6% | 8,9% |
| Culori pastelate | 2,6% | 2,2% |
| Natură | 0,0% | 1,5% |
| Monocrom | 2,6% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 74,0% | 63,2% |
| Echilibrat | 16,0% | 18,4% |
| Vibrant | 10,0% | 18,4% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 1,1% |
| Nuanțe blânde | 2,0% | 2,7% |
| Echilibrat | 4,0% | 11,3% |
| Contrast accentuat | 0,0% | 9,2% |
| Contrast maxim | 90,0% | 75,7% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 4,0% | 20,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 6,0% | 6,5% |
| Armonie echilibrată | 6,0% | 3,8% |
| Unitate cromatică puternică | 26,0% | 27,0% |
| Paletă unitară | 58,0% | 42,7% |
Care sunt lucrările lui Maurits Cornelis Escher care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Limit III | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 100 | 0 |
| Bond of Union, 1956 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 100 |
| Desen Aquarelu 70 Fluture | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 800 | 0 | 0 |
| Puddle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Grasshopper | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dragon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Watercolor 117 Crab | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Watercolor 55 Fish | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Butterflies | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Fish | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Maurits Cornelis Escher?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 14.400 | 73,1% |
| telefoane mobile | 4.700 | 23,9% |
| tablete | 600 | 3,0% |
În ce limbi urmăresc oamenii pe Maurits Cornelis Escher?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Greacă | 900 | 18,8% |
| Engleză | 900 | 18,8% |
| Italiană | 500 | 10,4% |
| Spaniolă | 400 | 8,3% |
| Ucraineană | 300 | 6,2% |
| Arabă | 200 | 4,2% |
| Lituaniană | 200 | 4,2% |
| Olandeză | 200 | 4,2% |
| Poloneză | 200 | 4,2% |
| Chinese | 200 | 4,2% |
Câți oameni vizionează Maurits Cornelis Escher în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Sâm 26 Sep | 200 |
| Dum 27 Sep | 500 |
| Lun 28 Sep | 100 |
| Mar 29 Sep | 300 |
| Mie 30 Sep | 700 |
| Joi 1 Oct | 100 |
| Vin 2 Oct | 200 |
| Sâm 3 Oct | 1.000 |
| Dum 4 Oct | 600 |
| Lun 5 Oct | 400 |
| Mar 6 Oct | 500 |
| Mie 7 Oct | 1.300 |
| Joi 8 Oct | 200 |
| Vin 9 Oct | 600 |
| Sâm 10 Oct | 300 |
| Dum 11 Oct | 200 |
| Lun 12 Oct | 100 |
| Mar 13 Oct | 600 |
| Mie 14 Oct | 100 |
| Joi 15 Oct | 1.400 |
| Vin 16 Oct | 500 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 600 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 500 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 200 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 500 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 800 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 600 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 500 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 600 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 500 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 200 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 600 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 900 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 700 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 500 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 700 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 600 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 300 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 600 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 900 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 800 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 600 |
Întrebări despre Maurits Cornelis Escher
Care sunt lucrările lui Maurits Cornelis Escher care atrag cea mai multă atenție?
- Desen Aquarelu 70 Fluture, cu 2.100 vizualizări (11% din totalul vizualizărilor lui Maurits Cornelis Escher). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Maurits Cornelis Escher pe OriginalUniqueArt.com?
- 19.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 8.300 pe pagina artistului și 11.400 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Maurits Cornelis Escher?
- Oamenii îl urmăresc pe Maurits Cornelis Escher de pe dispozitive de navigare (73%), telefoane mobile (24%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 73% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe Maurits Cornelis Escher?
- În Greacă (19%), Engleză (19%) și Italiană (10%). Greacă conduce cu 19%.
Ce tip de lucrări ale lui Maurits Cornelis Escher preferă oamenii?
- Nuanțe pământii (Paletă de culori): 27% din vizite, față de 10% din catalog.