Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maurice Utrillo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Maurice Utrillo: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Pontoise, Rue De L'éperon et Rue De La Coutellerie: 800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 2% din vizualizările lui Maurice Utrillo. Apoi The pink house in Montmartre și A Street in a Suburb of Paris. În total 41.500 vizualizări: 12.300 pe pagina artistului, 29.200 pe opere. Audiența crește: cu 206% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 23.700 vizualizări. Limbi utilizate de audiență: Franceză (22%), Japoneză (19%) și Italiană (14%). Țările audienței: Franţa (22%), Japonia (19%) și Italia (14%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (70%), telefoane mobile (27%) și tablete (3%). O preferință iese în evidență: Melancolic (Ton emoțional) atrage 38% din vizite, deși reprezintă doar 0% din catalog.
Maurice Utrillo: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Maurice Utrillo pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Maurice Utrillo de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
1.100
Iul 2026
3.000
20.700
Aug 2026
500
1.800
Sep 2026
1.100
2.400
Oct 2026
7.500
3.200
Cum sunt vizionate operele lui Maurice Utrillo pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Maurice Utrillo?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
66,7%
80,9%
Eteric
0,0%
9,0%
Serenitate
0,0%
7,9%
Impactant
33,3%
1,1%
Romantic
0,0%
1,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
66,7%
40,5%
Melancolic
0,0%
38,2%
Contemplativă
0,0%
10,1%
Liniștit
0,0%
6,7%
Tranchil
0,0%
3,4%
Energic
33,3%
1,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
8,8%
Umbră difuză
22,0%
20,4%
Lumină moderată
38,0%
35,4%
Echilibru luminos
26,0%
28,7%
Luminos
4,0%
6,7%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
40,2%
Culori discrete
40,0%
35,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
19,5%
Culori clar saturate
2,0%
5,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
65,6%
59,6%
Nuanțe pământii
31,2%
35,3%
Nuanțe închise
3,1%
2,3%
Natură
0,0%
1,8%
Culori pastelate
0,0%
0,9%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
38,0%
30,8%
Echilibrat
56,0%
54,0%
Vibrant
6,0%
15,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
3,4%
Nuanțe blânde
18,0%
18,6%
Echilibrat
10,0%
14,3%
Contrast accentuat
26,0%
32,6%
Contrast maxim
40,0%
31,1%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
32,0%
25,9%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
11,9%
Armonie echilibrată
14,0%
16,5%
Unitate cromatică puternică
34,0%
37,8%
Paletă unitară
6,0%
7,9%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Maurice Utrillo pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
montmartre
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
Church of Saint Jean Baptis…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
Three mills montmartre unde…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pontoise, Rue De L'éperon e…
0
0
0
0
0
0
0
0
500
200
0
100
Rue du Chevalier de la Barr…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
flowers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Moulin in Sannois under snow
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Church of St. Nicolas du Ch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
church at deuil
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
place pigalle
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Maurice Utrillo?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
29.000
69,9%
telefoane mobile
11.100
26,7%
tablete
1.400
3,4%
Ce limbi folosește publicul lui Maurice Utrillo?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
1.900
22,4%
Japoneză
1.600
18,8%
Italiană
1.200
14,1%
Engleză
700
8,2%
Spaniolă
700
8,2%
Bulgară
500
5,9%
Germană
400
4,7%
Cehă
200
2,4%
Portugheză
200
2,4%
Rusă
200
2,4%
Cum arată vizitele zilnice la Maurice Utrillo și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Mie 14 Oct
700
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct
200
Dum 18 Oct
700
Lun 19 Oct
700
Mar 20 Oct
400
Mie 21 Oct
1.000
Joi 22 Oct
400
Vin 23 Oct
400
Sâm 24 Oct
300
Dum 25 Oct
1.600
Lun 26 Oct
200
Mar 27 Oct
500
Mie 28 Oct
200
Joi 29 Oct
300
Vin 30 Oct
900
Sâm 31 Oct
700
Dum 1 Noi
1.500
Lun 2 Noi
400
Mar 3 Noi
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
800
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
600
Sâm 7 Noi (previzualizare)
500
Dum 8 Noi (previzualizare)
1.500
Lun 9 Noi (previzualizare)
500
Mar 10 Noi (previzualizare)
400
Mie 11 Noi (previzualizare)
800
Joi 12 Noi (previzualizare)
400
Vin 13 Noi (previzualizare)
700
Sâm 14 Noi (previzualizare)
500
Dum 15 Noi (previzualizare)
1.700
Lun 16 Noi (previzualizare)
600
Mar 17 Noi (previzualizare)
500
Mie 18 Noi (previzualizare)
900
Joi 19 Noi (previzualizare)
400
Vin 20 Noi (previzualizare)
700
Sâm 21 Noi (previzualizare)
600
Dum 22 Noi (previzualizare)
1.800
Lun 23 Noi (previzualizare)
600
Mar 24 Noi (previzualizare)
500
Maurice Utrillo: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Maurice Utrillo?
Pontoise, Rue De L'éperon et Rue De La Coutellerie: 800 vizualizări, 2% din totalul vizualizărilor lui Maurice Utrillo. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Maurice Utrillo?
41.500 în ultimele douăsprezece luni (12.300 pe pagina artistului, 29.200 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Maurice Utrillo de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (70%), telefoane mobile (27%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduce cu 70%.
Maurice Utrillo este urmărit în mai multe limbi?
Da: Franceză (22%), Japoneză (19%) și Italiană (14%). Franceză conduce cu 22%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Maurice Utrillo?
Da, Melancolic (Ton emoțional): 38% din vizitele pentru 0% din catalog.