Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Marc Chagall de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Marc Chagall: ce an de vizite a fost
Eu și Satul este lucrarea cea mai vizualizată: 22.100 vizualizări într-un an, 10% din toată atenția acordată lui Marc Chagall. Urmează Ziua de Nastere și În peste oraș. Pagina artistului a primit 78.500 vizite, iar operele 141.700: 220.200 în total. Atenția a crescut cu 47% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 137.100 vizite. Vizitatorii citesc în Franceză (21%), Engleză (12%) și Italiană (11%). Vizitatorii provin din Coreea de Sud (15%), Italia (12%) și Franţa (6%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%). Aceștia preferă Lumină moderată (Luminanță): 49% din vizite față de 28% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Marc Chagall
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Marc Chagall.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
2.000
Iul 2026
20.500
116.600
Aug 2026
15.900
16.900
Sep 2026
41.900
6.200
Când sunt expuse lucrările lui Marc Chagall?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Marc Chagall?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
37,2%
37,8%
Nostalgic
4,7%
15,4%
Mistic
14,0%
14,7%
Eteric
23,3%
12,3%
Serenitate
4,7%
7,2%
Dramatic
4,7%
6,3%
Liniște
4,7%
2,8%
Fantezist și jucăuș
2,3%
2,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
33,3%
21,1%
Misterios
37,8%
17,8%
Plin de bucurie
4,4%
18,0%
Nostalgic
6,7%
16,1%
Sacru
6,7%
9,2%
Romantic
6,7%
4,8%
Speranță și lumină
0,0%
2,9%
Eteric
0,0%
2,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
9,0%
Umbră difuză
28,0%
19,4%
Lumină moderată
28,0%
48,5%
Echilibru luminos
20,0%
10,1%
Luminos
18,0%
13,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
50,0%
25,5%
Culori discrete
26,0%
34,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
12,0%
22,8%
Culori clar saturate
12,0%
14,4%
Culoare intensă
0,0%
3,1%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
35,7%
37,6%
Culori neutre
42,9%
37,1%
Nuanțe închise
11,9%
21,8%
Culori pastelate
4,8%
2,1%
Monocrom
2,4%
0,6%
Călduroase
0,0%
0,7%
Natură
2,4%
0,1%
Vibrant și intens
0,0%
0,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
40,0%
26,1%
Echilibrat
46,0%
58,6%
Vibrant
14,0%
15,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,0%
6,0%
Nuanțe blânde
16,0%
10,6%
Echilibrat
6,0%
11,0%
Contrast accentuat
16,0%
26,2%
Contrast maxim
46,0%
46,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
30,0%
41,3%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
13,4%
Armonie echilibrată
8,0%
15,8%
Unitate cromatică puternică
24,0%
19,2%
Paletă unitară
22,0%
10,2%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Marc Chagall, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Eu și Satul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
9.000
2.900
700
Ziua de Nastere
0
0
0
0
0
0
0
0
0
7.700
3.100
0
În peste oraș
0
0
0
0
0
0
0
0
0
4.700
600
200
"The Green Violinist" - În…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
4.700
300
100
Sfârșitul Angeților
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
300
0
Bereatul Soldatului
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
A red horse
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
Studiu compozițional pentru…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
200
0
Circul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
200
0
Concertul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
200
1.000
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Marc Chagall?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
140.100
63,6%
telefoane mobile
72.700
33,0%
tablete
7.400
3,4%
În ce limbi este urmărit Marc Chagall?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
9.500
21,2%
Engleză
5.400
12,1%
Italiană
4.800
10,7%
Koreană
4.700
10,5%
Spaniolă
3.600
8,0%
Germană
3.300
7,4%
Rusă
2.600
5,8%
Lituaniană
2.100
4,7%
Sârbă
900
2,0%
Bulgară
800
1,8%
Câte vizite zilnice primește Marc Chagall și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
3.700
Vin 25 Sep
4.200
Sâm 26 Sep
5.800
Dum 27 Sep
5.000
Lun 28 Sep
7.700
Mar 29 Sep
5.000
Mie 30 Sep
3.700
Joi 1 Oct
5.000
Vin 2 Oct
4.600
Sâm 3 Oct
3.700
Dum 4 Oct
7.400
Lun 5 Oct
8.100
Mar 6 Oct
6.400
Mie 7 Oct
8.600
Joi 8 Oct
6.900
Vin 9 Oct
5.000
Sâm 10 Oct
5.500
Dum 11 Oct
7.200
Lun 12 Oct
7.600
Mar 13 Oct
4.900
Mie 14 Oct
7.500
Joi 15 Oct (previzualizare)
6.100
Vin 16 Oct (previzualizare)
5.400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
5.900
Dum 18 Oct (previzualizare)
7.700
Lun 19 Oct (previzualizare)
9.200
Mar 20 Oct (previzualizare)
6.400
Mie 21 Oct (previzualizare)
7.800
Joi 22 Oct (previzualizare)
6.600
Vin 23 Oct (previzualizare)
5.800
Sâm 24 Oct (previzualizare)
6.300
Dum 25 Oct (previzualizare)
8.300
Lun 26 Oct (previzualizare)
9.900
Mar 27 Oct (previzualizare)
6.900
Mie 28 Oct (previzualizare)
8.300
Joi 29 Oct (previzualizare)
6.900
Vin 30 Oct (previzualizare)
6.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
6.700
Dum 1 Noi (previzualizare)
8.700
Lun 2 Noi (previzualizare)
10.400
Mar 3 Noi (previzualizare)
7.300
Mie 4 Noi (previzualizare)
8.800
Întrebări despre Marc Chagall
Care este cea mai vizitată operă a lui Marc Chagall?
Eu și Satul în primul rând, cu 22.100 vizualizări, reprezentând 10% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Marc Chagall pe OriginalUniqueArt.com?
220.200 vizite în ultimele douăsprezece luni: 78.500 pe pagina artistului, 141.700 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Marc Chagall?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (33%) și tablete (3%); dispozitive de navigare generează 64% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Marc Chagall?
Franceză (21%), Engleză (12%) și Italiană (11%); Franceză acoperă 21%.
Ce lucrări ale lui Marc Chagall se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Lumină moderată (Luminanță) primesc 49% din vizite pentru 28% din catalog.