Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Kazimir Malevici de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Kazimir Malevici: ce an de vizite a fost
Compoziție Suprematistă este lucrarea cea mai vizualizată: 32.900 vizualizări într-un an, 14% din toată atenția acordată lui Kazimir Malevici. Urmează Pătrat Negru și Pentru întuneric. Pagina artistului a primit 44.300 vizite, iar operele 201.200: 245.500 în total. Atenția a crescut cu 40% de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 118.700 vizite. Vizitatorii citesc în Engleză (18%), Rusă (9%) și Bulgară (9%). Vizitatorii provin din Statele Unite ale Americii (10%), Bulgaria (9%) și Italia (5%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (72%), telefoane mobile (25%) și tablete (3%). Aceștia preferă Contrast maxim (Contrast): 70% din vizite față de 42% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Kazimir Malevici
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Kazimir Malevici.
Când vizitează oamenii pagina lui Kazimir Malevici?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
4.000
Iul 2026
9.100
109.600
Aug 2026
7.200
14.100
Sep 2026
12.400
29.800
Oct 2026
15.500
43.700
Când sunt expuse lucrările lui Kazimir Malevici?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Kazimir Malevici?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Minimalist
34,7%
53,5%
Liniște
14,3%
12,0%
Dramatic
14,3%
9,9%
Serenitate
12,2%
8,0%
Impactant
10,2%
6,9%
Elegant
6,1%
4,9%
Modern
4,1%
2,1%
Mistic
4,1%
1,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
49,0%
60,7%
Liniștit
10,2%
9,2%
Tranchil
4,1%
6,2%
Dramatic
6,1%
4,6%
Energic
8,2%
4,4%
Sacru
2,0%
4,4%
Misterios
6,1%
2,4%
Melancolic
6,1%
2,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
3,5%
Umbră difuză
6,0%
6,8%
Lumină moderată
30,0%
20,6%
Echilibru luminos
28,0%
29,7%
Luminos
30,0%
39,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
41,6%
Culori discrete
12,0%
11,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
28,5%
Culori clar saturate
16,0%
15,2%
Culoare intensă
6,0%
3,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
48,8%
62,0%
Nuanțe pământii
17,1%
13,0%
Nuanțe închise
12,2%
10,3%
Culori pastelate
14,6%
7,7%
Monocrom
4,9%
3,4%
Călduroase
0,0%
1,6%
Apus
0,0%
0,8%
Culori metalice
0,0%
0,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
34,0%
37,0%
Echilibrat
34,0%
27,6%
Vibrant
32,0%
35,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
14,0%
7,6%
Nuanțe blânde
22,0%
5,9%
Echilibrat
10,0%
4,4%
Contrast accentuat
12,0%
11,9%
Contrast maxim
42,0%
70,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
26,0%
23,2%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
32,3%
Armonie echilibrată
8,0%
11,1%
Unitate cromatică puternică
24,0%
22,7%
Paletă unitară
24,0%
10,7%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Kazimir Malevici, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Pătrat Negru
0
0
0
0
0
0
0
0
2.900
1.200
2.200
4.400
Compoziție Suprematistă: Al…
0
0
0
0
0
0
0
0
600
100
600
2.900
Pătrat Roșu
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
Compoziție Suprematistă
0
0
0
0
0
0
0
300
5.000
3.300
5.200
15.200
Cercul negru [1913] Muzeul…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
700
700
Crucea Neagră
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Cavalerii Roșii
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
100
300
Pentru întuneric
0
0
0
0
0
0
0
100
1.500
800
1.400
1.000
Suprematism
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
0
1.100
400
Pătrat roșu
0
0
0
0
0
0
0
0
300
300
0
100
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Kazimir Malevici?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
176.600
71,9%
telefoane mobile
62.100
25,3%
tablete
6.800
2,8%
În ce limbi este urmărit Kazimir Malevici?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
3.000
17,6%
Rusă
1.600
9,4%
Bulgară
1.500
8,8%
Spaniolă
1.200
7,1%
Croată
1.000
5,9%
Italiană
800
4,7%
Japoneză
800
4,7%
Koreană
800
4,7%
Poloneză
800
4,7%
Arabă
700
4,1%
Câte vizite zilnice primește Kazimir Malevici și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
1.400
Lun 19 Oct
3.300
Mar 20 Oct
3.200
Mie 21 Oct
2.800
Joi 22 Oct
3.300
Vin 23 Oct
4.500
Sâm 24 Oct
3.200
Dum 25 Oct
2.700
Lun 26 Oct
3.400
Mar 27 Oct
2.700
Mie 28 Oct
3.500
Joi 29 Oct
3.800
Vin 30 Oct
3.800
Sâm 31 Oct
2.800
Dum 1 Noi
2.100
Lun 2 Noi
7.300
Mar 3 Noi
2.900
Mie 4 Noi
3.400
Joi 5 Noi
3.300
Vin 6 Noi
3.900
Sâm 7 Noi
2.900
Dum 8 Noi (previzualizare)
2.400
Lun 9 Noi (previzualizare)
5.500
Mar 10 Noi (previzualizare)
3.500
Mie 11 Noi (previzualizare)
3.800
Joi 12 Noi (previzualizare)
4.100
Vin 13 Noi (previzualizare)
4.800
Sâm 14 Noi (previzualizare)
3.500
Dum 15 Noi (previzualizare)
2.600
Lun 16 Noi (previzualizare)
5.800
Mar 17 Noi (previzualizare)
3.600
Mie 18 Noi (previzualizare)
4.000
Joi 19 Noi (previzualizare)
4.300
Vin 20 Noi (previzualizare)
5.000
Sâm 21 Noi (previzualizare)
3.700
Dum 22 Noi (previzualizare)
2.700
Lun 23 Noi (previzualizare)
6.000
Mar 24 Noi (previzualizare)
3.800
Mie 25 Noi (previzualizare)
4.200
Joi 26 Noi (previzualizare)
4.500
Vin 27 Noi (previzualizare)
5.300
Sâm 28 Noi (previzualizare)
3.800
Întrebări despre Kazimir Malevici
Care este cea mai vizitată operă a lui Kazimir Malevici?
Compoziție Suprematistă în primul rând, cu 32.900 vizualizări, reprezentând 14% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Kazimir Malevici pe OriginalUniqueArt.com?
245.500 vizite în ultimele douăsprezece luni: 44.300 pe pagina artistului, 201.200 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Kazimir Malevici?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (72%), telefoane mobile (25%) și tablete (3%); dispozitive de navigare generează 72% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Kazimir Malevici?
Engleză (18%), Rusă (9%) și Bulgară (9%); Engleză acoperă 18%.
Ce lucrări ale lui Kazimir Malevici se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Contrast maxim (Contrast) primesc 70% din vizite pentru 42% din catalog.