Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Josef Albers de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Josef Albers: publicul într-o privire
Homage to the Square Glow atrage cele mai multe priviri: 1.100 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 11% din totalul vizualizărilor lui Josef Albers pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Interaction of Color și Homage to the Square: Soft Spoken. Josef Albers a atras 7.800 vizite: 4.100 pe pagina artistului și 3.700 pe lucrările individuale. Mai mulți spectatori în fiecare lună: vizitele au crescut cu 800% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 4.200 vizite. Publicul citește în Engleză (24%), Arabă (15%) și Koreană (15%). Publicul urmărește din Coreea de Sud (18%), Statele Unite ale Americii (18%) și Algeria (9%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (69%), telefoane mobile (29%) și tablete (1%). Publicul tinde spre Nuanțe blânde (Contrast): 35% din vizite, pentru 10% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Josef Albers care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Josef Albers cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
Câți oameni vizionează pe Josef Albers în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
900
3.300
Aug 2026
400
200
Sep 2026
100
200
Oct 2026
2.700
0
Câte ori sunt vizualate operele lui Josef Albers?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Josef Albers?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
27,3%
32,4%
Serenitate
18,2%
25,0%
Minimalist
45,5%
13,2%
Modern
9,1%
17,6%
Elegant
0,0%
10,3%
Impactant
0,0%
1,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
54,5%
42,6%
Liniștit
18,2%
29,4%
Energic
9,1%
16,2%
Tranchil
9,1%
11,8%
Impunător
9,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
8,0%
21,8%
Umbră difuză
20,0%
23,8%
Lumină moderată
32,0%
27,7%
Echilibru luminos
20,0%
11,9%
Luminos
20,0%
14,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
38,0%
19,8%
Culori discrete
12,0%
5,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
10,0%
23,8%
Culori clar saturate
22,0%
27,7%
Culoare intensă
18,0%
23,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe închise
28,6%
48,5%
Culori neutre
33,3%
16,2%
Culori pastelate
4,8%
20,6%
Nuanțe pământii
14,3%
5,9%
Monocrom
7,1%
0,0%
Apus
4,8%
1,5%
Vibrant și intens
4,8%
1,5%
Culori metalice
2,4%
1,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
36,0%
26,7%
Echilibrat
24,0%
20,8%
Vibrant
40,0%
52,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
36,0%
38,6%
Nuanțe blânde
10,0%
34,6%
Echilibrat
4,0%
2,0%
Contrast accentuat
18,0%
12,9%
Contrast maxim
32,0%
11,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
4,0%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
31,7%
Armonie echilibrată
18,0%
11,9%
Unitate cromatică puternică
12,0%
21,8%
Paletă unitară
52,0%
30,7%
Care sunt lucrările lui Josef Albers care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
White and Gray with Two Yel…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Homage to the Square Midday
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Multiplex D
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
Four Xs in Red
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Homage to the Square (La Te…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Homage to the Square Glow
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
0
Study for Homage to the Squ…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
El Lissitzky, Dessau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Astatic
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Study for Homage to the Squ…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Josef Albers?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
5.400
69,2%
telefoane mobile
2.300
29,5%
tablete
100
1,3%
În ce limbi urmăresc oamenii pe Josef Albers?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
800
23,5%
Arabă
500
14,7%
Koreană
500
14,7%
Spaniolă
300
8,8%
Rusă
300
8,8%
Franceză
200
5,9%
Italiană
200
5,9%
Daneză
100
2,9%
Germană
100
2,9%
Japoneză
100
2,9%
Câți oameni vizionează Josef Albers în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Mar 13 Oct
300
Mie 14 Oct
100
Joi 15 Oct
600
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
400
Lun 19 Oct
100
Mar 20 Oct
300
Mie 21 Oct
100
Joi 22 Oct
200
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
900
Dum 25 Oct
100
Lun 26 Oct
600
Mar 27 Oct
700
Mie 28 Oct
600
Joi 29 Oct
600
Vin 30 Oct
1.000
Sâm 31 Oct
600
Dum 1 Noi
600
Lun 2 Noi
600
Mar 3 Noi (previzualizare)
900
Mie 4 Noi (previzualizare)
500
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.000
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.000
Sâm 7 Noi (previzualizare)
1.000
Dum 8 Noi (previzualizare)
800
Lun 9 Noi (previzualizare)
900
Mar 10 Noi (previzualizare)
1.100
Mie 11 Noi (previzualizare)
600
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.100
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.100
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.200
Dum 15 Noi (previzualizare)
900
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 17 Noi (previzualizare)
1.200
Mie 18 Noi (previzualizare)
700
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.300
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.300
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.400
Dum 22 Noi (previzualizare)
1.000
Lun 23 Noi (previzualizare)
1.200
Întrebări despre Josef Albers
Care sunt lucrările lui Josef Albers care atrag cea mai multă atenție?
Homage to the Square Glow, cu 1.100 vizualizări (11% din totalul vizualizărilor lui Josef Albers). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Josef Albers pe OriginalUniqueArt.com?
7.800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 4.100 pe pagina artistului și 3.700 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Josef Albers?
Oamenii îl urmăresc pe Josef Albers de pe dispozitive de navigare (69%), telefoane mobile (29%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 69% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe Josef Albers?
În Engleză (24%), Arabă (15%) și Koreană (15%). Engleză conduce cu 24%.
Ce tip de lucrări ale lui Josef Albers preferă oamenii?
Nuanțe blânde (Contrast): 35% din vizite, față de 10% din catalog.