Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jan Matejko de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Jan Matejko: publicul într-o privire
Stańczyk atrage cele mai multe priviri: 9.800 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 36% din totalul vizualizărilor lui Jan Matejko pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Bitwa pod Grunwaldem (detail) și Sobieski sending Message of Victory to the Pope, after the Battle of Vienna. Jan Matejko a atras 28.900 vizite: 8.500 pe pagina artistului și 20.400 pe lucrările individuale. Mai mulți spectatori în fiecare lună: vizitele au crescut cu 187% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 11.500 vizite. Publicul citește în Franceză (18%), Poloneză (15%) și Cehă (12%). Publicul urmărește din Franţa (18%), Polonia (15%) și Republica Cehă (12%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (43%) și tablete (6%). Publicul tinde spre Romantic (Atmosferă): 51% din vizite, pentru 8% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Jan Matejko care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Jan Matejko cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
Câți oameni vizionează pe Jan Matejko în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
300
Iul 2026
2.100
9.400
Aug 2026
500
1.400
Sep 2026
1.400
2.500
Oct 2026
4.400
6.800
Câte ori sunt vizualate operele lui Jan Matejko?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Jan Matejko?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
69,2%
48,5%
Romantic
7,7%
51,0%
Clasic
7,7%
0,0%
Elegant
7,7%
0,0%
Luxuos
7,7%
0,0%
Nostalgic
0,0%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
16,7%
48,0%
Dramatic
25,0%
40,7%
Sobru
50,0%
5,9%
Contemplativă
8,3%
4,9%
Reconfortant
0,0%
0,5%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
36,0%
56,5%
Umbră difuză
26,0%
29,0%
Lumină moderată
26,0%
9,3%
Echilibru luminos
10,0%
4,8%
Luminos
2,0%
0,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
11,9%
Culori discrete
34,0%
55,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
21,9%
Culori clar saturate
18,0%
10,4%
Culoare intensă
0,0%
0,7%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
73,9%
88,1%
Nuanțe închise
15,2%
7,5%
Culori neutre
8,7%
3,6%
Culori pastelate
2,2%
0,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
38,0%
59,9%
Echilibrat
40,0%
29,0%
Vibrant
22,0%
11,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,0%
37,5%
Nuanțe blânde
18,0%
19,3%
Echilibrat
16,0%
8,9%
Contrast accentuat
16,0%
7,8%
Contrast maxim
34,0%
26,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
4,1%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
10,8%
Armonie echilibrată
18,0%
10,8%
Unitate cromatică puternică
28,0%
61,3%
Paletă unitară
42,0%
13,0%
Care sunt lucrările lui Jan Matejko care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Stańczyk during a ball at t…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Bătălia de la Grunwald [Tan…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
500
Prăbușirea Poloniei
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Constituția de la 3 Mai 1791
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Omagiul prusac
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
0
Copernicus în turnul de la…
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
100
Predica lui Skarga
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
600
Bătăria de la Pskov
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
700
Bitwa pod Grunwaldem (detai…
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
200
300
800
Stańczyk
0
0
0
0
0
0
0
0
2.700
300
1.400
2.500
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Jan Matejko?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
14.900
51,6%
telefoane mobile
12.300
42,6%
tablete
1.700
5,9%
În ce limbi urmăresc oamenii pe Jan Matejko?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
700
17,5%
Poloneză
600
15,0%
Cehă
500
12,5%
Spaniolă
500
12,5%
Engleză
400
10,0%
Italiană
300
7,5%
Rusă
300
7,5%
Finlandeză
200
5,0%
Turcă
200
5,0%
Koreană
100
2,5%
Câți oameni vizionează Jan Matejko în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
500
Mar 20 Oct
800
Mie 21 Oct
200
Joi 22 Oct
400
Vin 23 Oct
500
Sâm 24 Oct
1.500
Dum 25 Oct
700
Lun 26 Oct
400
Mar 27 Oct
1.000
Mie 28 Oct
700
Joi 29 Oct
300
Vin 30 Oct
200
Sâm 31 Oct
800
Dum 1 Noi
600
Lun 2 Noi
300
Mar 3 Noi
500
Mie 4 Noi
100
Joi 5 Noi
300
Vin 6 Noi
500
Sâm 7 Noi
400
Dum 8 Noi (previzualizare)
300
Lun 9 Noi (previzualizare)
200
Mar 10 Noi (previzualizare)
400
Mie 11 Noi (previzualizare)
200
Joi 12 Noi (previzualizare)
200
Vin 13 Noi (previzualizare)
200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
500
Dum 15 Noi (previzualizare)
200
Lun 16 Noi (previzualizare)
200
Mar 17 Noi (previzualizare)
300
Mie 18 Noi (previzualizare)
100
Joi 19 Noi (previzualizare)
100
Vin 20 Noi (previzualizare)
200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
400
Dum 22 Noi (previzualizare)
200
Lun 23 Noi (previzualizare)
100
Mar 24 Noi (previzualizare)
200
Mie 25 Noi (previzualizare)
100
Joi 26 Noi (previzualizare)
100
Vin 27 Noi (previzualizare)
100
Sâm 28 Noi (previzualizare)
300
Întrebări despre Jan Matejko
Care sunt lucrările lui Jan Matejko care atrag cea mai multă atenție?
Stańczyk, cu 9.800 vizualizări (36% din totalul vizualizărilor lui Jan Matejko). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Jan Matejko pe OriginalUniqueArt.com?
28.900 vizite în ultimele douăsprezece luni: 8.500 pe pagina artistului și 20.400 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Jan Matejko?
Oamenii îl urmăresc pe Jan Matejko de pe dispozitive de navigare (52%), telefoane mobile (43%) și tablete (6%); dispozitive de navigare reprezintă 52% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe Jan Matejko?
În Franceză (18%), Poloneză (15%) și Cehă (12%). Franceză conduce cu 18%.
Ce tip de lucrări ale lui Jan Matejko preferă oamenii?
Romantic (Atmosferă): 51% din vizite, față de 8% din catalog.