Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ivan Aivazovski de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ivan Aivazovski: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Valul al nouălea: 6.700 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 8% din vizualizările lui Ivan Aivazovski. Apoi Tempest on the sea at nidht și Lunar night on Capri. În total 95.100 vizualizări: 16.500 pe pagina artistului, 78.600 pe opere. Audiența crește: cu 200% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 54.300 vizualizări. Limbi utilizate de audiență: Suedeză (76%), Engleză (9%) și Rusă (3%). Țările audienței: Suedia (90%), Spania (2%) și Israel (2%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (2%). O preferință iese în evidență: Dramatic (Ton emoțional) atrage 45% din vizite, deși reprezintă doar 17% din catalog.
Ivan Aivazovski: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Ivan Aivazovski pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Ivan Aivazovski de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
3.100
Iul 2026
2.500
51.800
Aug 2026
1.200
8.200
Sep 2026
12.700
15.500
Cum sunt vizionate operele lui Ivan Aivazovski pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Ivan Aivazovski?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
66,7%
44,9%
Dramatic
33,3%
37,4%
Serenitate
0,0%
13,4%
Liniște
0,0%
2,9%
Nostalgic
0,0%
1,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
16,7%
45,3%
Tranchil
0,0%
26,3%
Nostalgic
16,7%
7,9%
Misterios
16,7%
4,6%
Liniștit
0,0%
4,2%
Melancolic
16,7%
3,5%
Romantic
16,7%
3,1%
Speranță și lumină
0,0%
1,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
18,2%
Umbră difuză
12,0%
27,9%
Lumină moderată
36,0%
30,6%
Echilibru luminos
36,0%
18,6%
Luminos
10,0%
4,7%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
27,0%
Culori discrete
36,0%
31,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
22,7%
Culori clar saturate
20,0%
18,9%
Culoare intensă
0,0%
0,4%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
28,2%
38,7%
Culori neutre
53,8%
31,7%
Nuanțe închise
7,7%
22,8%
Culori pastelate
7,7%
4,0%
Monocrom
0,0%
1,7%
Natură
2,6%
1,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
22,0%
25,7%
Echilibrat
50,0%
48,2%
Vibrant
28,0%
26,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
24,0%
13,9%
Nuanțe blânde
24,0%
30,2%
Echilibrat
8,0%
10,0%
Contrast accentuat
14,0%
25,8%
Contrast maxim
30,0%
20,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
16,0%
19,8%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
13,5%
Armonie echilibrată
6,0%
9,9%
Unitate cromatică puternică
42,0%
42,9%
Paletă unitară
22,0%
13,9%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Ivan Aivazovski pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Valul al nouălea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.700
2.500
1.600
Seacape with Full Moon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
400
Rocky Cliffs
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Peter the First to light ou…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
100
A Lunar night in the Crimea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Moonlight in Feodosia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Lunar night in the Crimea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Moonlit Night on the Crimea…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Bay of Naples at moonli…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
200
Creation of the World
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
200
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Ivan Aivazovski?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
74.300
78,1%
telefoane mobile
18.900
19,9%
tablete
1.900
2,0%
Ce limbi folosește publicul lui Ivan Aivazovski?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Suedeză
47.300
76,3%
Engleză
5.500
8,9%
Rusă
2.000
3,2%
Spaniolă
1.700
2,7%
Olandeză
1.000
1,6%
Greacă
800
1,3%
Franceză
600
1,0%
Portugheză
600
1,0%
Bulgară
500
0,8%
Finlandeză
300
0,5%
Cum arată vizitele zilnice la Ivan Aivazovski și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Mie 23 Sep
700
Joi 24 Sep
2.900
Vin 25 Sep
400
Sâm 26 Sep
2.300
Dum 27 Sep
3.200
Lun 28 Sep
1.200
Mar 29 Sep
1.200
Mie 30 Sep
2.200
Joi 1 Oct
800
Vin 2 Oct
1.000
Sâm 3 Oct
1.400
Dum 4 Oct
600
Lun 5 Oct
1.300
Mar 6 Oct
2.100
Mie 7 Oct
900
Joi 8 Oct
1.000
Vin 9 Oct
900
Sâm 10 Oct
6.600
Dum 11 Oct
34.100
Lun 12 Oct
15.800
Mar 13 Oct
9.600
Mie 14 Oct (previzualizare)
3.900
Joi 15 Oct (previzualizare)
4.900
Vin 16 Oct (previzualizare)
2.400
Sâm 17 Oct (previzualizare)
10.600
Dum 18 Oct (previzualizare)
39.100
Lun 19 Oct (previzualizare)
18.900
Mar 20 Oct (previzualizare)
13.300
Mie 21 Oct (previzualizare)
4.800
Joi 22 Oct (previzualizare)
5.900
Vin 23 Oct (previzualizare)
2.900
Sâm 24 Oct (previzualizare)
13.000
Dum 25 Oct (previzualizare)
47.800
Lun 26 Oct (previzualizare)
23.100
Mar 27 Oct (previzualizare)
16.300
Mie 28 Oct (previzualizare)
5.500
Joi 29 Oct (previzualizare)
6.800
Vin 30 Oct (previzualizare)
3.300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
15.000
Dum 1 Noi (previzualizare)
55.100
Lun 2 Noi (previzualizare)
26.600
Mar 3 Noi (previzualizare)
18.800
Ivan Aivazovski: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Ivan Aivazovski?
Valul al nouălea: 6.700 vizualizări, 8% din totalul vizualizărilor lui Ivan Aivazovski. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Ivan Aivazovski?
95.100 în ultimele douăsprezece luni (16.500 pe pagina artistului, 78.600 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Ivan Aivazovski de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduce cu 78%.
Ivan Aivazovski este urmărit în mai multe limbi?
Da: Suedeză (76%), Engleză (9%) și Rusă (3%). Suedeză conduce cu 76%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Ivan Aivazovski?
Da, Dramatic (Ton emoțional): 45% din vizitele pentru 17% din catalog.