Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Hendrick Avercamp de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Hendrick Avercamp: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Scena Iernii pe Canal: 5.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 33% din vizualizările lui Hendrick Avercamp. Apoi Winter Landscape with Skaters și Winter Landscape with Skaters near a Village. În total 16.300 vizualizări: 4.200 pe pagina artistului, 12.100 pe opere. Audiența crește: cu 265% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 6.800 vizualizări. Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (65%), telefoane mobile (26%) și tablete (9%). O preferință iese în evidență: Nostalgic (Ton emoțional) atrage 43% din vizite, deși reprezintă doar 14% din catalog.
Hendrick Avercamp: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Hendrick Avercamp pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Hendrick Avercamp de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
100
Iul 2026
1.400
5.400
Aug 2026
400
900
Sep 2026
400
1.300
Oct 2026
1.800
4.400
Cum sunt vizionate operele lui Hendrick Avercamp pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Hendrick Avercamp?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
36,4%
61,4%
Serenitate
31,8%
26,8%
Liniște
31,8%
11,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
14,3%
43,3%
Tranchil
28,6%
25,2%
Liniștit
33,3%
15,8%
Jucăuș
19,1%
12,6%
Contemplativă
4,8%
1,6%
Plin de bucurie
0,0%
1,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
0,6%
Umbră difuză
12,0%
1,3%
Lumină moderată
16,0%
17,9%
Echilibru luminos
52,0%
71,2%
Luminos
18,0%
9,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
44,0%
35,3%
Culori discrete
40,0%
58,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
5,1%
Culori clar saturate
0,0%
1,3%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
81,2%
94,1%
Nuanțe pământii
14,6%
5,9%
Nuanțe închise
2,1%
0,0%
Monocrom
2,1%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
30,0%
23,7%
Echilibrat
62,0%
71,8%
Vibrant
8,0%
4,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
0,0%
Nuanțe blânde
18,0%
5,1%
Echilibrat
12,0%
3,9%
Contrast accentuat
12,0%
19,2%
Contrast maxim
52,0%
71,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
5,8%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
14,1%
Armonie echilibrată
6,0%
3,9%
Unitate cromatică puternică
52,0%
71,2%
Paletă unitară
24,0%
5,1%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Hendrick Avercamp pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Peisaj de iarnă cu patini
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Scena Iernii pe Canal
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
800
2.800
Winter Landscape with Skate…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
500
Winter Scene
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Winter Landscape with Skate…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
100
A Scene on the Ice near a T…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Winter Scene at Yselmuiden
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
100
Winter Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Winter Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Winter Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Hendrick Avercamp?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
10.600
65,0%
telefoane mobile
4.200
25,8%
tablete
1.500
9,2%
Ce limbi folosește publicul lui Hendrick Avercamp?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
500
31,2%
Olandeză
400
25,0%
Germană
300
18,8%
Engleză
100
6,2%
Franceză
100
6,2%
Română
100
6,2%
Suedeză
100
6,2%
Cum arată vizitele zilnice la Hendrick Avercamp și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct
1.400
Sâm 17 Oct
900
Dum 18 Oct
800
Lun 19 Oct
700
Mar 20 Oct
400
Mie 21 Oct
200
Joi 22 Oct
500
Vin 23 Oct
1.000
Sâm 24 Oct
200
Dum 25 Oct
100
Lun 26 Oct
200
Mar 27 Oct
100
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
300
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
500
Dum 1 Noi
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Sâm 7 Noi (previzualizare)
100
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Hendrick Avercamp: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Hendrick Avercamp?
Scena Iernii pe Canal: 5.200 vizualizări, 33% din totalul vizualizărilor lui Hendrick Avercamp. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Hendrick Avercamp?
16.300 în ultimele douăsprezece luni (4.200 pe pagina artistului, 12.100 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Hendrick Avercamp de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (65%), telefoane mobile (26%) și tablete (9%); dispozitive de navigare conduce cu 65%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Hendrick Avercamp?
Da, Nostalgic (Ton emoțional): 43% din vizitele pentru 14% din catalog.