Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Guercino de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Guercino: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Saint Paul: 1.300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 37% din vizualizările lui Guercino. Apoi Et in Arcadia Ego și LA VISION DE SAINT JEROME. În total 2.100 vizualizări: 500 pe pagina artistului, 1.600 pe opere. Luna de vârf: Iul 2026 cu 600 vizualizări. O preferință iese în evidență: Seren (Contrast) atrage 43% din vizite, deși reprezintă doar 11% din catalog.
Guercino: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Guercino pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
-
1
Saint Paul
1.300 vizualizări · 37,1%
-
2
Et in Arcadia Ego, 1622
600 vizualizări · 17,1%
-
3
LA VISION DE SAINT JEROME
300 vizualizări · 8,6%
-
4
Hersilie Separând Romulus și Tatinius
200 vizualizări · 5,7%
-
5
LA RESURRECTION DE LAZARE
200 vizualizări · 5,7%
-
6
Sfântul Francisc în extaz și Sfântul Benedict cu un înger muzician
200 vizualizări · 5,7%
-
7
SAINT PAUL
200 vizualizări · 5,7%
-
8
Casino Aurora. Ground floor. Guercino
100 vizualizări · 2,9%
-
9
Self-Portrait before a Painting of Amor Fedele
100 vizualizări · 2,9%
-
10
Cleopatra and Octavian
100 vizualizări · 2,9%
Cum se modifică audiența lui Guercino de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 100 |
| Iul 2026 | 200 | 400 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 600 |
| Oct 2026 | 200 | 400 |
Cum sunt vizionate operele lui Guercino pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Guercino?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sacru | 33,3% | 46,7% |
| Contemplativă | 13,3% | 40,0% |
| Dramatic | 20,0% | 13,3% |
| Reconfortant | 6,7% | 0,0% |
| Melancolic | 6,7% | 0,0% |
| Misterios | 6,7% | 0,0% |
| Romantic | 6,7% | 0,0% |
| Tensiune și neliniște | 6,7% | 0,0% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 57,9% | 88,6% |
| Umbră difuză | 31,6% | 8,6% |
| Lumină moderată | 7,9% | 2,9% |
| Echilibru luminos | 2,6% | 0,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 31,6% | 37,1% |
| Culori discrete | 57,9% | 57,1% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 10,5% | 5,7% |
| Culori clar saturate | 0,0% | 0,0% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 60,5% | 88,6% |
| Echilibrat | 39,5% | 11,4% |
| Vibrant | 0,0% | 0,0% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 10,5% | 42,9% |
| Nuanțe blânde | 21,1% | 17,1% |
| Echilibrat | 21,1% | 2,9% |
| Contrast accentuat | 28,9% | 31,4% |
| Contrast maxim | 18,4% | 5,7% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 7,9% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 7,9% | 5,7% |
| Armonie echilibrată | 13,2% | 22,9% |
| Unitate cromatică puternică | 63,2% | 65,7% |
| Paletă unitară | 7,9% | 5,7% |
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Guercino pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Et in Arcadia Ego | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 200 |
| SAINT PAUL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venus and Cupid | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St Joseph with the Christ C… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Entombment of Christ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erminia Finds the Wounded T… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St William of Aquitaine Rec… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Magdalene contemplating the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Joseph and Potiphar's Wife | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Caritas, Guercino (copy aft… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ce limbi folosește publicul lui Guercino?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Engleză | 200 | 100,0% |
Cum arată vizitele zilnice la Guercino și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 100 |
| Lun 19 Oct | 100 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 200 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 100 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi | 0 |
| Mar 3 Noi | 0 |
| Mie 4 Noi | 0 |
| Joi 5 Noi | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 26 Noi (previzualizare) | 0 |
Guercino: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Guercino?
- Saint Paul: 1.300 vizualizări, 37% din totalul vizualizărilor lui Guercino. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Guercino?
- 2.100 în ultimele douăsprezece luni (500 pe pagina artistului, 1.600 pe operele de artă).
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Guercino?
- Da, Seren (Contrast): 43% din vizitele pentru 11% din catalog.