Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Giovanni Fattori de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Giovanni Fattori: publicul într-o privire
In vedetta (also known as Il Muro Bianco) atrage cele mai multe priviri: 2.300 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 27% din totalul vizualizărilor lui Giovanni Fattori pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Libecciata și Rest in Maremma. Giovanni Fattori a atras 7.800 vizite: 400 pe pagina artistului și 7.400 pe lucrările individuale. Mai puțini vizitatori în ultima perioadă: numărul de vizite a scăzut cu 40%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 6.200 vizite. Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (12%) și tablete (3%). Publicul tinde spre Tranchil (Ton emoțional): 55% din vizite, pentru 0% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Giovanni Fattori care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Giovanni Fattori cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
-
1
In vedetta (also known as Il Muro Bianco), 1872
2.300 vizualizări · 26,7%
-
2
Libecciata, 1880
600 vizualizări · 7,0%
-
3
Rest in Maremma
500 vizualizări · 5,8%
-
4
Mandrie Maremmane (also known as I Butteri), 1893
300 vizualizări · 3,5%
-
5
La torre rossa (also known as La torre del Marzocco), 1875
300 vizualizări · 3,5%
-
6
Il Riposo, 1887
200 vizualizări · 2,3%
-
7
Self-portrait at sixty-nine years
200 vizualizări · 2,3%
-
8
Diego Martelli in Castiglioncello
200 vizualizări · 2,3%
-
9
Roman wagons
200 vizualizări · 2,3%
-
10
haystack
200 vizualizări · 2,3%
Câți oameni vizionează pe Giovanni Fattori în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 400 | 5.800 |
| Aug 2026 | 0 | 1.000 |
| Sep 2026 | 0 | 600 |
Câte ori sunt vizualate operele lui Giovanni Fattori?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Giovanni Fattori?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Tranchil | 0,0% | 54,5% |
| Liniștit | 50,0% | 18,2% |
| Melancolic | 50,0% | 9,1% |
| Contemplativă | 0,0% | 18,2% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 12,0% | 2,3% |
| Umbră difuză | 34,0% | 25,6% |
| Lumină moderată | 34,0% | 26,7% |
| Echilibru luminos | 20,0% | 18,6% |
| Luminos | 0,0% | 26,7% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 4,0% | 4,7% |
| Culori discrete | 24,0% | 38,4% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 34,0% | 23,3% |
| Culori clar saturate | 38,0% | 33,7% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe închise | 39,0% | 31,2% |
| Nuanțe pământii | 46,3% | 26,0% |
| Culori neutre | 12,2% | 41,6% |
| Culori pastelate | 2,4% | 1,3% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 6,0% | 5,8% |
| Echilibrat | 50,0% | 54,6% |
| Vibrant | 44,0% | 39,5% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 8,0% | 5,8% |
| Nuanțe blânde | 14,0% | 7,0% |
| Echilibrat | 20,0% | 38,4% |
| Contrast accentuat | 14,0% | 19,8% |
| Contrast maxim | 44,0% | 29,1% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 6,0% | 32,6% |
| Paletă de culori delicate mixate | 10,0% | 12,8% |
| Armonie echilibrată | 12,0% | 10,5% |
| Unitate cromatică puternică | 56,0% | 22,1% |
| Paletă unitară | 16,0% | 22,1% |
Care sunt lucrările lui Giovanni Fattori care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Self Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| French Soldiers in 1859 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Il Riposo | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Libecciata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 100 |
| Sketch of the holm oak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Farmers in the woods | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Signora Martelli in Castigl… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The evening prayer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lord in the woods | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-portrait at sixty-nine… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Giovanni Fattori?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 6.700 | 85,9% |
| telefoane mobile | 900 | 11,5% |
| tablete | 200 | 2,6% |
În ce limbi urmăresc oamenii pe Giovanni Fattori?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câți oameni vizionează Giovanni Fattori în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 24 Sep | 200 |
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 100 |
| Joi 1 Oct | 100 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 100 |
| Lun 5 Oct | 100 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 0 |
| Joi 8 Oct | 200 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Giovanni Fattori
Care sunt lucrările lui Giovanni Fattori care atrag cea mai multă atenție?
- In vedetta (also known as Il Muro Bianco), cu 2.300 vizualizări (27% din totalul vizualizărilor lui Giovanni Fattori). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Giovanni Fattori pe OriginalUniqueArt.com?
- 7.800 vizite în ultimele douăsprezece luni: 400 pe pagina artistului și 7.400 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Giovanni Fattori?
- Oamenii îl urmăresc pe Giovanni Fattori de pe dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (12%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 86% din vizite.
Ce tip de lucrări ale lui Giovanni Fattori preferă oamenii?
- Tranchil (Ton emoțional): 55% din vizite, față de 0% din catalog.