Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Giorgio Morandi de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Giorgio Morandi: ce an de vizite a fost
Untitled (865) este lucrarea cea mai vizualizată: 400 vizualizări într-un an, 24% din toată atenția acordată lui Giorgio Morandi. Urmează Untitled (253) și Still life. Pagina artistului a primit 500 vizite, iar operele 1.200: 1.700 în total. Atenția a scăzut cu 50% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 1.100 vizite. Aceștia preferă Contrast maxim (Contrast): 29% din vizite față de 14% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Giorgio Morandi
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Giorgio Morandi.
-
1
Untitled (865)
400 vizualizări · 23,5%
-
2
Untitled (253)
300 vizualizări · 17,6%
-
3
Still life
200 vizualizări · 11,8%
-
4
Natura morta metafisica, 1918
100 vizualizări · 5,9%
-
5
Autoritratto
100 vizualizări · 5,9%
-
6
Still Life, 1955
100 vizualizări · 5,9%
-
7
Still Life, 1943
100 vizualizări · 5,9%
-
8
Untitled (640)
100 vizualizări · 5,9%
-
9
Untitled (517)
100 vizualizări · 5,9%
-
10
Natura Morta a Grandi Segni, 1931
100 vizualizări · 5,9%
Când vizitează oamenii pagina lui Giorgio Morandi?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 500 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 400 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
Când sunt expuse lucrările lui Giorgio Morandi?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Giorgio Morandi?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 0,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 5,6% | 0,0% |
| Lumină moderată | 27,8% | 35,3% |
| Echilibru luminos | 44,4% | 52,9% |
| Luminos | 22,2% | 11,8% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 55,6% | 64,7% |
| Culori discrete | 27,8% | 23,5% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 13,9% | 5,9% |
| Culori clar saturate | 2,8% | 5,9% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Culori neutre | 58,1% | 62,5% |
| Nuanțe pământii | 16,1% | 18,8% |
| Monocrom | 19,4% | 12,5% |
| Nuanțe închise | 3,2% | 6,2% |
| Culori pastelate | 3,2% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 44,4% | 52,9% |
| Echilibrat | 41,7% | 35,3% |
| Vibrant | 13,9% | 11,8% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 44,4% | 35,3% |
| Nuanțe blânde | 19,4% | 29,4% |
| Echilibrat | 13,9% | 5,9% |
| Contrast accentuat | 8,3% | 0,0% |
| Contrast maxim | 13,9% | 29,4% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 2,8% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 5,6% | 0,0% |
| Armonie echilibrată | 2,8% | 0,0% |
| Unitate cromatică puternică | 22,2% | 29,4% |
| Paletă unitară | 66,7% | 70,6% |
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Giorgio Morandi, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Natura morta metafisica | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autoritratto | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life with Bottles | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Still Life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este urmărit Giorgio Morandi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite zilnice primește Giorgio Morandi și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 100 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 100 |
| Joi 8 Oct | 500 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 100 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 0 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 100 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 100 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Giorgio Morandi
Care este cea mai vizitată operă a lui Giorgio Morandi?
- Untitled (865) în primul rând, cu 400 vizualizări, reprezentând 24% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Giorgio Morandi pe OriginalUniqueArt.com?
- 1.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 500 pe pagina artistului, 1.200 la opere.
Ce lucrări ale lui Giorgio Morandi se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
- Lucrurile descrise ca Contrast maxim (Contrast) primesc 29% din vizite pentru 14% din catalog.