Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Gino Severini de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Gino Severini: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este The Pan Pan at the Monico: 1.900 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 18% din vizualizările lui Gino Severini. Apoi Sea = Dancer și Dancer = Propeller = Sea. În total 12.500 vizualizări: 7.500 pe pagina artistului, 5.000 pe opere. Audiența crește: cu 83% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 4.600 vizualizări. Limbi utilizate de audiență: Italiană (29%), Koreană (22%) și Spaniolă (12%). Țările audienței: Italia (28%), Coreea de Sud (21%) și Franţa (13%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (57%), telefoane mobile (40%) și tablete (3%). O preferință iese în evidență: Contrast maxim (Contrast) atrage 88% din vizite, deși reprezintă doar 58% din catalog.
Gino Severini: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Gino Severini pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
-
1
The Pan Pan at the Monico, 1959
1.900 vizualizări · 18,3%
-
2
Sea = Dancer, 1914
1.400 vizualizări · 13,5%
-
3
Dancer = Propeller = Sea, 1915
1.300 vizualizări · 12,5%
-
4
Lancers
800 vizualizări · 7,7%
-
5
Armored Train in Action, 1915
500 vizualizări · 4,8%
-
6
Mosaic at the Church of St. Mark, Cortona, Italy
500 vizualizări · 4,8%
-
7
Waltz
400 vizualizări · 3,8%
-
8
North-South
300 vizualizări · 2,9%
-
9
Ballerina in Blue, 1912
300 vizualizări · 2,9%
-
10
Train of the Wounded, 1913
300 vizualizări · 2,9%
Cum se modifică audiența lui Gino Severini de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 100 |
| Iul 2026 | 1.200 | 3.400 |
| Aug 2026 | 200 | 700 |
| Sep 2026 | 2.100 | 300 |
| Oct 2026 | 3.900 | 500 |
Cum sunt vizionate operele lui Gino Severini pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Gino Severini?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 4,0% | 0,0% |
| Umbră difuză | 14,0% | 36,5% |
| Lumină moderată | 56,0% | 47,1% |
| Echilibru luminos | 18,0% | 12,5% |
| Luminos | 8,0% | 3,9% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 34,0% | 13,5% |
| Culori discrete | 26,0% | 30,8% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 30,0% | 41,3% |
| Culori clar saturate | 10,0% | 14,4% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 45,0% | 54,4% |
| Culori neutre | 40,0% | 25,0% |
| Nuanțe închise | 10,0% | 20,6% |
| Culori metalice | 2,5% | 0,0% |
| Culori pastelate | 2,5% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 28,0% | 8,6% |
| Echilibrat | 54,0% | 73,1% |
| Vibrant | 18,0% | 18,3% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 4,0% | 0,0% |
| Nuanțe blânde | 8,0% | 1,0% |
| Echilibrat | 8,0% | 1,9% |
| Contrast accentuat | 22,0% | 9,6% |
| Contrast maxim | 58,0% | 87,5% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 54,0% | 48,1% |
| Paletă de culori delicate mixate | 18,0% | 39,4% |
| Armonie echilibrată | 16,0% | 9,6% |
| Unitate cromatică puternică | 6,0% | 2,9% |
| Paletă unitară | 6,0% | 0,0% |
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Gino Severini pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Pan Pan at the Monico | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.400 | 0 | 0 | 0 |
| Armored Train in Action | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Waltz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Lancers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 400 | 0 | 0 |
| Sea = Dancer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Woman with Green Plant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The bear dance at the Mouli… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Memories of Travel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Haunting Dancer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Concert | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Gino Severini?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
| Dispozitiv | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| dispozitive de navigare | 7.100 | 56,8% |
| telefoane mobile | 5.000 | 40,0% |
| tablete | 400 | 3,2% |
Ce limbi folosește publicul lui Gino Severini?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
| Limbă | Vizite | Distribuie |
|---|---|---|
| Italiană | 1.200 | 29,3% |
| Koreană | 900 | 22,0% |
| Spaniolă | 500 | 12,2% |
| Franceză | 500 | 12,2% |
| Engleză | 200 | 4,9% |
| Croată | 200 | 4,9% |
| Poloneză | 200 | 4,9% |
| Daneză | 100 | 2,4% |
| Germană | 100 | 2,4% |
| Olandeză | 100 | 2,4% |
Cum arată vizitele zilnice la Gino Severini și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Joi 15 Oct | 700 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 100 |
| Dum 18 Oct | 100 |
| Lun 19 Oct | 300 |
| Mar 20 Oct | 100 |
| Mie 21 Oct | 100 |
| Joi 22 Oct | 1.000 |
| Vin 23 Oct | 400 |
| Sâm 24 Oct | 100 |
| Dum 25 Oct | 200 |
| Lun 26 Oct | 300 |
| Mar 27 Oct | 200 |
| Mie 28 Oct | 300 |
| Joi 29 Oct | 300 |
| Vin 30 Oct | 200 |
| Sâm 31 Oct | 600 |
| Dum 1 Noi | 500 |
| Lun 2 Noi | 300 |
| Mar 3 Noi | 400 |
| Mie 4 Noi | 400 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 1.000 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 300 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 400 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 400 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 400 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 300 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 400 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 1.100 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 300 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 500 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 500 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 500 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 400 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 500 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 1.200 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 400 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 500 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 500 |
| Lun 23 Noi (previzualizare) | 600 |
| Mar 24 Noi (previzualizare) | 400 |
| Mie 25 Noi (previzualizare) | 500 |
Gino Severini: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Gino Severini?
- The Pan Pan at the Monico: 1.900 vizualizări, 18% din totalul vizualizărilor lui Gino Severini. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Gino Severini?
- 12.500 în ultimele douăsprezece luni (7.500 pe pagina artistului, 5.000 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Gino Severini de pe un telefon sau de pe un computer?
- Pe ambele: dispozitive de navigare (57%), telefoane mobile (40%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduce cu 57%.
Gino Severini este urmărit în mai multe limbi?
- Da: Italiană (29%), Koreană (22%) și Spaniolă (12%). Italiană conduce cu 29%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Gino Severini?
- Da, Contrast maxim (Contrast): 88% din vizitele pentru 58% din catalog.