Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Frederic Remington de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Frederic Remington: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este The Wolves Sniffed Along on the Trail, but Came No Closer: 1.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 4% din vizualizările lui Frederic Remington. Apoi The Old Stage-Coach of the Plains și His First Lesson. În total 28.800 vizualizări: 4.100 pe pagina artistului, 24.700 pe opere. Audiența crește: cu 35% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 18.100 vizualizări. Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%). O preferință iese în evidență: Liniște (Atmosferă) atrage 28% din vizite, deși reprezintă doar 10% din catalog.
Frederic Remington: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Frederic Remington pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Frederic Remington de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.100
Iul 2026
2.000
16.100
Aug 2026
200
4.700
Sep 2026
700
1.300
Oct 2026
1.200
1.500
Cum sunt vizionate operele lui Frederic Remington pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Frederic Remington?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
47,6%
32,9%
Liniște
9,5%
28,3%
Nostalgic
19,1%
21,9%
Serenitate
14,3%
14,6%
Romantic
0,0%
1,4%
Terțoase
9,5%
0,0%
Impactant
0,0%
0,5%
Elegant
0,0%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
14,3%
22,4%
Melancolic
4,8%
17,8%
Contemplativă
19,1%
15,1%
Impunător
19,1%
11,9%
Liniștit
4,8%
10,1%
Dramatic
4,8%
4,6%
Energic
0,0%
4,6%
Tensiune și neliniște
4,8%
3,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
14,1%
Umbră difuză
6,0%
10,5%
Lumină moderată
20,0%
18,6%
Echilibru luminos
32,0%
29,1%
Luminos
38,0%
27,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
45,8%
Culori discrete
18,0%
14,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
32,0%
25,2%
Culori clar saturate
8,0%
14,1%
Culoare intensă
0,0%
0,3%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
73,8%
73,8%
Nuanțe pământii
11,9%
8,6%
Culori pastelate
11,9%
8,6%
Nuanțe închise
2,4%
6,8%
Natură
0,0%
1,8%
Monocrom
0,0%
0,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
36,0%
39,5%
Echilibrat
38,0%
31,1%
Vibrant
26,0%
29,4%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
17,0%
Nuanțe blânde
10,0%
21,6%
Echilibrat
6,0%
8,8%
Contrast accentuat
24,0%
15,7%
Contrast maxim
48,0%
36,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
15,0%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
14,7%
Armonie echilibrată
10,0%
10,1%
Unitate cromatică puternică
28,0%
41,2%
Paletă unitară
36,0%
18,9%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Frederic Remington pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
The Old Stage-Coach of the…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
600
100
0
Coming Through the Rye
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Broncho Buster
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Trooper
0
0
0
0
0
0
0
100
400
0
0
0
The Charge of the Rough Rid…
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
100
Hunter’s Supper
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
100
Fight for the Waterhole
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Trooper of the Plains
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Grass Fire
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
0
The Broncho Buster
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Frederic Remington?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
25.200
87,5%
telefoane mobile
3.200
11,1%
tablete
400
1,4%
Ce limbi folosește publicul lui Frederic Remington?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
400
33,3%
Italiană
200
16,7%
Japoneză
200
16,7%
Germană
100
8,3%
Engleză
100
8,3%
Spaniolă
100
8,3%
Slovacă
100
8,3%
Cum arată vizitele zilnice la Frederic Remington și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Lun 12 Oct
400
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
100
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
300
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
700
Mar 20 Oct
100
Mie 21 Oct
100
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
200
Lun 26 Oct
400
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
200
Sâm 31 Oct
200
Dum 1 Noi
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
500
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Sâm 7 Noi (previzualizare)
100
Dum 8 Noi (previzualizare)
100
Lun 9 Noi (previzualizare)
600
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
100
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
100
Dum 15 Noi (previzualizare)
200
Lun 16 Noi (previzualizare)
600
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
100
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
100
Dum 22 Noi (previzualizare)
200
Frederic Remington: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Frederic Remington?
The Wolves Sniffed Along on the Trail, but Came No Closer: 1.200 vizualizări, 4% din totalul vizualizărilor lui Frederic Remington. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Frederic Remington?
28.800 în ultimele douăsprezece luni (4.100 pe pagina artistului, 24.700 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Frederic Remington de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduce cu 88%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Frederic Remington?
Da, Liniște (Atmosferă): 28% din vizitele pentru 10% din catalog.