Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Esaias Van De Velde de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Esaias Van De Velde: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Battle of Lekkerbeetje, Vughterheide (Netherlands): 300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 16% din vizualizările lui Esaias Van De Velde. Apoi Merry Company Banqueting on a Terrace și The Ambush of a Wagon Train. În total 2.300 vizualizări: 600 pe pagina artistului, 1.700 pe opere. Audiența scade: cu 50% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 2.000 vizualizări. O preferință iese în evidență: Dramatic (Atmosferă) atrage 40% din vizite, deși reprezintă doar 14% din catalog.
Esaias Van De Velde: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Esaias Van De Velde pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Esaias Van De Velde de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
600
1.400
Aug 2026
0
200
Sep 2026
0
100
Cum sunt vizionate operele lui Esaias Van De Velde pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Esaias Van De Velde?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
14,3%
40,0%
Luxuos
14,3%
40,0%
Serenitate
28,6%
20,0%
Liniște
28,6%
0,0%
Elegant
14,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
42,9%
20,0%
Dramatic
14,3%
40,0%
Plin de bucurie
14,3%
40,0%
Contemplativă
14,3%
0,0%
Tranchil
14,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
0,0%
Umbră difuză
10,0%
21,1%
Lumină moderată
36,0%
0,0%
Echilibru luminos
38,0%
57,9%
Luminos
14,0%
21,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
60,0%
52,6%
Culori discrete
24,0%
15,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
14,0%
15,8%
Culori clar saturate
2,0%
15,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
64,4%
70,6%
Nuanțe pământii
33,3%
11,8%
Culori pastelate
2,2%
17,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
48,0%
47,4%
Echilibrat
46,0%
36,8%
Vibrant
6,0%
15,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
0,0%
0,0%
Nuanțe blânde
18,0%
21,1%
Echilibrat
12,0%
5,3%
Contrast accentuat
30,0%
42,1%
Contrast maxim
40,0%
31,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
10,5%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
0,0%
Armonie echilibrată
14,0%
5,3%
Unitate cromatică puternică
30,0%
36,8%
Paletă unitară
42,0%
47,4%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Esaias Van De Velde pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Merry Company Banqueting on…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Ferry Boat (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ferry Boat
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Garden Party before a Palace
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ferry Boat (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Winter Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Winter landscape with farmh…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Militia in the dunes in amb…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Ambush of a Wagon Train
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The robbery
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Ce limbi folosește publicul lui Esaias Van De Velde?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
100
100,0%
Cum arată vizitele zilnice la Esaias Van De Velde și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
0
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct (previzualizare)
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Esaias Van De Velde: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Esaias Van De Velde?
Battle of Lekkerbeetje, Vughterheide (Netherlands): 300 vizualizări, 16% din totalul vizualizărilor lui Esaias Van De Velde. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Esaias Van De Velde?
2.300 în ultimele douăsprezece luni (600 pe pagina artistului, 1.700 pe operele de artă).
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Esaias Van De Velde?
Da, Dramatic (Atmosferă): 40% din vizitele pentru 14% din catalog.