Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Emil Nolde de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Emil Nolde: publicul într-o privire
Grădina de flori (Fata și spălarea) atrage cele mai multe priviri: 14.200 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 20% din totalul vizualizărilor lui Emil Nolde pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Batjocorirea lui Hristos și Masks. Emil Nolde a atras 75.500 vizite: 18.500 pe pagina artistului și 57.000 pe lucrările individuale. Mai mulți spectatori în fiecare lună: vizitele au crescut cu 82% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 26.300 vizite. Publicul citește în Engleză (31%), Germană (12%) și Italiană (10%). Publicul urmărește din Statele Unite ale Americii (15%), Germania (14%) și Italia (11%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (61%), telefoane mobile (35%) și tablete (4%). Publicul tinde spre Vibrant (Intensitatea culorii): 56% din vizite, pentru 22% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui Emil Nolde care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Emil Nolde cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
Câți oameni vizionează pe Emil Nolde în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
600
Iul 2026
2.300
24.000
Aug 2026
700
8.300
Sep 2026
5.600
8.400
Oct 2026
9.800
15.700
Câte ori sunt vizualate operele lui Emil Nolde?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui Emil Nolde?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
62,5%
54,8%
Impactant
25,0%
32,1%
Nostalgic
12,5%
4,4%
Romantic
0,0%
4,6%
Serenitate
0,0%
2,9%
Liniște
0,0%
1,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Plin de bucurie
12,5%
31,9%
Dramatic
0,0%
30,0%
Melancolic
12,5%
10,0%
Misterios
12,5%
7,5%
Pasionat
25,0%
6,5%
Nostalgic
0,0%
4,4%
Tranchil
0,0%
2,9%
Tensiune și neliniște
12,5%
2,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
24,0%
24,7%
Umbră difuză
38,0%
36,6%
Lumină moderată
22,0%
34,0%
Echilibru luminos
10,0%
3,2%
Luminos
6,0%
1,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
24,0%
3,5%
Culori discrete
8,0%
7,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
32,0%
22,1%
Culori clar saturate
34,0%
66,3%
Culoare intensă
2,0%
0,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe închise
50,0%
79,7%
Nuanțe pământii
26,5%
14,8%
Culori neutre
20,6%
4,7%
Natură
0,0%
0,5%
Culori pastelate
0,0%
0,3%
Monocrom
2,9%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
28,0%
5,4%
Echilibrat
50,0%
38,8%
Vibrant
22,0%
55,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
7,9%
Nuanțe blânde
20,0%
51,9%
Echilibrat
12,0%
2,9%
Contrast accentuat
18,0%
19,9%
Contrast maxim
42,0%
17,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
36,0%
28,3%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
38,8%
Armonie echilibrată
22,0%
8,2%
Unitate cromatică puternică
20,0%
20,4%
Paletă unitară
6,0%
4,3%
Care sunt lucrările lui Emil Nolde care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Sunset
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Sea with Red Sky
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Couple on the beach
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Masks
0
0
0
0
0
0
0
100
500
100
600
1.600
Christ among the Children
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
500
500
The Great Gardener
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Light-flooded Sea (Green)
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
Marshy Landscape under the…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
100
Animal and Figures
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Anna Wieds Garden
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
300
100
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Emil Nolde?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
45.800
60,7%
telefoane mobile
26.500
35,1%
tablete
3.200
4,2%
În ce limbi urmăresc oamenii pe Emil Nolde?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.900
31,2%
Germană
1.100
11,8%
Italiană
900
9,7%
Poloneză
800
8,6%
Franceză
500
5,4%
Norwegian
500
5,4%
Spaniolă
300
3,2%
Olandeză
300
3,2%
Portugheză
300
3,2%
Greacă
200
2,2%
Câți oameni vizionează Emil Nolde în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Dum 11 Oct
1.300
Lun 12 Oct
900
Mar 13 Oct
2.300
Mie 14 Oct
1.600
Joi 15 Oct
700
Vin 16 Oct
700
Sâm 17 Oct
400
Dum 18 Oct
500
Lun 19 Oct
1.400
Mar 20 Oct
1.500
Mie 21 Oct
1.000
Joi 22 Oct
1.400
Vin 23 Oct
900
Sâm 24 Oct
1.400
Dum 25 Oct
2.500
Lun 26 Oct
300
Mar 27 Oct
1.200
Mie 28 Oct
2.100
Joi 29 Oct
1.500
Vin 30 Oct
900
Sâm 31 Oct
1.300
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.800
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 3 Noi (previzualizare)
2.100
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.900
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.500
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.000
Sâm 7 Noi (previzualizare)
1.300
Dum 8 Noi (previzualizare)
1.900
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 10 Noi (previzualizare)
2.200
Mie 11 Noi (previzualizare)
2.100
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.600
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.100
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.400
Dum 15 Noi (previzualizare)
2.000
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.200
Mar 17 Noi (previzualizare)
2.300
Mie 18 Noi (previzualizare)
2.200
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.700
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.200
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.400
Întrebări despre Emil Nolde
Care sunt lucrările lui Emil Nolde care atrag cea mai multă atenție?
Grădina de flori (Fata și spălarea), cu 14.200 vizualizări (20% din totalul vizualizărilor lui Emil Nolde). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe Emil Nolde pe OriginalUniqueArt.com?
75.500 vizite în ultimele douăsprezece luni: 18.500 pe pagina artistului și 57.000 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Emil Nolde?
Oamenii îl urmăresc pe Emil Nolde de pe dispozitive de navigare (61%), telefoane mobile (35%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 61% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe Emil Nolde?
În Engleză (31%), Germană (12%) și Italiană (10%). Engleză conduce cu 31%.
Ce tip de lucrări ale lui Emil Nolde preferă oamenii?
Vibrant (Intensitatea culorii): 56% din vizite, față de 22% din catalog.