Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui El Lissitzky de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
El Lissitzky: publicul într-o privire
Proun 19D atrage cele mai multe priviri: 3.500 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 9% din totalul vizualizărilor lui El Lissitzky pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Proun 1 C și Învinge Albiștii cu Cuneacul Roșu. El Lissitzky a atras 63.000 vizite: 33.600 pe pagina artistului și 29.400 pe lucrările individuale. Mai mulți spectatori în fiecare lună: vizitele au crescut cu 24% de la Sep 2026 la Oct 2026. Cea mai agitată lună a fost Oct 2026, cu 19.100 vizite. Publicul citește în Engleză (20%), Portugheză (13%) și Spaniolă (12%). Publicul urmărește din Portugalia (11%), Coreea de Sud (9%) și Germania (6%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (20%) și tablete (5%). Publicul tinde spre Liniște (Atmosferă): 18% din vizite, pentru 4% din catalogul artistului.
Cele 10 opere ale lui El Lissitzky care atrag cele mai multe priviri
Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui El Lissitzky cele mai accesate, în ordine descrescătoare.
Câți oameni vizionează pe El Lissitzky în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vezi cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
1.000
Iul 2026
7.600
9.600
Aug 2026
7.700
2.500
Sep 2026
7.800
7.600
Oct 2026
10.400
8.700
Câte ori sunt vizualate operele lui El Lissitzky?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de lucrări aleg urmăritorii lui El Lissitzky?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vezi cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Minimalist
34,0%
36,4%
Modern
27,7%
21,2%
Liniște
4,3%
18,5%
Impactant
10,6%
13,0%
Industrial
4,3%
7,6%
Dramatic
8,5%
1,9%
Elegant
4,3%
0,5%
Nostalgic
2,1%
0,5%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
44,9%
55,9%
Energic
22,4%
25,9%
Liniștit
18,4%
15,0%
Impunător
4,1%
1,1%
Misterios
2,0%
1,1%
Dramatic
4,1%
0,5%
Melancolic
2,0%
0,5%
Sobru
2,0%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
1,6%
Umbră difuză
6,0%
1,3%
Lumină moderată
16,0%
13,1%
Echilibru luminos
38,0%
39,0%
Luminos
38,0%
44,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
46,0%
45,2%
Culori discrete
24,0%
17,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
17,9%
Culori clar saturate
4,0%
10,7%
Culoare intensă
2,0%
8,8%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
70,5%
64,2%
Nuanțe pământii
18,2%
20,8%
Culori pastelate
9,1%
10,7%
Nuanțe închise
0,0%
3,5%
Monocrom
2,3%
0,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
26,0%
32,6%
Echilibrat
50,0%
32,6%
Vibrant
24,0%
34,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
18,0%
12,3%
Nuanțe blânde
14,0%
23,0%
Echilibrat
10,0%
4,3%
Contrast accentuat
22,0%
16,6%
Contrast maxim
36,0%
43,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
9,4%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
11,2%
Armonie echilibrată
8,0%
6,4%
Unitate cromatică puternică
34,0%
24,9%
Paletă unitară
34,0%
48,1%
Care sunt lucrările lui El Lissitzky care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vezi cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Kestnermappe Proun, Rob. Le…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
1.300
Proun 4 B
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
100
Învinge Albiștii cu Cuneacu…
0
0
0
0
0
0
0
100
200
200
400
1.000
Proun
0
0
0
0
0
0
0
0
300
200
600
700
Toate copiilor
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
100
200
Proun 19D
0
0
0
0
0
0
0
0
600
200
1.000
700
Proun 30
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
200
0
Kestnermappe Proun, Rob. Le…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Wendingen
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
100
500
Cover of the book 'Teyashim…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
100
Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe El Lissitzky?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vezi cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
47.200
74,9%
telefoane mobile
12.700
20,2%
tablete
3.100
4,9%
În ce limbi urmăresc oamenii pe El Lissitzky?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vezi cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.800
20,2%
Portugheză
1.200
13,5%
Spaniolă
1.100
12,4%
Koreană
800
9,0%
Franceză
500
5,6%
Chinese
500
5,6%
Rusă
400
4,5%
Japoneză
300
3,4%
Olandeză
300
3,4%
Turcă
300
3,4%
Câți oameni vizionează El Lissitzky în fiecare zi și ce se anticipează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vezi cifrele
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
900
Lun 19 Oct
600
Mar 20 Oct
1.100
Mie 21 Oct
800
Joi 22 Oct
1.000
Vin 23 Oct
900
Sâm 24 Oct
1.100
Dum 25 Oct
900
Lun 26 Oct
800
Mar 27 Oct
700
Mie 28 Oct
500
Joi 29 Oct
1.900
Vin 30 Oct
200
Sâm 31 Oct
1.000
Dum 1 Noi
800
Lun 2 Noi
900
Mar 3 Noi
1.200
Mie 4 Noi
2.000
Joi 5 Noi
300
Vin 6 Noi
300
Sâm 7 Noi
900
Dum 8 Noi (previzualizare)
900
Lun 9 Noi (previzualizare)
800
Mar 10 Noi (previzualizare)
1.000
Mie 11 Noi (previzualizare)
1.100
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.100
Vin 13 Noi (previzualizare)
500
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.000
Dum 15 Noi (previzualizare)
900
Lun 16 Noi (previzualizare)
800
Mar 17 Noi (previzualizare)
1.000
Mie 18 Noi (previzualizare)
1.100
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.100
Vin 20 Noi (previzualizare)
500
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.000
Dum 22 Noi (previzualizare)
900
Lun 23 Noi (previzualizare)
800
Mar 24 Noi (previzualizare)
1.000
Mie 25 Noi (previzualizare)
1.100
Joi 26 Noi (previzualizare)
1.100
Vin 27 Noi (previzualizare)
500
Sâm 28 Noi (previzualizare)
1.000
Întrebări despre El Lissitzky
Care sunt lucrările lui El Lissitzky care atrag cea mai multă atenție?
Proun 19D, cu 3.500 vizualizări (9% din totalul vizualizărilor lui El Lissitzky). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.
Câți oameni îl urmăresc pe El Lissitzky pe OriginalUniqueArt.com?
63.000 vizite în ultimele douăsprezece luni: 33.600 pe pagina artistului și 29.400 pe lucrările individuale.
Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui El Lissitzky?
Oamenii îl urmăresc pe El Lissitzky de pe dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (20%) și tablete (5%); dispozitive de navigare reprezintă 75% din vizite.
În ce limbi urmăresc oamenii pe El Lissitzky?
În Engleză (20%), Portugheză (13%) și Spaniolă (12%). Engleză conduce cu 20%.
Ce tip de lucrări ale lui El Lissitzky preferă oamenii?
Liniște (Atmosferă): 18% din vizite, față de 4% din catalog.