Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui David Teniers the Elder de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
David Teniers the Elder: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Venus visiting Vulcan’s Forge: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 21% din vizualizările lui David Teniers the Elder. Apoi Valentine kneels to receive a rosary from the Virgin Mary și Christ on the Road to Calvary. În total 1.900 vizualizări: 200 pe pagina artistului, 1.700 pe opere. Audiența scade: cu 33% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 1.400 vizualizări. O preferință iese în evidență: Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică) atrage 63% din vizite, deși reprezintă doar 45% din catalog.
David Teniers the Elder: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui David Teniers the Elder pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
-
1
Venus visiting Vulcan’s Forge
400 vizualizări · 21,1%
-
2
Valentine kneels to receive a rosary from the Virgin Mary
300 vizualizări · 15,8%
-
3
Christ on the Road to Calvary
200 vizualizări · 10,5%
-
4
Jacob wrestling with the Angel
200 vizualizări · 10,5%
-
5
Elderly Man Seated in a Tavern, David Teniers (II) (after), c. 1645, 1645
100 vizualizări · 5,3%
-
6
The Temptation of St Anthony, David Teniers (II), c. 1645, 1645
100 vizualizări · 5,3%
-
7
Husbandman at a Cottage Door with a Seated Woman and Child, David Teniers (II), c. 1650 - c. 1655, 1655
100 vizualizări · 5,3%
-
8
Io, transformed into a cow, is handed to Juno by Jupiter
100 vizualizări · 5,3%
-
9
Dutch-old interior
100 vizualizări · 5,3%
-
10
Landscape with the flight into Egypt
100 vizualizări · 5,3%
Cum se modifică audiența lui David Teniers the Elder de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Oct 2025 | 0 | 0 |
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 0 | 0 |
| Iul 2026 | 200 | 1.200 |
| Aug 2026 | 0 | 300 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
Cum sunt vizionate operele lui David Teniers the Elder pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui David Teniers the Elder?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 40,9% | 36,8% |
| Umbră difuză | 45,5% | 57,9% |
| Lumină moderată | 13,6% | 5,3% |
| Echilibru luminos | 0,0% | 0,0% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 27,3% | 15,8% |
| Culori discrete | 54,5% | 63,2% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 13,6% | 15,8% |
| Culori clar saturate | 4,5% | 5,3% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 82,3% | 92,3% |
| Nuanțe închise | 5,9% | 7,7% |
| Monocrom | 11,8% | 0,0% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 59,1% | 63,2% |
| Echilibrat | 36,4% | 31,6% |
| Vibrant | 4,5% | 5,3% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 22,7% | 10,5% |
| Nuanțe blânde | 27,3% | 26,3% |
| Echilibrat | 4,5% | 10,5% |
| Contrast accentuat | 13,6% | 21,1% |
| Contrast maxim | 31,8% | 31,6% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 18,2% | 10,5% |
| Armonie echilibrată | 13,6% | 10,5% |
| Unitate cromatică puternică | 45,5% | 63,2% |
| Paletă unitară | 22,7% | 15,8% |
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui David Teniers the Elder pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
| Lucrare de artă | Oct 2025 | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valentine kneels to receive… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 |
| Io, transformed into a cow,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Christ on the Road to Calva… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 |
| Dutch-old interior | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Christ on the road to calva… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with the flight i… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Conversion of Saint Paul | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Elderly Man Seated in a Tav… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Alchemist | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venus visiting Vulcan’s For… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
Ce limbi folosește publicul lui David Teniers the Elder?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Cum arată vizitele zilnice la David Teniers the Elder și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Vin 25 Sep | 0 |
| Sâm 26 Sep | 0 |
| Dum 27 Sep | 0 |
| Lun 28 Sep | 0 |
| Mar 29 Sep | 0 |
| Mie 30 Sep | 0 |
| Joi 1 Oct | 0 |
| Vin 2 Oct | 0 |
| Sâm 3 Oct | 0 |
| Dum 4 Oct | 0 |
| Lun 5 Oct | 0 |
| Mar 6 Oct | 0 |
| Mie 7 Oct | 100 |
| Joi 8 Oct | 0 |
| Vin 9 Oct | 0 |
| Sâm 10 Oct | 0 |
| Dum 11 Oct | 0 |
| Lun 12 Oct | 100 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 17 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 18 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 19 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 20 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 21 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 22 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 23 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 24 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 25 Oct (previzualizare) | 0 |
| Lun 26 Oct (previzualizare) | 100 |
| Mar 27 Oct (previzualizare) | 0 |
| Mie 28 Oct (previzualizare) | 100 |
| Joi 29 Oct (previzualizare) | 0 |
| Vin 30 Oct (previzualizare) | 0 |
| Sâm 31 Oct (previzualizare) | 0 |
| Dum 1 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 100 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 100 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
David Teniers the Elder: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui David Teniers the Elder?
- Venus visiting Vulcan’s Forge: 400 vizualizări, 21% din totalul vizualizărilor lui David Teniers the Elder. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește David Teniers the Elder?
- 1.900 în ultimele douăsprezece luni (200 pe pagina artistului, 1.700 pe operele de artă).
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de David Teniers the Elder?
- Da, Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică): 63% din vizitele pentru 45% din catalog.