Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Claude Lorrain de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Claude Lorrain: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Țăranul cu Nymph și Satir Dansând: 3.100 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 10% din vizualizările lui Claude Lorrain. Apoi Harbour Scene at Sunset, 1639 și Landscape with Narcissus and Echo. În total 33.700 vizualizări: 9.400 pe pagina artistului, 24.300 pe opere. Audiența crește: cu 39% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 15.500 vizualizări. Limbi utilizate de audiență: Engleză (22%), Spaniolă (18%) și Bulgară (10%). Țările audienței: Bulgaria (10%), Spania (10%) și Statele Unite ale Americii (10%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (23%) și tablete (2%). O preferință iese în evidență: Echilibrat (Intensitatea culorii) atrage 63% din vizite, deși reprezintă doar 48% din catalog.
Claude Lorrain: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Claude Lorrain pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Claude Lorrain de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
800
Iul 2026
2.500
13.000
Aug 2026
1.200
2.800
Sep 2026
2.100
3.500
Oct 2026
3.600
4.200
Cum sunt vizionate operele lui Claude Lorrain pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Claude Lorrain?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
57,1%
40,5%
Liniște
14,3%
22,4%
Romantic
8,6%
14,3%
Elegant
0,0%
9,2%
Dramatic
8,6%
5,8%
Clasic
5,7%
4,4%
Mistic
2,9%
1,0%
Eteric
0,0%
1,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
62,9%
44,2%
Liniștit
2,9%
17,7%
Plin de bucurie
0,0%
11,9%
Contemplativă
2,9%
7,1%
Melancolic
5,7%
6,1%
Dramatic
11,4%
5,1%
Nostalgic
2,9%
2,4%
Romantic
0,0%
2,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
12,0%
10,5%
Umbră difuză
28,0%
28,7%
Lumină moderată
52,0%
50,9%
Echilibru luminos
6,0%
9,6%
Luminos
2,0%
0,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
30,2%
Culori discrete
40,0%
54,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
16,0%
12,3%
Culori clar saturate
4,0%
3,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
82,5%
70,2%
Culori neutre
15,0%
26,7%
Nuanțe închise
2,5%
2,6%
Culori pastelate
0,0%
0,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
48,0%
31,2%
Echilibrat
48,0%
63,3%
Vibrant
4,0%
5,6%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
0,3%
Nuanțe blânde
6,0%
3,4%
Echilibrat
8,0%
8,3%
Contrast accentuat
20,0%
17,3%
Contrast maxim
64,0%
70,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
16,0%
13,0%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
7,4%
Armonie echilibrată
4,0%
17,9%
Unitate cromatică puternică
48,0%
44,8%
Paletă unitară
22,0%
17,0%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Claude Lorrain pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Țăranul cu Nymph și Satir D…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
1.000
1.100
Vederea La Crescenza
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
Seaport with the Embarkatio…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
300
300
100
Ideal View of Tivoli
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
Acis and Galatea
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
0
The Enchanted Castle (also…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
100
Landscape with Dancing Figu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
View of Delphi
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Landscape with a Goatherd
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Pastoral landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Claude Lorrain?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
25.300
75,1%
telefoane mobile
7.600
22,6%
tablete
800
2,4%
Ce limbi folosește publicul lui Claude Lorrain?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.100
22,4%
Spaniolă
900
18,4%
Bulgară
500
10,2%
Italiană
400
8,2%
Koreană
300
6,1%
Sârbă
300
6,1%
Franceză
200
4,1%
Rusă
200
4,1%
Chinese
200
4,1%
Cehă
100
2,0%
Cum arată vizitele zilnice la Claude Lorrain și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
900
Lun 19 Oct
200
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
400
Joi 22 Oct
500
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
100
Lun 26 Oct
1.000
Mar 27 Oct
2.300
Mie 28 Oct
400
Joi 29 Oct
1.000
Vin 30 Oct
100
Sâm 31 Oct
400
Dum 1 Noi
1.300
Lun 2 Noi
800
Mar 3 Noi
2.100
Mie 4 Noi
900
Joi 5 Noi
2.500
Vin 6 Noi
1.600
Sâm 7 Noi (previzualizare)
300
Dum 8 Noi (previzualizare)
1.700
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.500
Mar 10 Noi (previzualizare)
3.300
Mie 11 Noi (previzualizare)
1.300
Joi 12 Noi (previzualizare)
3.000
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.500
Sâm 14 Noi (previzualizare)
400
Dum 15 Noi (previzualizare)
2.100
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.800
Mar 17 Noi (previzualizare)
4.000
Mie 18 Noi (previzualizare)
1.600
Joi 19 Noi (previzualizare)
3.700
Vin 20 Noi (previzualizare)
1.800
Sâm 21 Noi (previzualizare)
400
Dum 22 Noi (previzualizare)
2.400
Lun 23 Noi (previzualizare)
2.100
Mar 24 Noi (previzualizare)
4.600
Mie 25 Noi (previzualizare)
1.800
Joi 26 Noi (previzualizare)
4.200
Vin 27 Noi (previzualizare)
2.100
Claude Lorrain: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Claude Lorrain?
Țăranul cu Nymph și Satir Dansând: 3.100 vizualizări, 10% din totalul vizualizărilor lui Claude Lorrain. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Claude Lorrain?
33.700 în ultimele douăsprezece luni (9.400 pe pagina artistului, 24.300 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Claude Lorrain de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (75%), telefoane mobile (23%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduce cu 75%.
Claude Lorrain este urmărit în mai multe limbi?
Da: Engleză (22%), Spaniolă (18%) și Bulgară (10%). Engleză conduce cu 22%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Claude Lorrain?
Da, Echilibrat (Intensitatea culorii): 63% din vizitele pentru 48% din catalog.