Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Cimabue de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Cimabue: ce an de vizite a fost
Crucifix este lucrarea cea mai vizualizată: 7.900 vizualizări într-un an, 30% din toată atenția acordată lui Cimabue. Urmează Sfântul Francisc de Assisi (detaliu) și The Madonna in Majesty (Maestà). Pagina artistului a primit 33.300 vizite, iar operele 21.000: 54.300 în total. Atenția a crescut cu 4% de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 15.700 vizite. Vizitatorii citesc în Italiană (23%), Engleză (19%) și Spaniolă (12%). Vizitatorii provin din Italia (24%), Coreea de Sud (8%) și Statele Unite ale Americii (7%). Vizionare de pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (30%) și tablete (6%). Aceștia preferă Echilibrat (Intensitatea culorii): 76% din vizite față de 40% din catalog.
Cele 10 cele mai vizionate opere ale lui Cimabue
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Cimabue.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
400
Iul 2026
7.000
8.700
Aug 2026
7.400
1.900
Sep 2026
11.200
3.000
Oct 2026
7.700
7.000
Când sunt expuse lucrările lui Cimabue?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Cimabue?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
19,1%
49,6%
Liniște
7,1%
30,0%
Dramatic
21,4%
11,9%
Elegant
21,4%
6,9%
Eteric
14,3%
1,1%
Mistic
9,5%
0,0%
Romantic
4,8%
0,4%
Clasic
2,4%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
50,0%
41,9%
Contemplativă
7,1%
30,0%
Melancolic
14,3%
10,0%
Liniștit
9,5%
10,0%
Tranchil
9,5%
4,2%
Romantic
4,8%
1,9%
Sobru
2,4%
1,9%
Tensiune și neliniște
2,4%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
8,0%
31,3%
Umbră difuză
24,0%
23,4%
Lumină moderată
36,0%
9,8%
Echilibru luminos
28,0%
5,3%
Luminos
4,0%
30,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
2,0%
0,4%
Culori discrete
10,0%
32,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
38,0%
47,2%
Culori clar saturate
48,0%
18,1%
Culoare intensă
2,0%
1,9%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
48,0%
45,7%
Culori neutre
16,0%
34,0%
Nuanțe închise
28,0%
20,4%
Culori pastelate
8,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
2,0%
0,0%
Echilibrat
40,0%
76,2%
Vibrant
58,0%
23,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
32,0%
5,7%
Nuanțe blânde
26,0%
38,1%
Echilibrat
10,0%
2,6%
Contrast accentuat
12,0%
7,5%
Contrast maxim
20,0%
46,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
3,8%
Armonie echilibrată
8,0%
1,9%
Unitate cromatică puternică
48,0%
80,0%
Paletă unitară
40,0%
14,3%
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Cimabue, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Madonna and Child Enthroned…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Umilinirea lui Hristos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Crucifix
0
0
0
0
0
0
0
0
2.600
300
1.000
2.800
Sfântul Francisc de Assisi…
0
0
0
0
0
0
0
100
300
1.300
900
2.400
Madonna în Majestate (detal…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
200
Magna Domina (în Cornul Mar…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
100
Crucifix
0
0
0
0
0
0
0
100
100
100
0
100
Crucifix
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
100
400
Apocalyptical Christ (detai…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Enthroned Madonna with Ange…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Cimabue?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
34.800
64,1%
telefoane mobile
16.100
29,7%
tablete
3.400
6,3%
În ce limbi este urmărit Cimabue?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
1.700
22,7%
Engleză
1.400
18,7%
Spaniolă
900
12,0%
Rusă
700
9,3%
Germană
600
8,0%
Koreană
600
8,0%
Portugheză
500
6,7%
Cehă
200
2,7%
Greacă
200
2,7%
Franceză
200
2,7%
Câte vizite zilnice primește Cimabue și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
200
Lun 19 Oct
400
Mar 20 Oct
600
Mie 21 Oct
400
Joi 22 Oct
500
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
600
Dum 25 Oct
200
Lun 26 Oct
800
Mar 27 Oct
200
Mie 28 Oct
600
Joi 29 Oct
600
Vin 30 Oct
200
Sâm 31 Oct
800
Dum 1 Noi
2.500
Lun 2 Noi
600
Mar 3 Noi
900
Mie 4 Noi
700
Joi 5 Noi
800
Vin 6 Noi
700
Sâm 7 Noi
400
Dum 8 Noi (previzualizare)
1.800
Lun 9 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 10 Noi (previzualizare)
1.100
Mie 11 Noi (previzualizare)
1.100
Joi 12 Noi (previzualizare)
1.200
Vin 13 Noi (previzualizare)
800
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.100
Dum 15 Noi (previzualizare)
2.100
Lun 16 Noi (previzualizare)
1.300
Mar 17 Noi (previzualizare)
1.200
Mie 18 Noi (previzualizare)
1.200
Joi 19 Noi (previzualizare)
1.400
Vin 20 Noi (previzualizare)
900
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.300
Dum 22 Noi (previzualizare)
2.400
Lun 23 Noi (previzualizare)
1.500
Mar 24 Noi (previzualizare)
1.400
Mie 25 Noi (previzualizare)
1.400
Joi 26 Noi (previzualizare)
1.500
Vin 27 Noi (previzualizare)
1.000
Sâm 28 Noi (previzualizare)
1.500
Întrebări despre Cimabue
Care este cea mai vizitată operă a lui Cimabue?
Crucifix în primul rând, cu 7.900 vizualizări, reprezentând 30% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Cimabue pe OriginalUniqueArt.com?
54.300 vizite în ultimele douăsprezece luni: 33.300 pe pagina artistului, 21.000 la opere.
Ce dispozitive folosește publicul lui Cimabue?
Audiența provine de pe dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (30%) și tablete (6%); dispozitive de navigare generează 64% din vizite.
Ce limbi folosesc urmăritorii lui Cimabue?
Italiană (23%), Engleză (19%) și Spaniolă (12%); Italiană acoperă 23%.
Ce lucrări ale lui Cimabue se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Echilibrat (Intensitatea culorii) primesc 76% din vizite pentru 40% din catalog.