Andy Warhol Cine urmărește

1928 – 1987

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Andy Warhol de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Andy Warhol: publicul într-o privire

Diptic Marilyn atrage cele mai multe priviri: 70.500 vizualizări pe parcursul a douăsprezece luni, 32% din totalul vizualizărilor lui Andy Warhol pe OriginalUniqueArt.com. Urmează Campbell'S Soup Can (tomato) și Marilyn, leo castelli gallery, new york. Andy Warhol a atras 189.100 vizite: 78.500 pe pagina artistului și 110.600 pe lucrările individuale. Mai puțini vizitatori în ultima perioadă: numărul de vizite a scăzut cu 36%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Cea mai agitată lună a fost Iul 2026, cu 93.000 vizite. Publicul citește în Engleză (37%), Japoneză (17%) și Koreană (7%). Publicul urmărește din Japonia (18%), Statele Unite ale Americii (16%) și Regatul Unit (7%). Publicul urmărește pe dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (38%) și tablete (4%). Publicul tinde spre Echilibru luminos (Luminanță): 58% din vizite, pentru 24% din catalogul artistului.

Cele 10 opere ale lui Andy Warhol care atrag cele mai multe priviri

Clasate în funcție de vizitele reale de pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni: cele 10 opere ale lui Andy Warhol cele mai accesate, în ordine descrescătoare.

  1. Diptic Marilyn 1 Diptic Marilyn, 1962 70.500 vizualizări · 32,2%
  2. Campbell'S Soup Can (tomato) 2 Campbell'S Soup Can (tomato) 10.300 vizualizări · 4,7%
  3. Marilyn, leo castelli gallery, new york 3 Marilyn, leo castelli gallery, new york, 1964 9.100 vizualizări · 4,2%
  4. Război Roșu 4 Război Roșu, 1964 3.800 vizualizări · 1,7%
  5. Che Guevara 5 Che Guevara 3.800 vizualizări · 1,7%
  6. O privire în lumea intimă a lui Warhol: Portretul lui Pat Hearn 6 O privire în lumea intimă a lui Warhol: Portretul lui Pat Hearn, 1985 3.800 vizualizări · 1,7%
  7. Gothe 7 Gothe, 1982 3.600 vizualizări · 1,6%
  8. Chanel 8 Chanel 3.600 vizualizări · 1,6%
  9. Triple Elvis 9 Triple Elvis, 1963 3.300 vizualizări · 1,5%
  10. Mao 10 Mao 2.900 vizualizări · 1,3%

Câți oameni vizionează pe Andy Warhol în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vezi cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20262001.100
Iul 202620.90072.100
Aug 202625.30032.600
Sep 202632.1004.800

Câte ori sunt vizualate operele lui Andy Warhol?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt lucrările lui Andy Warhol care atrag cele mai multe priviri, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vezi cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Cutii de supă Campbell0000000005003000
Diptic Marilyn0000000010012.70013.2001.100
Mașină prăbușită de 19 ori,…0000000020030000
Marilyn, leo castelli galle…0000000002.5001.300300
Campbell'S Soup Can (tomato)0000000001.8001.900500
Gold Marilyn Monroe000000000500600200
Război Roșu0000000001.3004000
Triple Elvis000000001008001.4000
Mickey000000000100100100
Donald Duck în Spiritele Noi0000000003006000

Ce dispozitive folosesc oamenii pentru a-l viziona pe Andy Warhol?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vezi cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare110.90058,6%
telefoane mobile71.10037,6%
tablete7.1003,8%

În ce limbi urmăresc oamenii pe Andy Warhol?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vezi cifrele
LimbăViziteDistribuie
Engleză22.10036,6%
Japoneză10.00016,6%
Koreană4.5007,5%
Germană4.1006,8%
Rusă3.9006,5%
Spaniolă3.2005,3%
Poloneză2.1003,5%
Suedeză1.7002,8%
Franceză1.2002,0%
Italiană8001,3%

Câți oameni vizionează Andy Warhol în fiecare zi și ce se anticipează?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vezi cifrele
ZiuaVizite
Vin 9 Oct5.000
Sâm 10 Oct3.900
Dum 11 Oct7.100
Lun 12 Oct6.100
Mar 13 Oct5.700
Mie 14 Oct5.200
Joi 15 Oct6.400
Vin 16 Oct7.400
Sâm 17 Oct8.000
Dum 18 Oct9.500
Lun 19 Oct8.600
Mar 20 Oct16.500
Mie 21 Oct14.100
Joi 22 Oct9.500
Vin 23 Oct6.100
Sâm 24 Oct3.800
Dum 25 Oct5.400
Lun 26 Oct8.200
Mar 27 Oct8.500
Mie 28 Oct8.000
Joi 29 Oct16.900
Vin 30 Oct (previzualizare)7.000
Sâm 31 Oct (previzualizare)5.900
Dum 1 Noi (previzualizare)8.300
Lun 2 Noi (previzualizare)8.700
Mar 3 Noi (previzualizare)11.600
Mie 4 Noi (previzualizare)10.300
Joi 5 Noi (previzualizare)12.400
Vin 6 Noi (previzualizare)7.700
Sâm 7 Noi (previzualizare)6.500
Dum 8 Noi (previzualizare)9.100
Lun 9 Noi (previzualizare)9.500
Mar 10 Noi (previzualizare)12.800
Mie 11 Noi (previzualizare)11.400
Joi 12 Noi (previzualizare)13.600
Vin 13 Noi (previzualizare)8.300
Sâm 14 Noi (previzualizare)7.000
Dum 15 Noi (previzualizare)9.800
Lun 16 Noi (previzualizare)10.200
Mar 17 Noi (previzualizare)13.700
Mie 18 Noi (previzualizare)12.200
Joi 19 Noi (previzualizare)14.700

Întrebări despre Andy Warhol

Care sunt lucrările lui Andy Warhol care atrag cea mai multă atenție?

Diptic Marilyn, cu 70.500 vizualizări (32% din totalul vizualizărilor lui Andy Warhol). Clasamentul de mai sus include 10 lucrări.

Câți oameni îl urmăresc pe Andy Warhol pe OriginalUniqueArt.com?

189.100 vizite în ultimele douăsprezece luni: 78.500 pe pagina artistului și 110.600 pe lucrările individuale.

Pe ce dispozitive urmăresc oamenii lucrările lui Andy Warhol?

Oamenii îl urmăresc pe Andy Warhol de pe dispozitive de navigare (59%), telefoane mobile (38%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 59% din vizite.

În ce limbi urmăresc oamenii pe Andy Warhol?

În Engleză (37%), Japoneză (17%) și Koreană (7%). Engleză conduce cu 37%.

Ce tip de lucrări ale lui Andy Warhol preferă oamenii?

Echilibru luminos (Luminanță): 58% din vizite, față de 24% din catalog.