Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Alfred Sisley de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Alfred Sisley: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Podul la Villeneuve-la-Garenne: 3.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 3% din vizualizările lui Alfred Sisley. Apoi Canalul Saint Martin în Paris și Moret-sur-Loing. În total 91.900 vizualizări: 14.000 pe pagina artistului, 77.900 pe opere. Audiența crește: cu 212% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 49.900 vizualizări. Limbi utilizate de audiență: Engleză (23%), Japoneză (17%) și Spaniolă (9%). Țările audienței: Japonia (17%), Coreea de Sud (8%) și Statele Unite ale Americii (7%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (15%) și tablete (6%). O preferință iese în evidență: Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare) atrage 33% din vizite, deși reprezintă doar 8% din catalog.
Alfred Sisley: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Alfred Sisley pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Alfred Sisley de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
2.200
Iul 2026
1.100
48.800
Aug 2026
800
6.000
Sep 2026
2.600
5.400
Oct 2026
9.500
15.500
Cum sunt vizionate operele lui Alfred Sisley pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Alfred Sisley?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
83,3%
90,2%
Liniște
11,1%
4,2%
Nostalgic
0,0%
4,2%
Terțoase
5,6%
0,6%
Dramatic
0,0%
0,6%
Eteric
0,0%
0,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
77,8%
79,3%
Liniștit
16,7%
13,9%
Contemplativă
0,0%
3,9%
Melancolic
5,6%
1,8%
Dramatic
0,0%
0,6%
Nostalgic
0,0%
0,3%
Plin de bucurie
0,0%
0,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
1,4%
Umbră difuză
20,0%
11,6%
Lumină moderată
40,0%
43,5%
Echilibru luminos
34,0%
40,9%
Luminos
6,0%
2,7%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
32,0%
25,0%
Culori discrete
58,0%
38,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
8,0%
33,1%
Culori clar saturate
2,0%
3,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
70,6%
68,7%
Nuanțe pământii
29,4%
25,8%
Nuanțe închise
0,0%
3,5%
Culori pastelate
0,0%
1,1%
Natură
0,0%
0,9%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
26,0%
19,3%
Echilibrat
68,0%
65,6%
Vibrant
6,0%
15,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
14,0%
8,2%
Nuanțe blânde
22,0%
27,6%
Echilibrat
16,0%
16,5%
Contrast accentuat
34,0%
24,9%
Contrast maxim
14,0%
22,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
46,0%
34,7%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
14,6%
Armonie echilibrată
20,0%
18,2%
Unitate cromatică puternică
16,0%
28,8%
Paletă unitară
6,0%
3,8%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Alfred Sisley pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Canalul Saint Martin în Par…
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
600
1.100
Drum spre un orășel mic
0
0
0
0
0
0
0
100
500
200
0
100
Podul la Villeneuve-la-Gare…
0
0
0
0
0
0
0
100
400
200
400
1.400
La Seine la Point du Jour
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
100
200
Moret-sur-Loing
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
400
100
600
Drumul spre Louveciennes
0
0
0
0
0
0
0
0
800
0
0
600
Apus de Soare la Port Marly
0
0
0
0
0
0
0
0
300
200
100
300
Moret sur Loing, Morning
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Plum and Walnut Trees in Sp…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Moret Bridge in the Sun…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
100
200
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Alfred Sisley?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
71.900
78,2%
telefoane mobile
14.100
15,3%
tablete
5.900
6,4%
Ce limbi folosește publicul lui Alfred Sisley?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.300
23,5%
Japoneză
1.700
17,3%
Spaniolă
900
9,2%
Germană
700
7,1%
Koreană
600
6,1%
Franceză
500
5,1%
Cehă
400
4,1%
Italiană
400
4,1%
Bulgară
300
3,1%
Rusă
300
3,1%
Cum arată vizitele zilnice la Alfred Sisley și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Dum 18 Oct
1.100
Lun 19 Oct
700
Mar 20 Oct
1.100
Mie 21 Oct
2.000
Joi 22 Oct
1.300
Vin 23 Oct
1.600
Sâm 24 Oct
4.500
Dum 25 Oct
900
Lun 26 Oct
2.000
Mar 27 Oct
1.800
Mie 28 Oct
400
Joi 29 Oct
500
Vin 30 Oct
2.300
Sâm 31 Oct
500
Dum 1 Noi
800
Lun 2 Noi
1.400
Mar 3 Noi
1.700
Mie 4 Noi
900
Joi 5 Noi
1.000
Vin 6 Noi
1.200
Sâm 7 Noi
1.300
Dum 8 Noi (previzualizare)
600
Lun 9 Noi (previzualizare)
900
Mar 10 Noi (previzualizare)
1.000
Mie 11 Noi (previzualizare)
800
Joi 12 Noi (previzualizare)
600
Vin 13 Noi (previzualizare)
1.200
Sâm 14 Noi (previzualizare)
1.400
Dum 15 Noi (previzualizare)
500
Lun 16 Noi (previzualizare)
700
Mar 17 Noi (previzualizare)
800
Mie 18 Noi (previzualizare)
600
Joi 19 Noi (previzualizare)
500
Vin 20 Noi (previzualizare)
900
Sâm 21 Noi (previzualizare)
1.100
Dum 22 Noi (previzualizare)
400
Lun 23 Noi (previzualizare)
600
Mar 24 Noi (previzualizare)
600
Mie 25 Noi (previzualizare)
400
Joi 26 Noi (previzualizare)
400
Vin 27 Noi (previzualizare)
700
Sâm 28 Noi (previzualizare)
900
Alfred Sisley: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Alfred Sisley?
Podul la Villeneuve-la-Garenne: 3.200 vizualizări, 3% din totalul vizualizărilor lui Alfred Sisley. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Alfred Sisley?
91.900 în ultimele douăsprezece luni (14.000 pe pagina artistului, 77.900 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Alfred Sisley de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (15%) și tablete (6%); dispozitive de navigare conduce cu 78%.
Alfred Sisley este urmărit în mai multe limbi?
Da: Engleză (23%), Japoneză (17%) și Spaniolă (9%). Engleză conduce cu 23%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Alfred Sisley?
Da, Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 33% din vizitele pentru 8% din catalog.