Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Adolphe Yvon de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
Adolphe Yvon: ce an de vizite a fost
Marshal Ney Supporting the Rear Guard during the Retreat from Moscow este lucrarea cea mai vizualizată: 200 vizualizări într-un an, 22% din toată atenția acordată lui Adolphe Yvon. Urmează Portrait of Napoleon III și A Rifai Sufi Ceremony. Pagina artistului a primit 100 vizite, iar operele 900: 1.000 în total. Iul 2026 a fost luna cea mai aglomerată, cu 800 vizite. Aceștia preferă Monocromatic (Intensitatea culorii): 78% din vizite față de 54% din catalog.
Cele 8 cele mai vizionate opere ale lui Adolphe Yvon
Fiecare clasament reflectă vizitările primite pe OriginalUniqueArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 este cea mai vizitată operă a lui Adolphe Yvon.
-
1
Marshal Ney Supporting the Rear Guard during the Retreat from Moscow, 1856
200 vizualizări · 22,2%
-
2
Portrait of Napoleon III, 1868
100 vizualizări · 11,1%
-
3
A Rifai Sufi Ceremony
100 vizualizări · 11,1%
-
4
La Courtine de Malakoff 8 septembre 1855 (Campagne de Crimée)
100 vizualizări · 11,1%
-
5
PRISE DE LA TOUR DE MALAKOFF.8 SEPTEMBRE 1855
100 vizualizări · 11,1%
-
6
Bataille d'Eupatoria (1854)
100 vizualizări · 11,1%
-
7
ELEMENT DE DECOR DE L'HOTEL D'ADOLPHE YVON
100 vizualizări · 11,1%
-
8
LE GENERAL VINOY (1800 1880)
100 vizualizări · 11,1%
Când vizitează oamenii pagina lui Adolphe Yvon?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
| Lună | Pagina artistului | Pagini opere de artă |
|---|---|---|
| Noi 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Ian 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Mai 2026 | 0 | 0 |
| Iun 2026 | 100 | 0 |
| Iul 2026 | 0 | 800 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Oct 2026 | 0 | 100 |
Când sunt expuse lucrările lui Adolphe Yvon?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg vizitatorii dintre operele lui Adolphe Yvon?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
| Ton emoțional | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Dramatic | 50,0% | 66,7% |
| Sobru | 30,0% | 0,0% |
| Impunător | 10,0% | 33,3% |
| Liniștit | 10,0% | 0,0% |
| Luminanță | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Întunecată | 46,2% | 44,4% |
| Umbră difuză | 30,8% | 44,4% |
| Lumină moderată | 15,4% | 0,0% |
| Echilibru luminos | 7,7% | 11,1% |
| Luminos | 0,0% | 0,0% |
| Saturație culoare | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Sobru | 38,5% | 44,4% |
| Culori discrete | 23,1% | 33,3% |
| Nuanțe echilibrate și lineare | 23,1% | 11,1% |
| Culori clar saturate | 15,4% | 11,1% |
| Culoare intensă | 0,0% | 0,0% |
| Paletă de culori | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Nuanțe pământii | 73,9% | 71,4% |
| Nuanțe închise | 17,4% | 14,3% |
| Culori neutre | 8,7% | 14,3% |
| Intensitatea culorii | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Monocromatic | 53,8% | 77,8% |
| Echilibrat | 30,8% | 11,1% |
| Vibrant | 15,4% | 11,1% |
| Contrast | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Seren | 3,9% | 11,1% |
| Nuanțe blânde | 11,5% | 11,1% |
| Echilibrat | 23,1% | 11,1% |
| Contrast accentuat | 26,9% | 44,4% |
| Contrast maxim | 34,6% | 22,2% |
| Armonie cromatică | Operele artistului | Vizite |
|---|---|---|
| Paletă de culori discordante | 7,7% | 0,0% |
| Paletă de culori delicate mixate | 11,5% | 11,1% |
| Armonie echilibrată | 7,7% | 22,2% |
| Unitate cromatică puternică | 42,3% | 33,3% |
| Paletă unitară | 30,8% | 33,3% |
Care sunt cele mai vizionate opere ale lui Adolphe Yvon, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
| Lucrare de artă | Noi 2025 | Dec 2025 | Ian 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Mai 2026 | Iun 2026 | Iul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marshal Ney Supporting the… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| Portrait of Napoleon III | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Sketch for the Hôtel de Vil… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Étienne Mélingu… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Genius of America | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Baron Haussmann… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Emperor presents to Hau… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Samuel Ward McAllister (182… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mrs. Samuel Ward McAllister… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mademoiselle S'Nabou | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
În ce limbi este urmărit Adolphe Yvon?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite zilnice primește Adolphe Yvon și care este următorul pas?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
| Ziua | Vizite |
|---|---|
| Lun 12 Oct | 0 |
| Mar 13 Oct | 0 |
| Mie 14 Oct | 0 |
| Joi 15 Oct | 0 |
| Vin 16 Oct | 0 |
| Sâm 17 Oct | 0 |
| Dum 18 Oct | 0 |
| Lun 19 Oct | 0 |
| Mar 20 Oct | 0 |
| Mie 21 Oct | 0 |
| Joi 22 Oct | 0 |
| Vin 23 Oct | 0 |
| Sâm 24 Oct | 0 |
| Dum 25 Oct | 0 |
| Lun 26 Oct | 0 |
| Mar 27 Oct | 0 |
| Mie 28 Oct | 0 |
| Joi 29 Oct | 0 |
| Vin 30 Oct | 0 |
| Sâm 31 Oct | 0 |
| Dum 1 Noi | 0 |
| Lun 2 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 3 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 4 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 5 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 6 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 7 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 8 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 9 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 10 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 11 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 12 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 13 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 14 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 15 Noi (previzualizare) | 0 |
| Lun 16 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mar 17 Noi (previzualizare) | 0 |
| Mie 18 Noi (previzualizare) | 0 |
| Joi 19 Noi (previzualizare) | 0 |
| Vin 20 Noi (previzualizare) | 0 |
| Sâm 21 Noi (previzualizare) | 0 |
| Dum 22 Noi (previzualizare) | 0 |
Întrebări despre Adolphe Yvon
Care este cea mai vizitată operă a lui Adolphe Yvon?
- Marshal Ney Supporting the Rear Guard during the Retreat from Moscow în primul rând, cu 200 vizualizări, reprezentând 22% din totalul vizualizărilor. 8 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Adolphe Yvon pe OriginalUniqueArt.com?
- 1.000 vizite în ultimele douăsprezece luni: 100 pe pagina artistului, 900 la opere.
Ce lucrări ale lui Adolphe Yvon se potrivesc gusturilor vizitatorilor?
- Lucrurile descrise ca Monocromatic (Intensitatea culorii) primesc 78% din vizite pentru 54% din catalog.