Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Salvador Dalí på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Salvador Dalí: nøkkeltall
Det mest viste verket er Oppløsningen av Minnets Bestandighet, 1952-54: 164100 visninger i løpet av tolv måneder, noe som utgjør 13% av visningene til Salvador Dalí. Deretter Elefantene og Kristus av Johannes av Kryss. Totalt 700400 besøk: 276800 på kunstnersiden, 423600 på verkene. Publikum vokser: 29% flere besøk i Oct 2026 enn i Sep 2026. Toppmåned: Jul 2026 med 306500 besøk. Publikums språk: English (22%), Spanish (11%) og Italian (9%). Publikums land: United States of America (10%), Italy (9%) og South Korea (9%). Enhetsfordeling for publikum: enheter (54%), telefoner (40%) og nettbrett (5%). Én smak skiller seg ut: Mystisk (Stemning) står for 72% av de besøkte, med kun 53% av katalogen.
Salvador Dalí: de 10 mest viste verkene
Denne rangeringen teller visninger, ikke katalogpoeng: de 10 verkene til Salvador Dalí som ble sett mest på OriginalUniqueArt.com i løpet av tolv måneder.
-
1
Oppløsningen av Minnets Bestandighet, 1952-54
164100 visninger · 13.3%
-
2
Elefantene
61900 visninger · 5.0%
-
3
Kristus av Johannes av Kryss
31500 visninger · 2.6%
-
4
Den Brennende Giraffen
21400 visninger · 1.7%
-
5
Hvitnesbyrden til Hitler, 1938
18000 visninger · 1.5%
-
6
Korsfestelsen, 1954
17400 visninger · 1.4%
-
7
Svaner som reflekterer elefanter
16900 visninger · 1.4%
-
8
Nattvardsmessa, 1955
11700 visninger · 1.0%
-
9
Skyer i hodene (Diptych), 1936
11600 visninger · 0.9%
-
10
Metamorfosen av Narkissos, 1937
11500 visninger · 0.9%
Hvordan endrer publikummet til Salvador Dalí seg fra måned til måned?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Vis tallene
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 500 | 3900 |
| Jul 2026 | 42100 | 264400 |
| Aug 2026 | 47100 | 96800 |
| Sep 2026 | 84000 | 23200 |
| Oct 2026 | 103100 | 35300 |
Hvordan har verkene til Salvador Dalí blitt sett i løpet av året?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hva velger publikum blant verkene til Salvador Dalí?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Vis tallene
| Stemning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mystisk | 53.2% | 71.6% |
| Dramatisk intensitet | 19.1% | 12.9% |
| Harmonisk | 8.5% | 4.3% |
| Eterisk | 8.5% | 3.6% |
| Seren | 6.4% | 3.2% |
| Drømmende og romantisk | 2.1% | 2.0% |
| Elegant | 0.0% | 1.8% |
| Nostalgi preget | 2.1% | 0.3% |
| Emosjonell tone | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mysteriefylt | 32.0% | 46.6% |
| Melankolsk | 30.0% | 28.1% |
| Ettertenksomt | 20.0% | 6.9% |
| Sjelelig oppløftende | 4.0% | 6.1% |
| Anspent | 4.0% | 4.6% |
| Dramatisk | 4.0% | 4.2% |
| Alvorstung | 2.0% | 1.2% |
| Eterisk | 0.0% | 0.7% |
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 12.0% | 11.6% |
| Myk skygge | 24.0% | 35.4% |
| Mild lysstyrke | 36.0% | 33.1% |
| Lyssterk balanse | 22.0% | 14.0% |
| Lyssterk | 6.0% | 6.0% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 18.0% | 19.6% |
| Subtile farger | 32.0% | 19.4% |
| Balansert mykhet | 28.0% | 36.5% |
| Tydelig fargepreg | 20.0% | 17.3% |
| Livlig farge | 2.0% | 7.2% |
| Fargepalett | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Jordnær | 22.9% | 37.6% |
| Nøytrale toner | 42.9% | 29.0% |
| Mørke toner | 22.9% | 27.3% |
| Naturtoner | 2.9% | 3.1% |
| Pastellfarger | 5.7% | 2.3% |
| Monokrom | 2.9% | 0.6% |
| Varme toner | 0.0% | 0.0% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 20.0% | 20.0% |
| Balansert | 52.0% | 49.9% |
| Klar og intens | 28.0% | 30.0% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 18.0% | 11.5% |
| Mild | 20.0% | 9.1% |
| Balansert | 24.0% | 11.4% |
| Sterk kontrast | 16.0% | 29.0% |
| Uttalelse | 22.0% | 39.0% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 14.0% | 22.1% |
| Mykt sammensatt palett | 18.0% | 12.6% |
| Balansert harmoni | 16.0% | 11.8% |
| Sterk fargeharmoni | 44.0% | 39.3% |
| Samstemt palett | 8.0% | 14.1% |
Hvordan sammenlignes de mest viste verkene til Salvador Dalí gjennom året?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Vis tallene
| Kunstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Minnets utholdenhet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 400 |
| Kristus av Johannes av Kryss | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2800 | 4600 | 900 | 1700 |
| Korsfestelsen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3800 | 1200 | 0 | 100 |
| Ett sekund før oppvåkning f… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1200 |
| Det store blasfemesteren | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 | 200 |
| Dalí: Konstruksjon med kokt… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 700 | 0 | 0 |
| Den Brennende Giraffen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2700 | 500 | 600 | 600 |
| Den hellige Antonius' frist… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Metamorfosen av Narkissos | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 500 | 300 | 0 | 300 |
| Den hallusinogene toreadoren | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner, nettbrett eller datamaskiner: hvor har Salvador Dalí blitt sett?
Hver del representerer én type enhet: mobil, nettbrett eller datamaskin. Jo større delen er, desto flere besøk kom fra den typen enhet i løpet av de siste tolv månedene.
Vis tallene
| Enhet | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| enheter | 381100 | 54.4% |
| telefoner | 283400 | 40.5% |
| nettbrett | 35900 | 5.1% |
Hvilke språk bruker publikummet til Salvador Dalí?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Vis tallene
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| English | 21600 | 21.7% |
| Spanish | 10800 | 10.8% |
| Italian | 8800 | 8.8% |
| Korean | 7900 | 7.9% |
| Russian | 6600 | 6.6% |
| Swedish | 5900 | 5.9% |
| French | 5800 | 5.8% |
| German | 4600 | 4.6% |
| Japanese | 3400 | 3.4% |
| Portuguese | 3400 | 3.4% |
Hvordan ser de daglige besøkene til Salvador Dalí ut, og hva er prognosen?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Vis tallene
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Mon 12 Oct | 21100 |
| Tue 13 Oct | 25100 |
| Wed 14 Oct | 21900 |
| Thu 15 Oct | 20400 |
| Fri 16 Oct | 15000 |
| Sat 17 Oct | 22300 |
| Sun 18 Oct | 22400 |
| Mon 19 Oct | 26500 |
| Tue 20 Oct | 21700 |
| Wed 21 Oct | 21900 |
| Thu 22 Oct | 23100 |
| Fri 23 Oct | 19400 |
| Sat 24 Oct | 22000 |
| Sun 25 Oct | 25100 |
| Mon 26 Oct | 23900 |
| Tue 27 Oct | 22600 |
| Wed 28 Oct | 29300 |
| Thu 29 Oct | 29700 |
| Fri 30 Oct | 23000 |
| Sat 31 Oct | 23500 |
| Sun 1 Nov | 26900 |
| Mon 2 Nov (prognose) | 28200 |
| Tue 3 Nov (prognose) | 27400 |
| Wed 4 Nov (prognose) | 28800 |
| Thu 5 Nov (prognose) | 28900 |
| Fri 6 Nov (prognose) | 22600 |
| Sat 7 Nov (prognose) | 26700 |
| Sun 8 Nov (prognose) | 29300 |
| Mon 9 Nov (prognose) | 29800 |
| Tue 10 Nov (prognose) | 28900 |
| Wed 11 Nov (prognose) | 30500 |
| Thu 12 Nov (prognose) | 30500 |
| Fri 13 Nov (prognose) | 23900 |
| Sat 14 Nov (prognose) | 28300 |
| Sun 15 Nov (prognose) | 31000 |
| Mon 16 Nov (prognose) | 31200 |
| Tue 17 Nov (prognose) | 30300 |
| Wed 18 Nov (prognose) | 31900 |
| Thu 19 Nov (prognose) | 31900 |
| Fri 20 Nov (prognose) | 25100 |
| Sat 21 Nov (prognose) | 29600 |
| Sun 22 Nov (prognose) | 32500 |
Salvador Dalí: korte svar
Hva er det mest viste verket til Salvador Dalí?
- Oppløsningen av Minnets Bestandighet, 1952-54: 164100 besøk, 13% av visningene til Salvador Dalí. Listen går ned til rank 10.
Hvor mange besøk får Salvador Dalí?
- 700400 de siste tolv månedene (276800 på kunstnersiden, 423600 på verkene).
Ser folk på Salvador Dalí på en telefon eller en datamaskin?
- På begge: enheter (54%), telefoner (40%) og nettbrett (5%); enheter leder med 54%.
Følges Salvador Dalí på flere språk?
- Ja: English (22%), Spanish (11%) og Italian (9%). English leder med 22%.
Foretrekker publikum en bestemt type verk av Salvador Dalí?
- Ja, Mystisk (Stemning): 72% av besøkene for 53% av katalogen.